2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa densytometru rentgenowskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa densytometru rentgenowskiego – 1 szt. Densytometr rentgenowski do badań gęstości kości oraz szacowania ryzyka złamań. Powinien cechować się bardzo wysoką dokładnością i krótkim czasem skanowania, posiadać protokoły i moduły do skanowania poszczególnych części jak i całego ciała oraz inne funkcje zawarte w załączniku nr 4 do SWZ. W ramach realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest do: 1) Demontażu oraz utylizacji starego densytometru Zamawiającego, koszt utylizacji wliczony w cenę oferty, na potwierdzenie odbioru oraz utylizacji sprzętu Wykonawca udostępni właściwy dokument, 2) Dostarczenia we wskazane miejsce oraz montażu nowego densytometru, 3) Dostawę pełnego zestawu akcesoriów i elementów eksploatacyjnych niezbędnych do uruchomienia i użytkowania densytometru 4) Zamontowanie, kalibracja/wyskalowanie oraz konfiguracja z dostarczonym komputerem, uruchomienie sprzętu 5) Zapewnienie oprogramowania zapewniającego pełną funkcjonalność urządzeń 6) Integracja aparatu po HL7/WL z posiadanym przez Zamawiającego systemem RIS/PACS firmy PIXEL oraz wszelkie prace konfiguracyjne z uwzględnieniem wszelkich kosztów. Zamawiający nie posiada licencji na podłączenie urządzenie – Zakup licencji po stronie Wykonawcy 7) Dostawa stacji roboczej wraz z drukarką do wydruku raportów 8) Przeprowadzenie wymaganych prawem testów dopuszczających, 9) Przekazanie certyfikatów, paszportów technicznych, kart gwarancyjnych urządzeń oraz dokumentów z przeprowadzonych testów, bądź innych wymaganych dokumentów 10) Szkolenie personelu medycznego w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu 11) Udzielenia gwarancji oraz rękojmi za wady na przedmiot umowy, pomocy technicznej w okresie gwarancji, 12) Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z urządzeniami instrukcje użytkowania w języku polskim, w formie papierowej i elektronicznej. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik 4, będący integralną częścią SWZ.
Interne Kennung: ZP-271-FENX-1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części oraz nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający, zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), każdorazowo dokonuje analizy możliwości podziału zamówienia na części. W przedmiotowym postępowaniu, którego celem jest zakup, dostawa, instalacja, uruchomienie densytometru rentgenowskiego, Zamawiający podjął decyzję o niezastosowaniu podziału zamówienia na części z następujących powodów: 1. Kompletność i kompatybilność zestawu – przedmiot zamówienia obejmuje dostawę densytometru rentgenowskiego wraz z doposażeniem, które mają funkcjonować jako jeden spójny system zestaw. Podział zamówienia na części mógłby skutkować koniecznością nabycia urządzeń od różnych producentów, co stwarza ryzyko braku pełnej kompatybilności sprzętu, ograniczonej integracji funkcjonalnej oraz problemów w codziennym użytkowaniu klinicznym. 2. Bezpieczeństwo pacjenta – celem zamówienia jest zapewnienie wysokiego standardu bezpieczeństwa w trakcie badań. Zakup w pełni zintegrowanego rozwiązania minimalizuje ryzyko błędów technicznych, ułatwia obsługę przez personel i podnosi poziom bezpieczeństwa. 3. Jednolity serwis i wsparcie techniczne – objęcie całości sprzętu jednolitą umową gwarancyjną oraz obsługą serwisową od jednego wykonawcy zapewnia spójność w zakresie odpowiedzialności, szybsze usuwanie usterek oraz łatwiejsze zarządzanie procesem eksploatacji i konserwacji. W przypadku podziału zamówienia na części mogłoby dojść do rozproszenia odpowiedzialności serwisowej i utrudnienia koordynacji wsparcia technicznego. 4. Efektywność szkolenia personelu – szkolenie użytkowników w zakresie obsługi densytometru będzie prowadzone przez jednego wykonawcę w ramach jednego systemu, co zwiększy efektywność, ułatwi wdrożenie sprzętu i ograniczy ryzyko niejednolitych procedur pracy personelu medycznego. 5. Uwarunkowania organizacyjne i logistyczne – przeprowadzenie jednego postępowania dla całości przedmiotu zamówienia skraca czas realizacji dostaw, instalacji oraz wdrożenia sprzętu do użytku klinicznego. Podział zamówienia mógłby spowodować wydłużenie terminu realizacji, konieczność dodatkowej koordynacji dostaw oraz ryzyko braku kompatybilności harmonogramów poszczególnych wykonawców. 6. Motywy 78 i 79 Dyrektywy 2014/24/UE – Zamawiający, dokonując analizy celowości podziału zamówienia na części, kierował się przede wszystkim swoimi rzeczywistymi potrzebami oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze, że densytometr wraz z doposażeniem stanowią funkcjonalnie nierozerwalny zestaw, zasadnym i uzasadnionym jest ich nabycie w ramach jednego zadania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38425800 Densitometer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ
Menge: 1 Stück