271524-2025 - Ergebnis
Tschechien – Elektronische Suchgeräte – BIO-VZ-25-01: EDX detektor
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: BIO-VZ-25-01: EDX detektor
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je dodání, instalace a uvedení do úplného provozu energiově disperzního rentgenového detektoru (EDX, Energy-Dispersive X-ray detector), umožňujícího určit prvkové složení vzorku. Detektor je určen do mikroskopu Ultra STEM (Nion, HERMES™100S), sloužícího k analýze různých typů vzorků s velmi malou tloušťkou (ultratenké řezy biologických vzorků zalitých v pryskyřici, nanočástice atd.). Zamýšleným přístrojem je nový detektor pro energiově disperzní spektroskopickou analýzu charakteristického rentgenového záření (dále jen EDX detektor), který umožní určit prvkové složení ultratenkých řezů a jiných malých objektů ve skenovacím transmisním elektronovém mikroskopu s atomárním rozlišením (Ultra STEM), který je již součástí laboratoře elektronové mikroskopie na pracovišti zadavatele. Tento detektor rozšíří možnosti použití přístroje pro prvkovou analýzu studovaných vzorků ve velmi vysokém rozlišení. Mikroskop vybavený detektorem bude významně využíván při plnění výzkumných aktivit uživatelů centrální laboratoře, např. pro studium nukleových kyselin a buněčných vzorků. Důležitým požadavkem pro vlastnosti detektoru je jeho plná kompatibilita se systémem (hardware, software) stávajícího výše uvedeného elektronového mikroskopu v laboratořích zadavatele, na kterém bude detektor instalován. Součástí dodávky musí být veškeré příslušenství (software, dokumentace) nezbytné k provozu přístroje za splnění všech požadovaných parametrů. Dalším důležitým požadavkem na dodavatele je deklarace dodržení záruční lhůty po instalaci detektoru, která je platná pro stávající STEM mikroskop (instalací detektoru nesmí být narušena/zkrácena záruční lhůta pro uvedený mikroskop).
Interne Kennung: BIO-VZ-25-01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31642000 Elektronische Suchgeräte
5. Los
Los: LOT-0001