See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie pełnej dokumentacji projektowej dla budowy 4 zintegrowanych węzłów przesiadkowych (ZWP) oraz dowiązania pieszo-rowerowego do infrastruktury przystanku kolejowego i ZWP Poznań Naramowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania pełnej dokumentacji projektowej dla budowy 4 ZWP na terenie Poznania, tj. ZWP Poznań Franowo, ZWP Poznań Kobylepole, ZWP Poznań Zieliniec, ZWP Poznań Piątkowo oraz dodatkowo dla budowy dowiązania pieszo-rowerowego do infrastruktury przystanku kolejowego i ZWP Poznań Naramowice w ramach projektu pn. „Integracja węzłów na północnej obwodnicy towarowej M. Poznania z miejskim transportem zbiorowym – dokumentacja”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do Umowy;
Interne Kennung: ZPb-II.271.73.2022.DK
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania pełnej dokumentacji projektowej dla budowy 4 ZWP na terenie Poznania, tj. ZWP Poznań Franowo, ZWP Poznań Kobylepole, ZWP Poznań Zieliniec, ZWP Poznań Piątkowo oraz dodatkowo dla budowy dowiązania pieszo-rowerowego do infrastruktury przystanku kolejowego i ZWP Poznań Naramowice w ramach projektu pn. „Integracja węzłów na północnej obwodnicy towarowej miasta Poznania z miejskim transportem zbiorowym – dokumentacja”. 2) Przy realizacji przedmiotu umowy obowiązuje język polski. Wszelkie dokumenty wytworzone w ramach realizacji przedmiotu umowy muszą być sporządzone w języku polskim. Wszystkie osoby upoważnione do działania w imieniu Wykonawcy winny władać językiem polskim w stopniu umożliwiającym komunikowanie się. W przeciwnym wypadku Wykonawca zapewni wystarczającą liczbę kompetentnych tłumaczy na każdym etapie realizacji umowy. Tłumacz taki winien posiadać umiejętność tłumaczenia zarówno dokumentów, jak żywego słowa oraz dysponować przynajmniej podstawową wiedzą techniczną w zakresie w jakim wykonywać będzie tłumaczenia. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do Umowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71222000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Freianlagen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) W ramach realizacji przedmiotowego zamówienia, Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zapewnienia obowiązków nadzoru autorskiego w okresie do 36 miesięcy od daty odbioru przedmiotu zamówienia. 2) Nadzór autorski obejmował będzie sprawdzanie i stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z opracowanymi projektami, uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projektach, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego i wprowadzenie rozwiązań zamiennych. 3) Warunkiem uruchomienia przez Zamawiającego prawa opcji jest złożenie Wykonawcy oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji, zgodnie z postanowieniami wzoru umowy, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. Realizacja prawa opcji uzależniona jest od woli Zamawiającego podjętej w maksymalnym terminie do 36 miesięcy od daty odbioru Przedmiotu umowy. 4) Decyzja Zamawiającego w zakresie skorzystania z prawa opcji będzie uzależniona od posiadanych środków finansowych przeznaczonych na realizację usług objętych prawem opcji.