271069-2026 - Wettbewerb
Polen – Krankenversicherung (Pflichtversicherung) – ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWYCH USŁUG MEDYCZNYCH (PAKIETY MEDYCZNE) W RAMACH ZAKRESU GRUPOWEGO UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO DLA PRACOWNIKÓW I CZŁONKÓW ICH RODZIN (WSPÓŁMAŁŻONEK/PARTNER/DZIECKO)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWYCH USŁUG MEDYCZNYCH (PAKIETY MEDYCZNE) W RAMACH ZAKRESU GRUPOWEGO UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO DLA PRACOWNIKÓW I CZŁONKÓW ICH RODZIN (WSPÓŁMAŁŻONEK/PARTNER/DZIECKO)
Beschreibung1.Przedmiotem Zamówienia jest „Świadczenie kompleksowych usług medycznych (pakiety medyczne) w ramach zakresu grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Metra Warszawskiego Sp. z o.o. i członków ich rodzin (współmałżonek/partner, dziecko)”. 2.Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami (dalej: „ST”) stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.3.Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj. niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) i jej załącznikami, w szczególności ST oraz wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.4.Przedmiot Zamówienia obejmuje świadczenie usług grupowego ubezpieczenia zdrowotnego w ramach następujących pakietów:1)podstawowy pakiet pracowniczy indywidualny (wariant I - finansowany przez Zamawiającego); 2)opcjonalny pakiet pracowniczy indywidualny (wariant II, III, IV - współfinansowany przez pracowników Zamawiającego na zasadzie dobrowolności);3)opcjonalny pakiet dla członków rodzin pracowników Zamawiającego (wariant I, II, III, IV - finansowany przez pracowników Zamawiającego na zasadzie dobrowolności).5.Poszczególne pakiety ubezpieczenia będą funkcjonowały na zasadzie czterech wariantów. Zakres poszczególnych wariantów ubezpieczenia zawiera załącznik nr 1 do ST – „Minimalny zakres świadczeń w poszczególnych wariantach”.6. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem następujących zasad:1)zakres opcjonalny składający się na Przedmiot Zamówienia został określony w pkt 4.4 SWZ;2)zakres opcjonalny Przedmiotu Zamówienia realizowany będzie wyłącznie po uprzednim pisemnym poinformowaniu Wykonawcy przez Zamawiającego o konieczności skorzystania z opcji;3)opcja jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Przedmiotu Zamówienia;4)w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu;5)szczegółowe postanowienia dotyczące skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji określa wzór umowy (zał. nr 3 do SWZ).7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.) przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji Przedmiotu Zamówienia następujące czynności:1) księgowanie wpływów wynagrodzenia z tytułu wykonanych usług świadczeń medycznych,2) wykonywanie czynności opiekuna administracyjnego i opiekuna biznesowego. Szczegółowy opis dot. sposobu weryfikacji spełnienia przedmiotowego wymogu określa treść wzoruumowy (zał. nr 3 do SWZ)8.Zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca składając ofertę przedstawi przedmiotowe środki dowodowe, zgodnie z pkt 12 SWZ, potwierdzające, że: Wykonawca dysponuje i/lub będzie dysponować nieprzerwanie w całym okresie realizacji Przedmiotu Zamówienia i zapewni dostępność min. 500 placówek wykonujących usługi określone w ST oraz załączniku nr 1 do ST na terenie całej Polski, w tym co najmniej 15 placówek w m.st. Warszawa (granice administracyjne) z zastrzeżeniem, że placówki z którymi współpracuje Wykonawca powinny posiadać systemy informatyczne, które zapewnią osobom uprawnionym dostęp do rozwiązań umożliwiających w szczególności: umawianie wizyt lekarskich, odwoływanie wizyt lekarskich oraz umożliwiającym weryfikację uprawnień pacjentów 9.Zgodnie z pkt 4.8 SWZ, na potwierdzenie, iż oferowane usługi, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, Wykonawca WRAZ Z OFERTĄ zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty: 1) wykaz centrów medycznych/jednostek współpracujących, tj. dokumentu, w którym wykazane zostaną wszystkie placówki, w których realizowane będą usługi świadczone przez Wykonawcę. Wykaz powinien wskazywać co najmniej nazwę placówki i jej dokładny adres w minimalnej liczbie ustalonej przez Zamawiającego, 2) oświadczenie Wykonawcy (na druku własnym), że Wykonawca zapewni dostęp do wskazanej liczby centrów medycznych/jednostek współpracujących przez cały okres świadczenia usług. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 12.1 ppkt 1) – 2) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne, Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.Zgodnie z art. 107 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zgodnie z art. 100 ustawy Pzp, w przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników Zmawiającego, Zamawiający wymaga zapewnienia przez Wykonawcę infrastruktury i warunków świadczenia usług medycznych zapewniających dostępność dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowe postanowienia w tym zakresie zostały określone w pkt III ppkt 44 – 46 ST. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 13. Słownik definicji został określony w załączniku nr 1 do SWZ, w Specyfikacji Technicznej (ST), w punkcie II „Opis Przedmiotu Zamówienia” pn. „Słownik definicji”.
