273658-2025 - Wettbewerb
Polen – Personensonderbeförderung (Straße) – Dowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: dowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe) w dwóch częściach – część I tj. rejon I i część II tj. rejon II. Usługa transportu polega na dowożeniu uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Warszawie na terenie dzielnicy Praga-Południe z domu do szkoły i z powrotem, wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowożenia, we wszystkie dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem zajęć szkół oraz indywidualnych dyspozycji dyrektora szkoły, w okresie od 2 września 2024 r. do 29 sierpnia 2025 r. Przez zapewnienie opieki rozumie się w szczególności: pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu, rozłożeniu/złożeniu wózków, dojściu do budynku szkoły (szatni lub klasy). 2. Dowożeniem objęci będą: a) uczniowie z niepełnosprawnościami, uczęszczający do szkół podstawowych w tym do szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych, b) uczniowie z niepełnosprawnością ruchową, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym do najbliższej szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej, c) uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna do ośrodka szkolno-wychowawczego, d) dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z niepełnosprawnościami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego. 3. Uczniowie (dzieci) powinni być dowiezieni do szkoły, w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie o czasie zajęć i zabierane po ich zakończeniu, bez zbędnego oczekiwania, jednakże mając na uwadze zakończenie zajęć lekcyjnych przez innych uczniów (dzieci) dowożonych do tej samej szkoły tak, aby możliwe było przestrzeganie tygodniowego planu lekcji przez uczniów (dzieci) danej szkoły. 4. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 560 ze zm.), w przypadku zatrudniania lub dopuszczania osób do działalności związanej z opieką nad małoletnimi pracodawca ma obowiązek sprawdzenia czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.. Realizacja usługi została podzielona na dwie odrębne części zamówienia, dalej zwane „Rejonami”, z uwzględnieniem podziału terytorialnego Miasta: REJON I obejmuje dowożenie uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół zlokalizowanych na terenie prawobrzeżnej Warszawy oraz gmin ościennych. REJON II obejmuje dowożenie uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół zlokalizowanych na terenie lewobrzeżnej Warszawy oraz gmin ościennych. Szczegółowy zakres dowozu określa załącznik nr 2a i 2b do SWZ – formularz cenowy - szczegółowy zakres dowozu dla Rejonu I i Rejonu II (które stanowić będą załączniki nr 1 do umów) oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 10 do SWZ. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje Klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Wykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest zatrudniać na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.) co najmniej pracowników (kierowców lub opiekunów) bezpośrednio realizujących usługę dowożenia uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami z Rejonu I i II . Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy. Szczegółowe wymogi określa w tym zakresie opisano w § 5 wzoru umowy.
Interne KennungUD-VI-ZP-20/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Dowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. – rejon I
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: dowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe) w dwóch częściach – część I tj. rejon I Usługa transportu polega na dowożeniu uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Warszawie na terenie dzielnicy Praga-Południe z domu do szkoły i z powrotem, wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowożenia, we wszystkie dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem zajęć szkół oraz indywidualnych dyspozycji dyrektora szkoły, w okresie od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. Przez zapewnienie opieki rozumie się w szczególności: pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu, rozłożeniu/złożeniu wózków, dojściu do budynku szkoły (szatni lub klasy). 2. Dowożeniem objęci będą: a) uczniowie z niepełnosprawnościami, uczęszczający do szkół podstawowych w tym do szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych, b) uczniowie z niepełnosprawnością ruchową, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, c) uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna do ośrodka szkolno-wychowawczego, d) dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z niepełnosprawnościami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego. 3. Uczniowie (dzieci) powinni być dowiezieni do szkoły, w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie o czasie zajęć i zabierane po ich zakończeniu, bez zbędnego oczekiwania, jednakże mając na uwadze zakończenie zajęć lekcyjnych przez innych uczniów (dzieci) dowożonych do tej samej szkoły tak, aby możliwe było przestrzeganie tygodniowego planu lekcji przez uczniów (dzieci) danej szkoły. 4. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 560 ze zm.), w przypadku zatrudniania lub dopuszczania osób do działalności związanej z opieką nad małoletnimi pracodawca ma obowiązek sprawdzenia czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.. Realizacja usługi została podzielona na dwie odrębne części zamówienia, dalej zwane „Rejonami”, z uwzględnieniem podziału terytorialnego Miasta: REJON I obejmuje dowożenie uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół zlokalizowanych na terenie prawobrzeżnej Warszawy oraz gmin ościennych. Szczegółowy zakres dowozu określa załącznik nr 2a i 2b do SWZ – formularz cenowy - szczegółowy zakres dowozu dla Rejonu I (które stanowić będą załączniki nr 1 do umów) oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 10 do SWZ. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje Klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Wykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest zatrudniać na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.) co najmniej pracowników (kierowców lub opiekunów) bezpośrednio realizujących usługę dowożenia uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami z Rejonu I . Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy. Szczegółowe wymogi określa w tym zakresie opisano w § 5 wzoru umowy.
Interne KennungUD-VI-ZP-20/25 rejon I
LosLOT-0002
Titel2. Dowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. – rejon II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: dowóz uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół od 1 września 2025 r. do 31 sierpnia 2026 r. (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe) w dwóch częściach część II tj. rejon II. Usługa transportu polega na dowożeniu uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Warszawie na terenie dzielnicy Praga-Południe z domu do szkoły i z powrotem, wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowożenia, we wszystkie dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem zajęć szkół oraz indywidualnych dyspozycji dyrektora szkoły, w okresie od 1 września 2025 r. do 31sierpnia 2026 r. Przez zapewnienie opieki rozumie się w szczególności: pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu, rozłożeniu/złożeniu wózków, dojściu do budynku szkoły (szatni lub klasy). 2. Dowożeniem objęci będą: a) uczniowie z niepełnosprawnościami, uczęszczający do szkół podstawowych w tym do szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych, b) uczniowie z niepełnosprawnością ruchową, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, c) uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna do ośrodka szkolno-wychowawczego, d) dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z niepełnosprawnościami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego. 3. Uczniowie (dzieci) powinni być dowiezieni do szkoły, w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie o czasie zajęć i zabierane po ich zakończeniu, bez zbędnego oczekiwania, jednakże mając na uwadze zakończenie zajęć lekcyjnych przez innych uczniów (dzieci) dowożonych do tej samej szkoły tak, aby możliwe było przestrzeganie tygodniowego planu lekcji przez uczniów (dzieci) danej szkoły. 4. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 560 ze zm.), w przypadku zatrudniania lub dopuszczania osób do działalności związanej z opieką nad małoletnimi pracodawca ma obowiązek sprawdzenia czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.. Realizacja usługi została podzielona na dwie odrębne części zamówienia, dalej zwane „Rejonami”, z uwzględnieniem podziału terytorialnego Miasta: REJON II obejmuje dowożenie uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami do szkół zlokalizowanych na terenie lewobrzeżnej Warszawy oraz gmin ościennych. Szczegółowy zakres dowozu określa załącznik nr 2b do SWZ – formularz cenowy - szczegółowy zakres dowozu dla Rejonu II (które stanowić będą załączniki nr 1 do umów) oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 10 do SWZ. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje Klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Wykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest zatrudniać na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.) co najmniej pracowników (kierowców lub opiekunów) bezpośrednio realizujących usługę dowożenia uczniów (dzieci) z niepełnosprawnościami z Rejonu I i II . Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy. Szczegółowe wymogi określa w tym zakresie opisano w § 5 wzoru umowy.
Interne KennungUD-VI-ZP-20/25 rejon II