273590-2026 - Wettbewerb
Polen – Gaschromatografen – Zakup chromatografu gazowego do badania próbek wody w ramach prowadzonego monitoringu jakości wody.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup chromatografu gazowego do badania próbek wody w ramach prowadzonego monitoringu jakości wody.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa chromatografu gazowego z detektorami ECD i MS wraz z przystawką Purge&Trap. Szczegółowy wykaz sprzętu wraz z wymaganymi parametrami przedmiotu zamówienia zawierają załącznik nr 7 do SWZ – Formularz asortymentowy/opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca zapewni bezpłatne szkolenie – minimum 3 razy po 2 dni szkolenia z obsługi sprzętu oraz oprogramowania i wsparcie aplikacyjne. Gwarancja na urządzenie min. 36 miesięcy od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego. Zamawiający wymaga, aby wykonawca zapewnił autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w całym okresie trwania gwarancji - raz w roku wykonywał bezpłatne przeglądy techniczne chromatografu gazowego z detektorami ECD i MS wraz z przystawką Purge&Trap, zgodnie z zaleceniami producenta w całym okresie trwania gwarancji wraz z bezpłatną wymianą wszelkich materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca wykona dodatkowe bezpłatne przeglądy techniczne po okresie gwarancyjnym: - pierwszy po roku od zakończenia gwarancji, - drugi przegląd po dwóch latach od zakończenia gwarancji. Wykonawca zapewni Zamawiającemu bezpłatny dostęp do uaktualnień oprogramowania. Zamawiający wymaga dostarczenia sprzętu fabrycznie nowego –wyprodukowanego w 2026 roku, z produkcji seryjnej, wolnego od wad fizycznych i prawnych, posiadającego wymagane prawem atesty i certyfikaty dopuszczające do obrotu na terytorium UE. Po zainstalowaniu sprzęt powinien być gotowy do pracy bez dodatkowych zakupów (z wyjątkiem zakupu odczynników i wzorców). Wartość zamówienia obejmuje dostarczenie sprzętu pod wskazany adres, instalację, walidację aparatury i oprogramowania z pełną dokumentacją oraz przeszkolenie w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania w laboratorium Zamawiającego w języku polskim. Zamawiający zastrzega sobie, iż warunkiem odbioru urządzenia jest pozytywny wynik testu czułości urządzenia – parametry czułości muszą być uzyskane po automatycznym strojeniu (autotune) bez manualnej ingerencji operatora i detekcja ww. substancji (wraz z podanymi poziomami w specyfikacji).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432210 Gaschromatografen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup chromatografu gazowego z detektorami ECD i MS wraz z przystawką Purge&Trap. Szczegółowy wykaz sprzętu wraz z wymaganymi parametrami przedmiotu zamówienia zawierają załącznik nr 7 do SWZ – Formularz asortymentowy/opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca zapewni bezpłatne szkolenie – minimum 3 razy po 2 dni szkolenia z obsługi sprzętu oraz oprogramowania i wsparcie aplikacyjne. Gwarancja na urządzenie min. 36 miesięcy od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego. Zamawiający wymaga, aby wykonawca zapewnił autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w całym okresie trwania gwarancji - raz w roku wykonywał bezpłatne przeglądy techniczne chromatografu gazowego z detektorami ECD i MS wraz z przystawką Purge&Trap, zgodnie z zaleceniami producenta w całym okresie trwania gwarancji wraz z bezpłatną wymianą wszelkich materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca wykona dodatkowe bezpłatne przeglądy techniczne po okresie gwarancyjnym: - pierwszy po roku od zakończenia gwarancji, - drugi przegląd po dwóch latach od zakończenia gwarancji. Wykonawca zapewni Zamawiającemu bezpłatny dostęp do uaktualnień oprogramowania. Zamawiający wymaga dostarczenia sprzętu fabrycznie nowego –wyprodukowanego w 2026 roku, z produkcji seryjnej, wolnego od wad fizycznych i prawnych, posiadającego wymagane prawem atesty i certyfikaty dopuszczające do obrotu na terytorium UE. Po zainstalowaniu sprzęt powinien być gotowy do pracy bez dodatkowych zakupów (z wyjątkiem zakupu odczynników i wzorców). Wartość zamówienia obejmuje dostarczenie sprzętu pod wskazany adres, instalację, walidację aparatury i oprogramowania z pełną dokumentacją oraz przeszkolenie w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania w laboratorium Zamawiającego w języku polskim. Zamawiający zastrzega sobie, iż warunkiem odbioru urządzenia jest pozytywny wynik testu czułości urządzenia – parametry czułości muszą być uzyskane po automatycznym strojeniu (autotune) bez manualnej ingerencji operatora i detekcja ww. substancji (wraz z podanymi poziomami w specyfikacji).
Interne KennungOA.272.6.2026.BL