274028-2026 - Ergebnis
Dänemark – Installation (außer Software) – Nedtagning af Teknikskabe, Kortlæsere og Piedestaler samt reetablering af arealer og elinstallationer på Lokaltog A/S' stationer
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNedtagning af Teknikskabe, Kortlæsere og Piedestaler samt reetablering af arealer og elinstallationer på Lokaltog A/S' stationer
BeschreibungUdbud af kontrakt om nedtagning af Teknikskabe, Kortlæsere og Piedestaler samt reetablering af arealer og elinstallationer på Lokaltogs A/S’ stationer.
Interne Kennung270822232
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som udbud med forhandling, hvilket indebærer, at kun prækvalificerede tilbudsgivere har ret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
5. Los
LosLOT-0000