2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług zimowego oczyszczania dróg będących w zarządzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy w sezonie 2026.
Beschreibung: Zimowe oczyszczanie dróg obejmuje oczyszczanie dróg ze śniegu, lodu i błota, zapobieganie i likwidację śliskości zimowej, monitorowanie i kontrolowanie stanu nawierzchni dróg, oczyszczenie dróg po okresie zimowym w terminie 2 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do wykorzystania środków wskazanych w § 5 ust. 1 Umowy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Drogi objęte zimowym oczyszczaniem, będące w zarządzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy wykazane są w załączniku do opisu przedmiotu zamówienia. Część A I. Przedmiot zamówienia w zakresie świadczenia usług zimowego oczyszczania dróg (bez pozimowego oczyszczania dróg) obejmuje: 1. Zimowe oczyszczanie dróg: jezdni wraz z zatokami parkingowymi i chodników na terenie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy tj. zbieranie i pozbywanie się śniegu, lodu i błota. 2. Zapobieganie i likwidację śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni jezdni wraz z zatokami parkingowymi środkami chemicznymi i niechemicznymi. Mechaniczne zgarnianie śniegu (płużenie). 3. Zapobieganie i likwidację śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni chodników środkami chemicznymi i niechemicznymi. Ręczne zgarnianie śniegu. 4. Całodobowe monitorowanie i kontrolowanie w okresie realizacji umowy stanu nawierzchni na obsługiwanych trasach i przekazywanie bieżących informacji Zamawiającemu o występujących zjawiskach. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do czasowego ograniczenia wykonywania prac (m. in. z powodu czasowego wyłączenia drogi z użytkowania). II. Materiały stosowane w oczyszczaniu zimowym Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. Nr 230, poz. 1960) do zapobiegania i zwalczania śliskości zimowej mogą być stosowane następujące materiały: 1) niechemiczne - piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm, 2) chemiczne w postaci stałej: a) chlorek sodu (NaCl), b) chlorek wapnia (CaCl2), 3) chemiczne w postaci zwilżonej: a) chlorek sodu (NaCl), b) chlorek wapnia (CaCl2), 4) mieszanki środków niechemicznych i chemicznych. III. Technologia i zasady zimowego oczyszczania dróg: 1. Ogólne i szczególne warunki stosowania środków niechemicznych i chemicznych w postaci stałej lub w postaci zwilżonej określone zostały w § 3 oraz w załącznikach Nr 1 i Nr 2 przywołanego powyżej Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. 2. Wybór zastosowania właściwych środków i ich mieszanin jest uzależniony od panujących warunków atmosferycznych i należy do Wykonawcy. Środki chemiczne powinny być stosowane w sposób najmniej szkodzący terenom zieleni oraz zadrzewieniom. 3. Szerokość posypywania właściwymi środkami musi obejmować całą szerokość jezdni, tj. od krawężnika do krawężnika łącznie z zatokami parkingowymi. 4. Szerokość płużenia musi obejmować całą szerokość jezdni, tj. od krawężnika do krawężnika łącznie z zatokami parkingowymi. Szczególnie dokładnie należy wykonać płużenie przy krawężnikach, aby odkryć studzienki odwadniające. 5. Spłużony śnieg w postaci technologicznego „warkocza” musi być zgarnięty (odłożony) na opaskę lub chodnik przy krawężniku, a jeżeli takie nie występują na pobocze. Jednostki sprzętowe w trakcie płużenia nie mogą zasypywać trawników, chodników, przejść dla pieszych spłużonym (odłożonym) śniegiem lub błotem pośniegowym. 6. Odśnieżanie i posypywanie właściwymi środkami chodników musi obejmować nawierzchnię na całej szerokości od krawężnika do krawężnika. Zaleca się ograniczenie stosowania środków chemicznych na chodnikach poza szczególnymi sytuacjami wynikającymi z warunków atmosferycznych. Prace na chodnikach powinny być wykonywane ręcznie lub sprzętem dostosowanym gabarytowo do nawierzchni chodników. 