See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Digitale Læremidler
Beschreibung: Det dynamisk indkøbssystem indeholder kun én indkøbskategori som omfatter anskaffelse af ”didaktiserede digitale læremidler til grundskolen”. Under indkøbskategorien ”Didaktiserede digitale læremidler til grundskolen” kan der indkøbes ydelser og produkter til alle Digitale læremidler, som er didaktiserede. Ved grundskolen menes undervisningstrinene bestående af den et-årige børnehaveklasse (også kaldet 0. klasse), den ni-årige grundskole fra 1.-9. klasse samt den ét-årige 10. klasse, i den offentlige folkeskole, på en friskole eller ved en efterskole mv. Systemets genstand er nærmere beskrevet i bilag IV Systemets genstand.
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80420000 E-Learning
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48190000 Unterrichtssoftwarepaket, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80100000 Grundschulunterricht, 80521000 Mit Ausbildungsprogrammen verbundene Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000