27417-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta Zakopane w 2024 roku.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta Zakopane w 2024 roku.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego w wysokości 18.000.000 zł (słownie: osiemnaście milionów złotych) z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2024 r., oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2. Kwota kredytu w wysokości 18.000.000 zł pozostanie w dyspozycji zamawiającego w okresie od podpisania umowy do dnia 31.12.2024 r. Uruchomienie kredytu nastąpi po podpisaniu umowy, poprzez przelanie środków na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego, w całości lub w transzach, o częstotliwości i wysokości uwarunkowanych aktualnymi potrzebami zamawiającego, do dnia 31.12.2024 r. 3. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową oraz kontrasygnatą Skarbnika Miasta. 4. Wykonawca udzieli Zamawiającemu karencji w spłacie zaciągniętego kredytu (tylko kapitału) do dnia 31.12.2025 r. Spłata kapitału następować będzie w latach 2026 2035 w 120 ratach miesięcznych, tj.: 84 raty po 100.000 zł w latach 20262032, 24 raty po 200.000 zł w latach 2033 2034, 12 rat po 400.000 zł w roku 2035, płatnych w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca, począwszy od 31.01.2026 r. Ostatnia rata płatna będzie do dnia 31.12.2035 r. 5. Odsetki za okres od uruchomienia kredytu (w całości lub części) do końca okresu kredytowania, tj. do 31.12.2035 r. naliczane będą w okresach miesięcznych od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu z uwzględnieniem rzeczywistej liczby dni w poszczególnych miesiącach. Odsetki płatne będą w ostatnim dniu roboczym miesiąca, którego dotyczą. 6. Oprocentowanie kredytu będzie stanowiła zmienna stopa procentowa oparta na stawce bazowej WIBOR 1M, zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku, powiększona o marżę banku stałą w okresie kredytowania. Stawka bazowa ustalana będzie na okres jednego miesiąca jako średnia arytmetyczna stawki WIBOR 1M od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego okres naliczania odsetek. 7. Zamawiający dopuszcza pobranie tylko jednej prowizji (opłaty przygotowawczej) od faktycznie uruchomionej kwoty kredytu, płatnej w całości w terminie zapłaty odsetek należnych za miesiąc grudzień 2024 r. 8. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo do: 1) rezygnacji z części kredytu, 2) zmiany terminów spłaty rat w ramach roku budżetowego – do wysokości poziomu spłaty rocznej, 3) zmiany wysokości rat w poszczególnych latach obowiązywania umowy, 4) przedterminowej spłaty kredytu (poza ustalonym harmonogramem), 5) wydłużenia terminu spłaty kredytu w sytuacji gdy nastąpią trudności w zachowaniu limitów spłaty zadłużenia określonych w ustawie o finansach publicznych, 6) innych zmian warunków spłaty kredytu. W takich przypadkach Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji a pozostałą kwotę należną do spłaty rozłoży na raty miesięczne wynikające z nowego harmonogramu płatne do 31.12.2035 r.
Interne Kennung: BZP.271.63.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego w wysokości 18.000.000 zł (słownie: osiemnaście milionów złotych) z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2024 r., oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2. Kwota kredytu w wysokości 18.000.000 zł pozostanie w dyspozycji zamawiającego w okresie od podpisania umowy do dnia 31.12.2024 r. Uruchomienie kredytu nastąpi po podpisaniu umowy, poprzez przelanie środków na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego, w całości lub w transzach, o częstotliwości i wysokości uwarunkowanych aktualnymi potrzebami zamawiającego, do dnia 31.12.2024 r. 3. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową oraz kontrasygnatą Skarbnika Miasta. 4. Wykonawca udzieli Zamawiającemu karencji w spłacie zaciągniętego kredytu (tylko kapitału) do dnia 31.12.2025 r. Spłata kapitału następować będzie w latach 2026 2035 w 120 ratach miesięcznych, tj.: 84 raty po 100.000 zł w latach 20262032, 24 raty po 200.000 zł w latach 2033 2034, 12 rat po 400.000 zł w roku 2035, płatnych w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca, począwszy od 31.01.2026 r. Ostatnia rata płatna będzie do dnia 31.12.2035 r. 5. Odsetki za okres od uruchomienia kredytu (w całości lub części) do końca okresu kredytowania, tj. do 31.12.2035 r. naliczane będą w okresach miesięcznych od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu z uwzględnieniem rzeczywistej liczby dni w poszczególnych miesiącach. Odsetki płatne będą w ostatnim dniu roboczym miesiąca, którego dotyczą. 6. Oprocentowanie kredytu będzie stanowiła zmienna stopa procentowa oparta na stawce bazowej WIBOR 1M, zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku, powiększona o marżę banku stałą w okresie kredytowania. Stawka bazowa ustalana będzie na okres jednego miesiąca jako średnia arytmetyczna stawki WIBOR 1M od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego okres naliczania odsetek. 7. Zamawiający dopuszcza pobranie tylko jednej prowizji (opłaty przygotowawczej) od faktycznie uruchomionej kwoty kredytu, płatnej w całości w terminie zapłaty odsetek należnych za miesiąc grudzień 2024 r. 8. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo do: 1) rezygnacji z części kredytu, 2) zmiany terminów spłaty rat w ramach roku budżetowego – do wysokości poziomu spłaty rocznej, 3) zmiany wysokości rat w poszczególnych latach obowiązywania umowy, 4) przedterminowej spłaty kredytu (poza ustalonym harmonogramem), 5) wydłużenia terminu spłaty kredytu w sytuacji gdy nastąpią trudności w zachowaniu limitów spłaty zadłużenia określonych w ustawie o finansach publicznych, 6) innych zmian warunków spłaty kredytu. W takich przypadkach Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji a pozostałą kwotę należną do spłaty rozłoży na raty miesięczne wynikające z nowego harmonogramu płatne do 31.12.2035 r.
Interne Kennung: LOT-0001