2. Verfahren
Verfahren
Titel: Overheidsopdracht voor werken en diensten voor het ontwerp van gemeentelijke infrastructuur, de bouw van ondergrondse parkeerplaatsen én de ontwikkeling van de Postsite
Beschreibung: De Aanbesteder wenst door middel van deze overheidsopdracht een samenwerkingsverband aan te wijzen verplicht bestaande uit een landschapsarchitect, een projectontwikkelaar voor onroerende goederen én een architect. De landschapsarchitect zal allereerst in samenwerking met de projectontwikkelaar én de architect een beeldkwaliteitsplan uitwerken voor de ganse projectsite. Dit beeldkwaliteitsplan omvat een kwalitatieve ruimtelijke invulling van de volledige projectzone (nieuw aan te leggen plein, ondergrondse parking, meergezinswoningen, commerciële ruimtes, …) derhalve van zowel de vaste als de facultatieve zones (zie verder). Daarnaast zal de landschapsarchitect het nieuw aan te leggen plein ontwerpen in opdracht van de Aanbesteder. Het ontwerp van het plein dient uiteraard te passen binnen het beeldkwaliteitsplan doch vormt hiervan slechts een onderdeel. Het plein wordt immers ook aangelegd indien de facultatieve zones niet kunnen ontwikkeld worden bij gebrek aan akkoord met de eigenaars (zie verder). Het plein ontsluit als openbaar domein alle nieuw te bouwen meergezinswoningen en commerciële ruimtes. Alle publieke ruimte zal behoren tot het openbaar domein. De Aanbesteder zal zelf de aanleg van het plein laten uitvoeren in een afzonderlijke overheidsopdracht. De projectontwikkelaar dient de nieuwe pleinwanden in de projectzone te ontwikkelen door de bouw van meergezinswoningen én commerciële ruimtes op het gelijkvloers. De projectontwikkelaar zal de meergezinswoningen en commerciële ruimtes in eigen naam en voor eigen rekening laten bouwen en commercialiseren. De projectzone wordt onderverdeeld in drie deelzones (één vaste zone en twee facultatieve zones). Het bepalen van ruimtes voor economische activiteiten zal gebeuren in samenspraak met de gemeente Bornem… Het kan hier ondermeer maar niet uitsluitend gaan om horeca, detailhandel, een supermarkt, ambachtelijke activiteiten die hun plaats hebben in een dorpskern, vrije beroepen,.... Onder de gebouwen van de pleinwand in de vaste zone én het plein in de vaste zone dient verplicht een ondergrondse parkeergarage aangelegd te worden. Deze ondergrondse parkeergarage heeft een drievoudig doel: - Private parking voor de woonentiteiten; - Parking voor de uitbater van de bovenliggende economische activiteiten; - De overige parkeerplaatsen die gerealiseerd kunnen worden kunnen aangewend worden om te voorzien in publiek kortparkeren (shop en go). Het creëren van een aanbod aan parkeerplaatsen rechtstreeks in de winkelkern moet eveneens bijdragen aan de herwaardering ervan én past om die reden mee in de beleidsdoelstelling van de Aanbesteder om de winkelkern te versterken. Bovendien moeten de bijkomende publieke parkeerplaatsen een antwoord bieden op de tweede fase van het masterplan. In deze volgende fase zal het Kardinaal Cardijnplein worden heraangelegd. Bij deze heraanleg zal het plein deels onthard worden waardoor er parkeerplaatsen zullen verdwijnen. De extra publieke parkeerplaatsen onder de post-site kunnen deze dan (al dan niet gedeeltelijk) compenseren.
Interne Kennung: 026/24-04
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 026/24-04 - 1
Interne Kennung: 1