272784-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Kazimierz Biskupi w systemie "zaprojektuj i wybuduj"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelInstalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Kazimierz Biskupi w systemie "zaprojektuj i wybuduj"
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmować będzie realizacja zadania pn.: „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Kazimierz Biskupi”. Całość zadania (rodzaj zamówienia: dostawy) obejmuje prace, które realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: a) opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), b) wykonaniem instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, c) modernizacją systemu grzewczego, polegającą na zmianie wykorzystywanego obecnie źródła ciepła w systemie grzewczym i przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda, d) wykonaniem prac dodatkowych, określonych PFU oraz wynikłych w trakcie prowadzonych prac projektowych. Inwestycja obejmować będzie m.in. dostawę, montaż i uruchomienie instalacji według poniższego zestawienia: Zestawienie zbiorcze instalacji 1. Instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków 30 szt. 2. Instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków z magazynami energii 110 szt. 3. Instalacje fotowoltaiczne na gruncie 7 szt. 4. Instalacje fotowoltaiczne na gruncie z magazynami energii 37 szt. 5. Pompy ciepła typu powietrze-woda 82 szt. 6. Pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym 16 szt. 7. Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej 2 szt. 1.1. Całość zadania obejmuje swym zakresem między innymi: a) dokonanie wszelkich zgłoszeń, uzyskanie warunków technicznych, wszystkich wymaganych uzgodnień, opinii, dokumentacji i decyzji administracyjnych i środowiskowych w zakresie wykonywanych prac – w zakresie, w jakim będzie to wymagane dla poszczególnych lokalizacji wchodzących w skład projektu, w tym uzgodnień i opinii PPOŻ, z konserwatorem zabytków, rzeczoznawcą czy właścicielami gruntów zajmowanych. Po stronie Wykonawcy leży spełnienie obowiązku przygotowania kompletnej dokumentacji i zgłoszenia do właściwej Komendy Państwowej Straży Pożarnej instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 6,5 kWp. Potwierdzenie zgłoszenia należy przedłożyć Zamawiającemu przy procedurze odbiorowej. b) wykonanie dokumentacji technicznej (projektowej) i powykonawczej zgodnej ze wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz normami, a także z zasadami projektowania i wiedzą inżynierską w zakresie niezbędnym do realizacji robót wraz z przeniesieniem ich praw na Zamawiającego, c) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji, d) wykonanie robót montażowych, budowlanych i remontowych w sposób właściwy i zgodny ze sztuką budowlaną oraz zgodnie z wytycznymi dla rozwiązań systemowych producentów (o ile wystąpią), w tym: - modernizację systemów grzewczych, polegającą na zmianie wykorzystywanych obecnie źródeł ciepła w systemie grzewczym i przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda oraz – tam, gdzie będzie to wymagane – demontażem istniejącego źródła ciepła, - wykonanie instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, - wykonanie prac dodatkowych, w szczególności w zakresie prowadzenia prac rozbiórkowych czy wykończeniowych, w zakresie odpowiadającym realizowanej inwestycji w danej lokalizacji, e) uruchomienie i rozruch instalacji stanowiących przedmiot zamówienia, w tym przeprowadzenie prób eksploatacyjnych w niezbędnym zakresie w celu optymalizacji nastaw automatyki i pracy kotłowni oraz instalacji fotowoltaicznej, f) przekazanie Zamawiającemu wszelkich dokumentów i spełnienie wszelkich wymogów w trybie przekazania obiektu do eksploatacji i użytkowania po zakończeniu czynności odbiorowych, g) realizację wszelkich prac, serwisów i przeglądów, które zapewnią ważność gwarancji poszczególnych urządzeń/elementów instalacji – zgodnie z wytycznymi stawianymi przez danego producenta