Interne KennungWP.25.00018.2026.S.D.MACZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66512200 Krankenversicherung (Pflichtversicherung)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512210 Freiwillige Krankenversicherungen, 66512220 Krankenversicherung (Zusatzversicherung)
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem Zamówienia jest „Świadczenie kompleksowych usług medycznych (pakiety medyczne) w ramach zakresu grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Metra Warszawskiego Sp. z o.o. i członków ich rodzin (współmałżonek/partner, dziecko)”. 2.Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami (dalej: „ST”) stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.3.Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj. niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) i jej załącznikami, w szczególności ST oraz wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.4.Przedmiot Zamówienia obejmuje świadczenie usług grupowego ubezpieczenia zdrowotnego w ramach następujących pakietów:1)podstawowy pakiet pracowniczy indywidualny (wariant I - finansowany przez Zamawiającego); 2)opcjonalny pakiet pracowniczy indywidualny (wariant II, III, IV - współfinansowany przez pracowników Zamawiającego na zasadzie dobrowolności);3)opcjonalny pakiet dla członków rodzin pracowników Zamawiającego (wariant I, II, III, IV - finansowany przez pracowników Zamawiającego na zasadzie dobrowolności).5.Poszczególne pakiety ubezpieczenia będą funkcjonowały na zasadzie czterech wariantów. Zakres poszczególnych wariantów ubezpieczenia zawiera załącznik nr 1 do ST – „Minimalny zakres świadczeń w poszczególnych wariantach”.6. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem następujących zasad:1)zakres opcjonalny składający się na Przedmiot Zamówienia został określony w pkt 4.4 SWZ;2)zakres opcjonalny Przedmiotu Zamówienia realizowany będzie wyłącznie po uprzednim pisemnym poinformowaniu Wykonawcy przez Zamawiającego o konieczności skorzystania z opcji;3)opcja jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Przedmiotu Zamówienia;4)w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu;5)szczegółowe postanowienia dotyczące skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji określa wzór umowy (zał. nr 3 do SWZ).7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.) przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji Przedmiotu Zamówienia następujące czynności:1) księgowanie wpływów wynagrodzenia z tytułu wykonanych usług świadczeń medycznych,2) wykonywanie czynności opiekuna administracyjnego i opiekuna biznesowego. Szczegółowy opis dot. sposobu weryfikacji spełnienia przedmiotowego wymogu określa treść wzoruumowy (zał. nr 3 do SWZ)8.Zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca składając ofertę przedstawi przedmiotowe środki dowodowe, zgodnie z pkt 12 SWZ, potwierdzające, że: Wykonawca dysponuje i/lub będzie dysponować nieprzerwanie w całym okresie realizacji Przedmiotu Zamówienia i zapewni dostępność min. 500 placówek wykonujących usługi określone w ST oraz załączniku nr 1 do ST na terenie całej Polski, w tym co najmniej 15 placówek w m.st. Warszawa (granice administracyjne) z zastrzeżeniem, że placówki z którymi współpracuje Wykonawca powinny posiadać systemy informatyczne, które zapewnią osobom uprawnionym dostęp do rozwiązań umożliwiających w szczególności: umawianie wizyt lekarskich, odwoływanie wizyt lekarskich oraz umożliwiającym weryfikację uprawnień pacjentów 9.Zgodnie z pkt 4.8 SWZ, na potwierdzenie, iż oferowane usługi, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, Wykonawca WRAZ Z OFERTĄ zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty: 1) wykaz centrów medycznych/jednostek współpracujących, tj. dokumentu, w którym wykazane zostaną wszystkie placówki, w których realizowane będą usługi świadczone przez Wykonawcę. Wykaz powinien wskazywać co najmniej nazwę placówki i jej dokładny adres w minimalnej liczbie ustalonej przez Zamawiającego, 2) oświadczenie Wykonawcy (na druku własnym), że Wykonawca zapewni dostęp do wskazanej liczby centrów medycznych/jednostek współpracujących przez cały okres świadczenia usług. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 12.1 ppkt 1) – 2) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne, Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zgodnie z art. 107 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zgodnie z art. 100 ustawy Pzp, w przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników Zmawiającego, Zamawiający wymaga zapewnienia przez Wykonawcę infrastruktury i warunków świadczenia usług medycznych zapewniających dostępność dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowe postanowienia w tym zakresie zostały określone w pkt III ppkt 44 – 46 ST. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 13. Słownik definicji został określony w załączniku nr 1 do SWZ, w Specyfikacji Technicznej (ST), w punkcie II „Opis Przedmiotu Zamówienia” pn. „Słownik definicji”.