273575-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – EU-udbud af køb og levering af kaffe, te, tilbehør, maskiner og service
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud af køb og levering af kaffe, te, tilbehør, maskiner og service
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på køb og levering af kaffe, te, tilbehør, maskiner og service til Københavns Kommune.Udbuddet gennemføres med to sideordnede tilbud. Det indebærer, at Tilbudsgiver kan afgive tilbud på to alternative løsninger, som evalueres selvstændigt, og at Ordregiver vil indgå aftale på grundlag af én af disse løsninger.De to sideordnede tilbud er:- Sideordnet tilbud A: Økologisk kaffe produceret ved skovlandbrug- Sideordnet tilbud B: Økologisk kaffe Tilbudsgiver kan afgive tilbud på begge sideordnede tilbud.
Interne Kennung2026-0142806
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSpørgsmål og kommentarer til materialet skal indsendes via det vedhæftede dokument “Spørgsmål og svar (tilbudsfasen)” og fremsendes gennem Mercell. Spørgsmål offentliggøres i anonymiseret form, og svar offentliggøres løbende samme sted.Der afholdes et online monologmøde den 30. april 2026 kl. 10.00 hvor udbudsmaterialet præsenteres. Det vil ikke være muligt at stille spørgsmål under monologmødet.Tilmelding til monologmødet skal ske senest den 29.04.2026 kl. 12:00 igennem Mercell.Ordregiver har offentliggjort det endelige udbudsmateriale, som udgør det officielle og gældende udbudsmateriale.Derudover er der offentliggjort udklip af udbudsmaterialet fra høringsfasen, hvor de ændringer, der er foretaget efter høringsfasen, fremgår. Disse dokumenter er markeret med "(Ikke gældende)" og ”(med rettelser)” og er alene offentliggjort som hjælp til Tilbudsgiver. Dokumenterne er ikke en del af det gældende udbudsmateriale.Derudover er svarene på spørgsmål fra høringsfasen offentliggjort.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15861000 Kaffee
5. Los
LosLOT-0000