271787-2025 - Ergebnis
Dänemark – Installation von elektrischen Leitungen – Modernisering af Hærens Mandskabs- og Materielfaciliteter (MHMM) fase II og III på 286 Almegaard Kaserne - Sikringsentreprise
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernisering af Hærens Mandskabs- og Materielfaciliteter (MHMM) fase II og III på 286 Almegaard Kaserne - Sikringsentreprise
Beschreibung: Nærværende udbud omhandler sikringsentreprisen i forbindelse med udførelse af Modernisering af Hærens Mandskabs- og Materielfaciliteter (MHMM) fase II og III på 286 Almegaard Kaserne - bygning 100, 101 og 102. Sikringsentreprisen indeholder således sikring af tre nyopførte garager med materiel- og mandskabsfacilitet (bygning 100, 101 og 102). Bygningerne indeholder en standardgarage i én etage. I tilknytning hertil er etableret tre etager med undervisningslokaler, pudsestue, køkken, omklædning, badefaciliteter, depot- og rengøringsrum, toiletter samt teknikrum. Hver bygning er i alt cirka 3400 m2. Foruden sikring af de tre nyopførte bygninger indeholder sikringsentreprisen endvidere opsætning af transmissionsudstyr til brandalarmeringsanlæg (ekskl. ABA). Der vil i sikringsentreprisen indgå AIA, ADK, TVO, ABV, intercom og mekanisk sikring. Da sikringsentreprisen påbegyndes i forbindelse med bygningernes færdiggørelse, skal sikringsentreprenøren påregne et mindre koordinationssamarbejde med projektets hovedentreprenør.
Interne Kennung: 2024/004275
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen
5. Los
Los: LOT-0000