See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej dla części pakietów 1 i 2 - w trybie z wolnej ręki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Syców. Zamówienie to udzielane w trybie art. 214 ust.1 pkt 7 pzp polega na powtórzeniu usług podobnych do będących przedmiotem postępowania udzielanego w trybie przetargu nieograniczonego, a jego możliwość udzielenia została przewidziana w ogłoszeniu OJ S 203/2024 17/10/202. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do zaproszenia. 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2, na który składają się: Załącznik nr 2.1. - planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. - charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. - układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. - zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. - zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. - zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. - informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3, na który składają się: Załącznik nr 3.1. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w "Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026 Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w "Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej Określony w Załączniku nr. 3.1. szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. bądź Załącznika nr. 3.3. nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części ("Pakiet") Pakiet I - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Bralin , Pakiet II - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Międzybórz , Część/pakiet obręb leśny, teren realizacji pakietu harwesterowego leśnictwa Część I Bralin Dobra, Kliny, Czermin, Marcinki, Bałdowice; Częś II Międzybórz Międzybórz, Bukowina, Drołtowice; Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych dla tego Pakietu. 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Syców. 9) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw - właściwych dla danego Pakietu ("Obszar Realizacji Pakietu"). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. 10) Postanowienia pkt 7 - 9 nie uchybiają uprawnieniom Zamawiającego wynikającym z wzoru umowy w sprawie zamówienia publicznego (Załącznik nr 12). 11) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodnic
Interne Kennung: SA.270.2.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Bralin
Beschreibung: Pakiet I – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Bralin. Obszar realizacji pakietu: leśnictwa Dobra, Kliny, Czermin, Marcinki, Bałdowice. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Syców. Zamówienie to udzielane w trybie art. 214 ust.1 pkt 7 pzp polega na powtórzeniu usług podobnych do będących przedmiotem postępowania udzielanego w trybie przetargu nieograniczonego, a jego możliwość udzielenia została przewidziana w ogłoszeniu OJ S 203/2024 17/10/202. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do zaproszenia. 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2, na który składają się: Załącznik nr 2.1. - planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. - charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. - układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. - zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. - zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. - zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. - informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3, na który składają się: Załącznik nr 3.1. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w "Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026 Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w "Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej Określony w Załączniku nr. 3.1. szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. bądź Załącznika nr. 3.3. nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części ("Pakiet") Pakiet I - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Bralin , Pakiet II - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Międzybórz , Część/pakiet obręb leśny, teren realizacji pakietu harwesterowego leśnictwa Część I Bralin Dobra, Kliny, Czermin, Marcinki, Bałdowice; Częś II Międzybórz Międzybórz, Bukowina, Drołtowice; Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych dla tego Pakietu. 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Syców. 9) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw - właściwych dla danego Pakietu ("Obszar Realizacji Pakietu"). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. 10) Postanowienia pkt 7 - 9 n
Interne Kennung: SA.270.2.2026-P1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Międzybórz
Beschreibung: Pakiet II – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Międzybórz. Obszar realizacji pakietu: leśnictwa Międzybórz, Bukowina, Drołtowice. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Syców. Zamówienie to udzielane w trybie art. 214 ust.1 pkt 7 pzp polega na powtórzeniu usług podobnych do będących przedmiotem postępowania udzielanego w trybie przetargu nieograniczonego, a jego możliwość udzielenia została przewidziana w ogłoszeniu OJ S 203/2024 17/10/202. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do zaproszenia. 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu zagospodarowania lasu, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2, na który składają się: Załącznik nr 2.1. - planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. - charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. - układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. - zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. - zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. - zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. - informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3, na który składają się: Załącznik nr 3.1. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w "Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026 Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w "Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej Określony w Załączniku nr. 3.1. szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. bądź Załącznika nr. 3.3. nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części ("Pakiet") Pakiet I - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Bralin , Pakiet II - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w obrębie leśnym Międzybórz , Część/pakiet obręb leśny, teren realizacji pakietu harwesterowego leśnictwa Część I Bralin Dobra, Kliny, Czermin, Marcinki, Bałdowice; Częś II Międzybórz Międzybórz, Bukowina, Drołtowice; Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych dla tego Pakietu. 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Syców. 9) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw - właściwych dla danego Pakietu ("Obszar Realizacji Pakietu"). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. 10) Postanowienia pkt 7 - 9 nie uc
Interne Kennung: SA.270.2.2026-P2