See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lipnowska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2 SWZ. 2. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Gmina Wielgie. 3. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r., zmienione Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną. 4. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załącznikach nr 1a/1b do SWZ Wykaz punktów poboru 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Ustawy Pzp. 6. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy Pzp. 7. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Podstawy wykluczenia z postępowania : art. 108 ust. 1 Ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, art. 7 ust.1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ze zm., art. 5k Rozporządzenia (UE ) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z późn.zm. Szczegółowe informacje na temat podstaw wykluczenia oraz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia znajdują się w SWZ Rozdział V, VII i IX. 9. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczeni składa się w formie elektronicznej. 10. Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp (w formie JEDZ), podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Ustawy Pzp, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 Ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp. 11. Wykonawca składa Ofertę poprzez złożenie za pośrednictwem Platformy Zakupowej: a) wypełnionego i podpisanego Formularza Oferty (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ) b) wypełnionego i podpisanego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) przez wykonawcę (w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – odrębnego dla każdego z wykonawców podpisanego przez każdego z wykonawców; w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego – podpisanego przez podmiot udostępniający zasoby) oraz Oświadczenia wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3a do SWZ c) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEDiG) *Pełnomocnictwo pod rygorem nieważności przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli dokument sporządzony został jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, wykonawca składa cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca lub notariusz d) dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium (obligatoryjnie w przypadku złożenia wadium w formie innej niż pieniądz) e) (o ile dotyczy) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie f) (o ile dotyczy) oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Ustawy Pzp (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ) g) (o ile dotyczy) zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3b do SWZ. 12. Podstawą obliczenia ceny ofertowej jest Formularz oferty stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. 13. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty, tj. oferty która otrzyma największą ilość punktów. Oferta na każdą z części oceniania będzie odrębnie
Interne Kennung: GSR.271.5.2025.KG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1 - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 160,21 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 199 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Układ pomiarowy z grupą taryfową B jest dostosowany do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Instalacje fotowoltaiczne posiada Gmina Wielgie. Szczegóły dotyczące instalacji oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku nr 1a do SWZ, kolumna „Instalacja fotowoltaiczna”. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 8. Warunki udziału w postępowaniu: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 2) zdolności technicznej lub zawodowej W pozostałym zakresie zamawiający odstępuje od określenia warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej jeżeli wykaże posiadanie uprawnień w zakresie obrotu energią elektryczną, tj. posiadanie ważnej Koncesji w zakresie obrotu energią elektryczną wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy Pe). 10. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu - część 1 zamówienia - dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że wykonał należycie, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie dostawy energii elektrycznej o łącznym wolumenie nie mniejszym niż 2 000 MWh oraz b) dostawy energii elektrycznej do co najmniej 150 PPE. 11. W przypadku składania oferty na więcej niż na jedną część wykonawca musi wykazać, że wykonał należycie, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, dostawy o wolumenie oraz liczbie PPE nie mniejszych niż równowartość sumy dostaw wymaganych dla części, na które składa ofertę. 12. Zgodnie z treścią art. 117 ust. 2 ustawy Pzp warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w pkt 2 powyżej, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i to on zrealizuje dostawę energii elektrycznej. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, który z wykonawców realizować będzie przedmiot zamówienia (ze wskazaniem danej części zamówienia) wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postepowaniu oraz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie ich spełniania przez wykonawcę znajdują się w SWZ Rozdział VI i VII. 13. Komunikacja między zamawiającym i wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza "Wyślij wiadomość do zamawiającego" dostępnego na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/transakcja/1098910 Ofertę (w szczególności Formularz oferty) wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej.
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0002
Titel: część 2 - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 736,04 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 123 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. Warunki udziału w postępowaniu: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 2) zdolności technicznej lub zawodowej W pozostałym zakresie zamawiający odstępuje od określenia warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej jeżeli wykaże posiadanie uprawnień w zakresie obrotu energią elektryczną, tj. posiadanie ważnej Koncesji w zakresie obrotu energią elektryczną wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy Pe). 10. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu - część 2 zamówienia - dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że wykonał należycie, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie dostawy energii elektrycznej o łącznym wolumenie nie mniejszym niż 500 MWh oraz b) dostawy energii elektrycznej do co najmniej 100 PPE. 11. W przypadku składania oferty na więcej niż na jedną część wykonawca musi wykazać, że wykonał należycie, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, dostawy o wolumenie oraz liczbie PPE nie mniejszych niż równowartość sumy dostaw wymaganych dla części, na które składa ofertę. 12. Zgodnie z treścią art. 117 ust. 2 ustawy Pzp warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w pkt 2 powyżej, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i to on zrealizuje dostawę energii elektrycznej. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, który z wykonawców realizować będzie przedmiot zamówienia (ze wskazaniem danej części zamówienia) wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postepowaniu oraz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie ich spełniania przez wykonawcę znajdują się w SWZ Rozdział VI i VII. 13. Komunikacja między zamawiającym i wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza "Wyślij wiadomość do zamawiającego" dostępnego na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/transakcja/1098910 Ofertę (w szczególności Formularz oferty) wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej.
Interne Kennung: część 2