See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af vedligeholdelse af vandløb til Aabenraa Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter det årlige tilsyn og den årlige beskæring af grøde. Udbuddet er opdelt i 8 delaftaler, og der kan afgives tilbud på én, flere eller alle delaftaler Ved afgivelse af tilbud, skal det sikres, at der kan tilbydes alle arbejder inden for hver af de delaftaler der afgives tilbud Udbuddet omfatter vedligeholdelse af 915 km offentlige vandløb
Vorherige Bekanntmachung: 58064-2026
Interne Kennung: 647024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Nordligste område
Beschreibung: Delaftale 1 - Nordligste område - 120 km vandløb
Interne Kennung: 647028
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Område mod vest med bl.a. Hvirlå
Beschreibung: Delaftale 2 - Område mod vest med bl.a. Hvirlå - 90 km vandløb
Interne Kennung: 647029
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Område central med bl.a. Søderup Å
Beschreibung: Delaftale 3 - Område central med bl.a. Søderup Å - 104 km vandløb
Interne Kennung: 647030
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - Østligt område omkring Aabenraa by, Løjt Land og Varnæs.
Beschreibung: Delaftale 4 - Østligt område omkring Aabenraa by, Løjt Land og Varnæs - primært håndvedligeholdelse - 92 km vandløb
Interne Kennung: 647031
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 - Tværgående område med bl.a. Uge Bæk
Beschreibung: Delaftale 5 Tværgående område med bl.a Uge Bæk - 195 km vandløb
Interne Kennung: 647032
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6 - Sydøstligt område med bl.a. Gejlå
Beschreibung: Delaftale 6 - Sydøstligt område med bl.a. Gejlå - 99 km vandløb
Interne Kennung: 647033
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7 - Sydligste område med bl.a. Grænsevandløbet Gammelå
Beschreibung: Delaftale 7 - Sydligste område med bl.a. Grænsevandløbet Gammelå - 128 km vandløb
Interne Kennung: 647034
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8 - større målsatte vandløb primært i den vestlige del af kommunen
Beschreibung: Delaftale 8 - større målsatte vandløb primært i den vestlige del af kommunen - 85 km vandløb
Interne Kennung: 647035