2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering, installatie, onderhoud van een configuratie van een analysetoestel met bevoorrading van reagentia en verbruiksartikelen en bijhorende opleiding voor het labo pathologie
Beschreibung: Het Jan Yperman Ziekenhuis is een modern, hoogtechnologisch ziekenhuis met 532 bedden, waar 1.400 medewerkers en 162 artsen elke dag het beste van zichzelf geven voor hun patiënten. De schaal van het ziekenhuis maakt het mogelijk gespecialiseerde zorg op topniveau aan te bieden, en tegelijk warm en overzichtelijk te blijven, op mensenmaat dus. Het Jan Yperman ziekenhuis wenst over te gaan tot levering en installatie van een analysetoestel die het toelaat om deze zorg te realiseren. Implementatie gewenst voorjaar 2026. Deze leveringsovereenkomst komt tot stand op basis van een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking (artikel 42§1, 1°, d), ii) van de wet van 17 juni 2016 - Wet Overheidsopdrachten) omdat er geen concurrentie op de markt is. Deze procedure wordt gerechtvaardigd door het feit dat de immuunhistochemische test CE-IVD test voor bepaling Her2 low namelijk Her2 Pathway, en SISH-test lymfoomdiagnostiek namelijk Kappa/lambda dual ISH technisch uitsluitend uitgevoerd kunnen worden op de specifieke instrumenten van Roche. Vanwege deze technische gebondenheid is er geen concurrentie op de markt voor de benodigde reagentia. Om de uitvoering van deze testen mogelijk te maken, zal er door Roche een toestel de Benchmark Ultra Plus ter beschikking gesteld worden aan de Klant voor de duur van de overeenkomst van 5 jaar. Eveneens omvat dit ook de installatie, configuratie, opleiding en bevoorrading van reagentia en verbruiksgoederen gelinkt aan dit toestel voor deze en andere testen voorhanden op dit toestel. (efficiënte inzet van middelen en ruimte) Gezien het feit dat het labo pathologie van het Jan Yperman Ziekenhuis deze gespecialiseerde testen dient te kunnen uitvoeren om de continuïteit en efficiënte werking van het labo te kunnen garanderen, komt alleen het platform BM Ultra Plus van ROCHE DIAGNOSTICS BELGIUM (KBO 0403.049.945) in aanmerking om via dit specifieke systeem/toestel de huidige kwalitatieve patiëntenzorg te kunnen waarborgen. Omwille van bovenstaande redenen en bij gebrek aan gelijkwaardige oplossingen bij andere fabrikanten, willen wij de Benchmark Ultra Plus van de firma ROCHE DIAGNOSTICS BELGIUM laten installeren in ons ziekenhuis. Er zal een wachttermijn van minstens 10 dagen vanaf verzenddatum van de aankondiging gerespecteerd worden alvorens de opdracht te sluiten. Indien wij binnen deze wachttermijn geen schriftelijke (per aangetekende zending en/of per e-mail naar aankoop@yperman.net) kennisgeving ontvangen, zullen wij de procedure verder zetten. De gunningsbeslissing is genomen op 15/04/2026.
Interne Kennung: 2026/026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38900000 Bewertungs- und Testinstrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2026/026 - 1
Interne Kennung: 1