7. Do odśnieżania dróg wewnętrznych będących w zarządzie Dzielnicy Bemowo, o szerokości mniejszej niż 4,5 m należy użyć odpowiedniego sprzętu o mniejszych gabarytach. 8. Prace na terenie Dzielnicy Bemowo prowadzone będą całodobowo. W przypadku wystąpienia opadów śniegu Wykonawca zobowiązany jest przystąpić do prac w terminie nie dłuższym niż 1 godzina od momentu zaistnienia niekorzystnych warunków pogodowych po otrzymaniu wiadomości SMS o rozpoczęciu akcji, wysyłanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta (zwanym również ZOM). Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego o przystąpieniu do akcji e-mailem. Wszystkie tereny objęte zakresem prac muszą być oczyszczone w czasie nie dłuższym niż 5 godzin od momentu zaistnienia niekorzystnych warunków. W przypadku ciągłych opadów śniegu prace prowadzone winny być na bieżąco tak, aby nie występowały zaspy śnieżne, zajeżdżony, zlodowaciały i ubity śnieg tworzący nabój lodowy utrudniający ruch. 9. W przypadku zapobiegania i likwidacji gołoledzi, usuwania szronu, szadzi Wykonawca jest zobowiązany do przystąpienia do prac w terminie nie dłuższym niż 1 godzina od momentu zaistnienia na terenie Dzielnicy Bemowo niekorzystnych warunków pogodowych po otrzymaniu wiadomości SMS o rozpoczęciu akcji, wysyłanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego o przystąpieniu do akcji e-mailem. Wszystkie tereny objęte zakresem prac muszą być oczyszczone w czasie nie dłuższym niż 5 godzin od momentu zaistnienia niekorzystnych warunków. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do: - zlecania ww. prac zimowego oczyszczania dróg ponad ilość akcji uruchamianych przez ZOM. Rodzaj prac, zakres oraz termin ich wykonania określony będzie przez Zamawiającego w wystawianych Wykonawcy zleceniach. - wstrzymania uruchomienia akcji, telefonicznie (przez uprawnione osoby wskazane w umowie). 11. O zakończeniu zleconych prac Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia e-mailem Zamawiającego (...) c.d. w Załączniku nr 6 do Zaproszenia do negocjacji - Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 171119-2026
Interne Kennung: UD-I-WZP.271.7.2026.AKA
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług zimowego oczyszczania dróg będących w zarządzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy w sezonie 2026
Beschreibung: Zimowe oczyszczanie dróg obejmuje oczyszczanie dróg ze śniegu, lodu i błota, zapobieganie i likwidację śliskości zimowej, monitorowanie i kontrolowanie stanu nawierzchni dróg, oczyszczenie dróg po okresie zimowym w terminie 2 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do wykorzystania środków wskazanych w § 5 ust. 1 niniejszej Umowy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Drogi objęte zimowym oczyszczaniem, będące w zarządzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy wykazane są w załączniku do opisu przedmiotu zamówienia. Część A I. Przedmiot zamówienia w zakresie świadczenia usług zimowego oczyszczania dróg (bez pozimowego oczyszczania dróg) obejmuje: 1. Zimowe oczyszczanie dróg: jezdni wraz z zatokami parkingowymi i chodników na terenie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy tj. zbieranie i pozbywanie się śniegu, lodu i błota. 2. Zapobieganie i likwidację śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni jezdni wraz z zatokami parkingowymi środkami chemicznymi i niechemicznymi. Mechaniczne zgarnianie śniegu (płużenie). 3. Zapobieganie i likwidację śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni chodników środkami chemicznymi i niechemicznymi. Ręczne zgarnianie śniegu. 4. Całodobowe monitorowanie i kontrolowanie w okresie realizacji umowy stanu nawierzchni na obsługiwanych trasach i przekazywanie bieżących informacji Zamawiającemu o występujących zjawiskach. