2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie 4 sztuk fabrycznie nowych, dwustanowiskowych, mobilnych stacji ładowania autobusów elektrycznych na potrzeby Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova Spółka Akcyjna.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, podłączenie oraz pierwsze uruchomienie czterech sztuk fabrycznie nowych, przewodowych, dwustanowiskowych mobilnych stacji ładowania autobusów elektrycznych - ładowarek Plug-in 120kW na potrzeby Podlaskiej Samochodowej Komunikacji Nova Spółka Akcyjna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną ładowarek Plug-in oraz szkolenia pracowników Zamawiającego z ich obsługi. 3. Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) określa kod: 31158000 ładowarki. 4. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia objętego wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0092/24 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w woj. podlaskim poprzez zakup 8 szt. autobusów elektrycznych – Etap I” w ramach Inwestycji: E1.1.2. Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 5. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 6. Stroną internetową prowadzonego postępowania, a także stroną, na której udostępniane są zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia jest strona dostępna pod adresem: https://pksnova.ezamawiajacy.pl/. 7. Zgodnie z art. 257 uPzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 10. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia jest dokonywane w PLN. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki na poczet wykonania zamówienia. 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 uPzp tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 14. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy - opisane zostały w Rozdziale XX. 15. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 uPzp. 16. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 17. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 uPzp. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na to, że wymaga dostawy jednorodnych mobilnych stacji ładowania autobusów elektrycznych (tej samej marki i tego samego typu). Dysponowanie ładowarkami od jednego Wykonawcy ma pozytywny wpływ na obniżenie kosztów utrzymania i eksploatacji ładowarek (np. te same części zamienne) oraz zwiększa możliwość ich optymalnego ich wykorzystania. 18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 19. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: PKS NOVA - PT/4/2025/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31158000 Ladegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, podłączenie oraz pierwsze uruchomienie czterech sztuk fabrycznie nowych, przewodowych, dwustanowiskowych mobilnych stacji ładowania autobusów elektrycznych - ładowarek Plug-in 120kW na potrzeby Podlaskiej Samochodowej Komunikacji Nova Spółka Akcyjna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) określa kod: 31158000 ładowarki. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną ładowarek Plug-in oraz szkolenia pracowników Zamawiającego z ich obsługi. Łączna liczba szkoleń to cztery, po jednym z wymienionych niżej lokalizacji Zamawiającego. W każdym ze szkoleń weźmie udział 3-4 pracowników Zamawiającego. 4. Ładowarki Plug -in zostaną zamontowane w następujących lokalizacjach Zamawiającego: 1) ul. Bohaterów Monte Cassino 8, 15-873 Białystok – 1 szt. 2) ul. Wojska Polskiego 100, 16-400 Suwałki – 1 szt. 3) Al. J. Piłsudskiego 88, 18-400 Łomża – 1 szt. 4) ul. Magazynowa 14, 18–300 Zambrów – 1 szt. 5. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia objętego wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0092/24 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w woj. podlaskim poprzez zakup 8 szt. autobusów elektrycznych – Etap I” w ramach Inwestycji: E1.1.2. Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 6. Ładowarki Plug -in powinny być: fabrycznie nowe, wolne od wad oraz pochodzące od jednego producenta.