See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu autobusowego na terenie Gminy Oleśnica z dojazdem do Miasta Oleśnica oraz sześciu szkół podstawowych Gminy Oleśnica
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu autobusowego na terenie Gminy Oleśnica z dojazdem do sześciu szkół podstawowych Gminy Oleśnica zgodnie z załączonym do SWZ rozkładem jazdy stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 2. Szacowana ilość wozokilometrów do wykonania w okresie trwania umowy to ok. 2 500 000 km. 3. Przewozy będą odbywały się od dnia 01.07.2024 r. przez okres 48 miesięcy tj. do 30.06.2028 r., w oparciu o linie otwarte opracowane przez Gminę Oleśnica. 4. Z tytułu świadczenia usługi transportowej wykonawca będzie pobierał wynagrodzenie będące iloczynem: sumy wozokilometrów wykonanych wg rozkładów jazdy na wszystkich kursach i ewentualnie dodatkowo zleconych przez Zamawiającego w danym miesiącu oraz stawki za 1 wozokilometr zaoferowanej w postępowaniu. Jednocześnie wynagrodzenie to będzie pomniejszane przez Wykonawcę o wartość biletów miesięcznych wykupionych przez jednostki organizacyjne Zamawiającego dla uczniów uczęszczających do szkół Gminy Oleśnica oraz biletów jednorazowych i miesięcznych w tym ulgowych sprzedanych dla pozostałych pasażerów. Wynagrodzenie będzie pomniejszane o całkowite wartości sprzedanych biletów, a więc także o otrzymane przez Wykonawcę dopłaty od Województwa Dolnośląskiego do biletów ulgowych. 5. Usługa transportowa będzie świadczona w dni robocze od poniedziałku do piątku przez cały rok, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian rozkładów jazdy w trakcie realizacji usługi. W takim wypadku Wykonawca zostanie poinformowany o konieczności co najmniej 14 dni przed planowaną zmianą. 6. W okresie roku szkolnego, każdorazowo ustalanego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej usługi przewozowe w oparciu o linie otwarte będą zapewniały pierwszeństwo przejazdu dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół Gminy Oleśnica oraz ich opiekunom. 7. Usługa obejmuje przejazdy w oparciu o bilety miesięczne (w przypadku uczniów uczęszczających do szkół Gminy Oleśnica, których przejazdy finansowane będą przez Szkoły Podstawowe Gminy Oleśnica oraz bilety jednorazowe i miesięczne (w przypadku pozostałych pasażerów oraz uczniów szkół Podstawowych Gminy Oleśnica w okresie wakacji i ferii). 8. Wykonawca zapewnia punkt stacjonarny do sprzedaży biletów zlokalizowany w centrum Oleśnicy lub w okolicy dworca autobusowego w Oleśnicy umożliwiający zakup biletów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach co najmniej 7:00 – 15:00. Ponadto Wykonawca umożliwia zakup biletów jednorazowych oraz przedłużanie biletów miesięcznych w autobusach. 9. Autobusy muszą być wyposażone w kasy fiskalne. 10. W okresie roku szkolnego opiekę nad dziećmi będą sprawowali opiekunowie zatrudnieni przez dyrektorów poszczególnych szkół, którym Wykonawca zapewni bezpłatny przejazd. 11. W okresie ferii, wakacji i przerw świątecznych usługi transportowe będą świadczone w oparciu o rozkłady jazdy z mniejszą ilością kursów. W miesiącach, w których planowane będą ferie zimowe, cena biletu miesięcznego dla uczniów uczęszczających do Szkół Gminy Oleśnica zostanie zmniejszona o 50%. Obniżka obejmie jeden miesiąc w przypadku ustalenia ferii na przełomie dwóch miesięcy. 12. Wykonawca będzie zobowiązany do: 1) podawania do publicznej wiadomości i aktualizowania rozkładów jazdy w szczególności: na wszystkich wymienionych w rozkładzie jazdy przystankach komunikacyjnych oraz dworcach z wyłączeniem przystanków komunikacyjnych przeznaczonych wyłącznie dla wysiadających pasażerów, na dedykowanej stronie internetowej Wykonawcy, w mediach społecznościowych; 2) prowadzenia infolinii czynnej co najmniej w godzinach kursowania autobusów, 3) podawania do publicznej wiadomości i aktualizowania cenników opłat w szczególności: na dworcu, na dedykowanej stronie internetowej Wykonawcy, 4) zapewnienia wyciągu z cennika opłat w każdym środku transportu wykonującym przewozy w ramach niniejszej umowy, przy czym cennik opłat powinien zawierać także ceny biletów ulgowych, 5) posiadania na dworcu dostępnego do wglądu pasażera regulaminu przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym opracowanego przez Wykonawcę, a w środkach transportu wyciągu z tego regulaminu, 6) oklejenia autobusów na tylnej szybie każdego pojazdu herbem Gminy Oleśnica oraz hasłem „Komunikacja Autobusowa Gminy Oleśnica” – zgodnie ze wzorem, który zostanie przekazany Wykonawcy w dniu podpisania umowy; przykładowy wzór (stosowany obecnie) stanowi załącznik nr 12 do SWZ, 7) uzgodnienia zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych i dworców z ich właścicielami lub zarządcami. 13. Wykonawca musi dysponować min. 12 pojazdami kategorii M3 klasy innej niż klasa I lub A.
Interne Kennung: BI.271.2.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Nie zmieniono przedmiotu zamówienia, w tym jego charakteru i ilości usług lub potrzeb i wymogów, które powinny zostać spełnione w ramach zawartej umowy. W związku z wystąpieniem nadzwyczajnych i niemożliwych do przewidzenia okoliczności, mających istotny wpływ na koszty realizacji usług wynikających z umowy, wynikających z destabilizacji na rynku paliw, będącej bezpośrednim skutkiem konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie, który spowodował gwałtowne i ponadnormatywne wahania cen paliw, stwierdzono konieczność zmiany ceny jednostkowej wozokilometra. W następstwie wskazanych powyżej zdarzeń doszło do istotnego wzrostu cen paliw, stanowiących kluczowy składnik wpływający na koszty realizacji umowy. W ofercie Wykonawca ustalił, że udział kosztów paliwa w cenie 1 wozokilometra wynosi 37%. Średnia cena paliw w trakcie trwania umowy (od dnia złożenia wniosku do dnia podpisania protokołu konieczności) wzrosła o 36,01%, przy czym ryzyko Wykonawcy przyjęto w wysokości 5%, co daje 31% wzrostu ceny paliwa, tj. o 0,54 zł netto/1 wozokilometr. Zaobserwowany wzrost cen paliw przekracza standardowe, rynkowe wahania i nie może być uznany za naturalna zmianę gospodarczą mieszczącą się w typowym ryzyku umowny. Z uwagi na powyższe stwierdzono, że zaistniała sytuacja nie stanowi podstawy do zastosowania standardowych mechanizmów waloryzacyjnych przewidzianych w umowie, które odnoszą się do przewidywanych i stopniowych zmian kosztów. W tym przypadku są to okoliczności o charakterze nadzwyczajnym, których strony nie mogły przewidzieć na etapie zawierania umowy. W związku z powyższym wprowadzono zmiany do umowy w drodze aneksu, obejmujących w szczególności, czasową zmianę wynagrodzenia za realizacje usług transportowych, uwzględniającą aktualny na dzień sporządzania aneksu poziom cen paliw. Wprowadzono zmiany do umowy w drodze aneksu na okres 3 miesięcy liczony od dnia złożenia wniosku, tj. 21.03.2026 r. do dnia 30.06.2026 r.