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do czasowego ograniczenia wykonywania prac (m.in. z powodu czasowego wyłączenia drogi z użytkowania). II. Materiały stosowane w oczyszczaniu zimowym Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. Nr 230, poz. 1960) do zapobiegania i zwalczania śliskości zimowej mogą być stosowane następujące materiały: 1) niechemiczne - piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm, 2) chemiczne w postaci stałej: a) chlorek sodu (NaCl), b) chlorek wapnia (CaCl2), 3) chemiczne w postaci zwilżonej: a) chlorek sodu (NaCl), b) chlorek wapnia (CaCl2), 4) mieszanki środków niechemicznych i chemicznych. III. Technologia i zasady zimowego oczyszczania dróg 1. Ogólne i szczególne warunki stosowania środków niechemicznych i chemicznych w postaci stałej lub w postaci zwilżonej określone zostały w § 3 oraz w załącznikach Nr 1 i Nr 2 przywołanego powyżej Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. 2. Wybór zastosowania właściwych środków i ich mieszanin jest uzależniony od panujących warunków atmosferycznych i należy do Wykonawcy. Środki chemiczne powinny być stosowane w sposób najmniej szkodzący terenom zieleni oraz zadrzewieniom. 3. Szerokość posypywania właściwymi środkami musi obejmować całą szerokość jezdni, tj. od krawężnika do krawężnika łącznie z zatokami parkingowymi. 4. Szerokość płużenia musi obejmować całą szerokość jezdni, tj. od krawężnika do krawężnika łącznie z zatokami parkingowymi. Szczególnie dokładnie należy wykonać płużenie przy krawężnikach, aby odkryć studzienki odwadniające. 5. Spłużony śnieg w postaci technologicznego „warkocza” musi być zgarnięty (odłożony) na opaskę lub chodnik przy krawężniku, a jeżeli takie nie występują na pobocze. Jednostki sprzętowe w trakcie płużenia nie mogą zasypywać trawników, chodników, przejść dla pieszych spłużonym (odłożonym) śniegiem lub błotem pośniegowym. 6. Odśnieżanie i posypywanie właściwymi środkami chodników musi obejmować nawierzchnię na całej szerokości od krawężnika do krawężnika. Zaleca się ograniczenie stosowania środków chemicznych na chodnikach poza szczególnymi sytuacjami wynikającymi z warunków atmosferycznych. Prace na chodnikach powinny być wykonywane ręcznie lub sprzętem dostosowanym gabarytowo do nawierzchni chodników. 7. Do odśnieżania dróg wewnętrznych będących w zarządzie Dzielnicy Bemowo, o szerokości mniejszej niż 4,5 m należy użyć odpowiedniego sprzętu o mniejszych gabarytach. 8. Prace na terenie Dzielnicy Bemowo prowadzone będą całodobowo. W przypadku wystąpienia opadów śniegu Wykonawca zobowiązany jest przystąpić do prac w terminie nie dłuższym niż 1 godzina od momentu zaistnienia niekorzystnych warunków pogodowych po otrzymaniu wiadomości SMS o rozpoczęciu akcji, wysyłanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta (zwanym również ZOM). Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego o przystąpieniu do akcji e-mailem. Wszystkie tereny objęte zakresem prac muszą być oczyszczone w czasie nie dłuższym niż 5 godzin od momentu zaistnienia niekorzystnych warunków. W przypadku ciągłych opadów śniegu prace prowadzone winny być na bieżąco tak, aby nie występowały zaspy śnieżne, zajeżdżony, zlodowaciały i ubity śnieg tworzący nabój lodowy utrudniający ruch. 9. W przypadku zapobiegania i likwidacji gołoledzi, usuwania szronu, szadzi Wykonawca jest zobowiązany do przystąpienia do prac w terminie nie dłuższym niż 1 godzina od momentu zaistnienia na terenie Dzielnicy Bemowo niekorzystnych warunków pogodowych po otrzymaniu wiadomości SMS o rozpoczęciu akcji, wysyłanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego o przystąpieniu do akcji e-mailem. Wszystkie tereny objęte zakresem prac muszą być oczyszczone w czasie nie dłuższym niż 5 godzin od momentu zaistnienia niekorzystnych warunków. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do: - zlecania ww. prac zimowego oczyszczania dróg ponad ilość akcji uruchamianych przez ZOM. Rodzaj prac, zakres oraz termin ich wykonania określony będzie przez Zamawiającego w wystawianych Wykonawcy zleceniach. - wstrzymania uruchomienia akcji, telefonicznie (przez uprawnione osoby wskazane w umowie). 11. O zakończeniu zleconych prac Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia e-mailem Zamawiającego.