270785-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Schneeräumung – Vintertjenester
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVintertjenester
BeschreibungNærværende udbud vedrører en rammeaftale på vintertjenester for I/S AffaldPlus. Udbuddet omfatter hovedopgaverne glatførebekæmpelse, snerydning, bortskaffelse af sne, saltleverance og rapportering.
Interne Kennung2025/7
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1
BeschreibungAffaldPlus Affaldsenergi Næstved Biobrændsel AffaldPlus Administration AffaldPlus Yderzonen AffaldPlus Genbrugsterminal Næstved Genbrugsplads Plusbyg Næstved Næstved Haveaffald
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der OptionenOption på 2 x 1 års forlængelse af rammeaftalen.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2
BeschreibungMøn Genbrugsplads Vordingborg Genbrugsplads PlusByg Vordingborg Mogenstrup Genbrugsplads Holme Olstrup Genbrugsplads Rønnede Genbrugsplads (Plusbutikken Rønnede) Rønnede Haveaffaldsplads Haslev Genbrugsplads Haslev Haveaffaldsplads Karise Haveaffaldsplads Faxe Haveaffaldsplads Præstø Genbrugsplads
Interne Kennung2
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3
BeschreibungSkælskør Genbrugsplads Skælskør Haveaffaldsplads Korsør Genbrugsplads Korsør Haveaffaldsplads Kirke Stillinge Haveaffaldsplads Dalmose Genbrugsplads Fuglebjerg Genbrugsplads Herlufmagle Genbrugsplads Slagelse Genbrugsplads Slagelse Haveafffaldsplads Dianalund Genbrugsplads Sorø Genbrugsplads Ringsted Genbrugsplads (PlusByg Ringsted) Stenlille Haveaffaldsplads Vemmelev Logistik
Interne Kennung3