2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 6.600.000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 6.600.000,00 zł, przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Spłata kredytu będzie następować z dochodów własnych budżetu Gminy i Miasta Jastrowie, poczynając od 25.01.2027 r do 25.12.2041 r. Podstawą uprawniającą do zaciągnięcia kredytu długoterminowego jest Uchwała Nr 215/2026 Rady Miasta w Jastrowiu z dnia 30 marca 2026 r. w sprawie zaciągnięcia w 2026 roku kredytu długoterminowego. Dostępność kredytu w 3 transzach: I transza – 7 dni od zawarcia umowy kwota 2 000 000,00 zł II transza 30 września 2026 r. kwota 2 000 000,00 zł III transza 20 grudnia 2026 r. kwota 2 600 000,00 zł. Raty miesięczne z terminem płatności na 25 każdego miesiąca poczynając od stycznia 2027r. 2027 rok 12 rat kapitałowych po 10 000,00 zł; 2028 rok 12 rat kapitałowych po 30 000,00 zł; 2029 rok 12 rat kapitałowych po 30 000,00 zł; 2030 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2031 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2032 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2033 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2034 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2035 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2036 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2037 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2038 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2039 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2040 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2041 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; Postawienie środków na pisemne zapotrzebowanie Zamawiającego o uruchomienie transzy, poprzez przelew na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego.
Interne Kennung: ZP.271.1.UE.2026.MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający pilnie potrzebuje środków finansowych na pokrycie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Nie wywiązanie się z należnych wymagalnych płatności narazi Zamawiającego na wystąpienie szkody w budżecie Gminy, stąd też zachodzi pilna konieczność przyspieszonego udzielenia zamówienia, a przeprowadzenie postępowania w terminach ustawowych nie pozwoli na terminowe zapłaty zobowiązań. Podstawa prawna : art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. )
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 6.600.000,00 zł, przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Spłata kredytu będzie następować z dochodów własnych budżetu Gminy i Miasta Jastrowie, poczynając od 25.01.2027 r do 25.12.2041 r. Podstawą uprawniającą do zaciągnięcia kredytu długoterminowego jest Uchwała Nr 215/2026 Rady Miasta w Jastrowiu z dnia 30 marca 2026 r. w sprawie zaciągnięcia w 2026 roku kredytu długoterminowego. Dostępność kredytu w 3 transzach: I transza – 29 maja 2026 r. kwota 2 000 000,00 zł, a jeżeli czas trwania procedury nie pozwoli na udzielenie pierwszej transzy kredytu do dnia 29 maja 2026 r., to zostanie ona udzielona w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy II transza 30 września 2026 r. kwota 2 000 000,00 zł III transza 20 grudnia 2026 r. kwota 2 600 000,00 zł. Raty miesięczne z terminem płatności na 25 każdego miesiąca poczynając od stycznia 2027r. 2027 rok 12 rat kapitałowych po 10 000,00 zł; 2028 rok 12 rat kapitałowych po 30 000,00 zł; 2029 rok 12 rat kapitałowych po 30 000,00 zł; 2030 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2031 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2032 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2033 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2034 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2035 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2036 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2037 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2038 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2039 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2040 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; 2041 rok 12 rat kapitałowych po 40 000,00 zł; Postawienie środków na pisemne zapotrzebowanie Zamawiającego o uruchomienie transzy, poprzez przelew na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego.