See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale på NO-DIG for Energi Viborg Vand A/S
Beschreibung: Energi Viborg Vand A/S gennemfører løbende kloakfornyelse af offentlige kloakledninger. Arbejderne planlægges og prioriteres i planerne for kloakfornyelse. Rammeaftalen omfatter både planlagte kloakfornyelser og behov for renovering i forbindelse med akut opståede skader under den løbende drift. Hovedopgaver i forbindelse med opgaven er følgende: 1.Planlægning af opgaven 2.Foring af hovedledninger 3.Foring af stikledninger 4.Punktreparationer 5.Reparation af brøndbunde (DS 437) 6.Afrapportering i form af TV-inspektion og øvrig dokumentation for udførte arbejder. Der udbydes en rammeaftale på 6 år med mulighed for 2 x 12 måneders forlængelse Det er et krav fra Energi Viborg Vand A/S, at Rammeaftalen løses i partnering med tilbudsgiver og der indgås derfor på lige fod en partneringaftale mellem parterne.
Vorherige Bekanntmachung: 34167-2025
Interne Kennung: 408612
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221248 Tunnelauskleidungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 76411000 Einbringen von Schachtringen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mulighed for forlængelse af 2 x 12 måneder