urządzeń/elementów instalacji w tym zakresie – w całym okresie gwarancyjnym, zgodnie ze złożoną w toku postępowania ofertą. h) przestrzeganie obowiązującego prawa krajowego i unijnego, i) realizację całości zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”, “nie czyń znaczących szkód”) oraz zasady zrównoważonego rozwoju, na wszystkich etapach realizacji umowy i w okresie udzielonej gwarancji oraz zasadą zrównoważonego rozwoju. Zasada DNSH dotyczy niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody dla któregokolwiek z celów środowiskowych (w rozumieniu artykułu 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852). Rozporządzenie w artykule dziewiątym definiuje cele środowiskowe, na które należy zwracać uwagę przy realizacji inwestycji zrównoważonych pod względem środowiskowym w zakresie: - łagodzenia zmian klimatu; - adaptacji do zmian klimatu; - odpowiedniego użytkowania i ochrony zasobów wodnych i morskich; - gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganiu powstawaniu odpadów i recyklingu; - zapobieganiu i kontroli zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi; - ochrony i odbudowy bioróżnorodności i ekosystemów. 1.2. Zamawiający wskazuje, że w części lokalizacji (wskazanych w PFU), w których wykonywane będą mikroinstalacje fotowoltaiczne znajdują się już instalacje fotowoltaiczne i zamontowany falownik (inwerter). Wykonawca zobowiązany jest w takich sytuacjach do: a) dokonania wszelkich ustaleń z operatorem sieci elektroenergetycznej w zakresie realizacji drugiej instalacji fotowoltaicznej na danej posesji, b) doboru – w ustaleniu z operatorem sieci elektroenergetycznej – odpowiedniego urządzenia do wspólnego zbiorczego zarządzania instalacją fotowoltaiczną składającą się z co najmniej dwóch inwerterów oraz jego montażu na rzecz danej lokalizacji (integratora PV), c) realizacji pełnego zakresu prac przewidzianych dla danej lokalizacji (budynku) w ramach projektu w sposób określony w programie funkcjonalno-użytkowym – wraz z pełnym i poprawnym oddaniem danej instalacji do użytkowania. 1.3. Zamawiający wskazuje, iż zakup i montaż integratora PV fi
Interne KennungINR.271.10.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmować będzie realizacja zadania pn.: „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Kazimierz Biskupi”. Całość zadania (rodzaj zamówienia: dostawy) obejmuje prace, które realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: a) opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), b) wykonaniem instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, c) modernizacją systemu grzewczego, polegającą na zmianie wykorzystywanego obecnie źródła ciepła w systemie grzewczym i przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda, d) wykonaniem prac dodatkowych, określonych PFU oraz wynikłych w trakcie prowadzonych prac projektowych. Inwestycja obejmować będzie m.in. dostawę, montaż i uruchomienie instalacji według poniższego zestawienia: Zestawienie zbiorcze instalacji 1. Instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków 30 szt. 2. Instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków z magazynami energii 110 szt. 3. Instalacje fotowoltaiczne na gruncie 7 szt. 4. Instalacje fotowoltaiczne na gruncie z magazynami energii 37 szt. 5. Pompy ciepła typu powietrze-woda 82 szt. 6. Pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym 16 szt. 7. Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej 2 1.1. Całość zadania obejmuje swym zakresem między innymi: a) dokonanie wszelkich zgłoszeń, uzyskanie warunków technicznych, wszystkich wymaganych uzgodnień, opinii, dokumentacji i decyzji administracyjnych i środowiskowych w zakresie wykonywanych prac – w zakresie, w jakim będzie to wymagane dla poszczególnych lokalizacji wchodzących w skład projektu, w tym uzgodnień i opinii PPOŻ, z konserwatorem zabytków, rzeczoznawcą czy właścicielami gruntów zajmowanych. Po stronie Wykonawcy leży spełnienie obowiązku przygotowania kompletnej dokumentacji i zgłoszenia do właściwej Komendy Państwowej Straży Pożarnej instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 6,5 kWp. Potwierdzenie zgłoszenia należy przedłożyć Zamawiającemu przy procedurze odbiorowej. b) wykonanie dokumentacji technicznej (projektowej) i powykonawczej zgodnej ze wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz normami, a także z zasadami projektowania i wiedzą inżynierską w zakresie niezbędnym do realizacji robót wraz z przeniesieniem ich praw na Zamawiającego, c) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji, d) wykonanie robót montażowych, budowlanych i remontowych w sposób właściwy i zgodny ze sztuką budowlaną oraz zgodnie z wytycznymi dla rozwiązań systemowych producentów (o ile wystąpią), w tym: - modernizację systemów grzewczych, polegającą na zmianie wykorzystywanych obecnie źródeł ciepła w systemie grzewczym i przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda oraz – tam, gdzie będzie to wymagane – demontażem istniejącego źródła ciepła, - wykonanie instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, - wykonanie prac dodatkowych, w szczególności w zakresie prowadzenia prac rozbiórkowych czy wykończeniowych, w zakresie odpowiadającym realizowanej inwestycji w danej lokalizacji, e) uruchomienie i rozruch instalacji stanowiących przedmiot zamówienia, w tym przeprowadzenie prób eksploatacyjnych w niezbędnym zakresie w celu optymalizacji nastaw automatyki i pracy kotłowni oraz instalacji fotowoltaicznej, f) przekazanie Zamawiającemu wszelkich dokumentów i spełnienie wszelkich wymogów w trybie przekazania obiektu do eksploatacji i użytkowania po zakończeniu czynności odbiorowych, g) realizację wszelkich prac, serwisów i przeglądów, które zapewnią ważność gwarancji poszczególnych urządzeń/elementów instalacji – zgodnie z wytycznymi stawianymi przez danego producenta urządzeń/elementów instalacji w tym zakresie – w całym okresie gwarancyjnym, zgodnie ze złożoną w toku postępowania ofertą. h) przestrzeganie obowiązującego prawa krajowego i unijnego, i) realizację całości zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”, “nie czyń znaczących szkód”) oraz zasady zrównoważonego rozwoju, na wszystkich etapach realizacji umowy i w okresie udzielonej gwarancji oraz zasadą zrównoważonego rozwoju. Zasada DNSH dotyczy niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody dla któregokolwiek z celów środowiskowych (w rozumieniu artykułu 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852). Rozporządzenie w artykule dziewiątym definiuje cele środowiskowe, na które należy zwracać uwagę przy realizacji inwestycji zrównoważonych pod względem środowiskowym w zakresie: - łagodzenia zmian klimatu; - adaptacji do zmian klimatu; - odpowiedniego użytkowania i ochrony zasobów wodnych i morskich; - gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganiu powstawaniu odpadów i recyklingu; - zapobieganiu i kontroli zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi; - ochrony i odbudowy bioróżnorodności i ekosystemów. 1.2. Zamawiający wskazuje, że w części lokalizacji (wskazanych w PFU), w których wykonywane będą mikroinstalacje fotowoltaiczne znajdują się już instalacje fotowoltaiczne i zamontowany falownik (inwerter). Wykonawca zobowiązany jest w takich sytuacjach do: a) dokonania wszelkich ustaleń z operatorem sieci elektroenergetycznej w zakresie realizacji drugiej instalacji fotowoltaicznej na danej posesji, b) doboru – w ustaleniu z operatorem sieci elektroenergetycznej – odpowiedniego urządzenia do wspólnego zbiorczego zarządzania instalacją fotowoltaiczną składającą się z co najmniej dwóch inwerterów oraz jego montażu na rzecz danej lokalizacji (integratora PV), c) realizacji pełnego zakresu prac przewidzianych dla danej lokalizacji (budynku) w ramach projektu w sposób określony w programie funkcjonalno-użytkowym – wraz z pełnym i poprawnym oddaniem danej instalacji do użytkowania. 1.3. Zamawiający wskazuje, iż zakup i montaż integratora PV fi