27350-2025 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup autobusów niskoemisyjnych zasilanych CNG na potrzeby przedsięwzięcia pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” poprzez usprawnienie transportu publicznego – autobusy CNG” realizowanego w ramach Inwestycji E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 23 sztuk niskoemisyjnych autobusów zasilanych gazem ziemnym w technologii CNG, których silnik spełnia normy emisji EURO VI step (krok) E, o długości autobusu od 12.000 mm do 13.000 mm i pojemności pasażerskiej minimum 60 miejsc + kierowca. Autobus powinien być przystosowany do przewozu co najmniej 1 osoby na wózku inwalidzkim lub na wózku dziecięcym wraz z urządzeniem przytrzymującym, zgodnie ze specyfikacją techniczną określoną w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”). 2.Zaoferowane pojazdy muszą; 1) odpowiadać warunkom zawartym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresie ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 502), w ustawie z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz warunkom określonym w polskich i branżowych normach; 2) posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami; 3) spełniać aktualne wymagania dotyczące obowiązujących przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, wystarczających dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności związanych z rejestracją pojazdów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 3.1. Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ 3.2. Opis przedmiotu zamówienia „OPZ” stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Główny przedmiot CPV: 34121100-2 Autobusy transportu publicznego. 5. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia objętego wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0020/23 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa" poprzez usprawnienie transportu publicznego - autobusy CNG” w ramach Inwestycji: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Oporności. Zamówienie ocenione w ramach konkursu nr KPOD.09.05-IW.02-001/23 dla komponentu EZielona, inteligentna mobilność Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 uPzp. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na to, że wymaga dostawy pojazdów jednorodnych (tej samej marki i tego samego typu), a w efekcie podział na części byłby niecelowy, gdyż powodowałby nadmiernie trudności organizacyjne po stronie Zamawiającego, wynikające z potrzeby koordynowania dostaw realizowanych przez różnych wykonawców.
Interne Kennung: RP.ZG.271.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 23 sztuk niskoemisyjnych autobusów zasilanych gazem ziemnym w technologii CNG, których silnik spełnia normy emisji EURO VI step (krok) E, o długości autobusu od 12.000 mm do 13.000 mm i pojemności pasażerskiej minimum 60 miejsc + kierowca. Autobus powinien być przystosowany do przewozu co najmniej 1 osoby na wózku inwalidzkim lub na wózku dziecięcym wraz z urządzeniem przytrzymującym, zgodnie ze specyfikacją techniczną określoną w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”). 2. Zaoferowane pojazdy muszą; 1) odpowiadać warunkom zawartym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresie ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 502), w ustawie z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz warunkom określonym w polskich i branżowych normach; 2) posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami; 3) spełniać aktualne wymagania dotyczące obowiązujących przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, wystarczających dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności związanych z rejestracją pojazdów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 3.1. Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ 3.2. Opis przedmiotu zamówienia „OPZ” stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Główny przedmiot CPV: 34121100-2 Autobusy transportu publicznego. 5. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia objętego wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0020/23 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa" poprzez usprawnienie transportu publicznego - autobusy CNG” w ramach Inwestycji: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Oporności. Zamówienie ocenione w ramach konkursu nr KPOD.09.05-IW.02-001/23 dla komponentu EZielona, inteligentna mobilność Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 uPzp. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na to, że wymaga dostawy pojazdów jednorodnych (tej samej marki i tego samego typu), a w efekcie podział na części byłby niecelowy, gdyż powodowałby nadmiernie trudności organizacyjne po stronie Zamawiającego, wynikające z potrzeby koordynowania dostaw realizowanych przez różnych wykonawców.