2. Verfahren
Verfahren
Titel: „VD Kryry - monitoring vrtů předprojektové přípravy“
Beschreibung: 1. V rámci předprojektové přípravy VD Kryry byly provedeny a monitorovány vrty, geodetické body a studny. Do doby ukončení dalšího stupně projektové dokumentace je třeba zajistit monitoring níže uvedeného rozsahu. 2. Zhotovitel se zavazuje zajistit: Inklinometrické vrty V rámci IG a HG průzkumu byly zhotoveny 3 inklinometrické vrty (INK101, INK102, INK103). V uvedených vrtech bude prováděno měření inklinometrickou sondou s frekvencí 1x za dva měsíce. Geodetické profily Je umístěno 20 geodetických bodů v 5 různých profilech. Měření bude prováděno s frekvencí 1x za dva měsíce. Domovní a zemědělské studny Pro monitoring byly vybrány všechny dohledané studny, které jsou v prostoru VD Kryry a v nejbližším okolí. V níže uvedených studnách bude hladina podzemní vody měřena manuálně elektrickým hladinoměrem s frekvencí 1x za 2 měsíce + monitoring a odběr jakosti vody 2 studní S17 a S14 (Černčice), které doposud nebyly monitorovány. Doporučení je provádět odběry vody pro chemickou analýzu v oblasti pod hrází a v oblasti Černčic (HG112, S6, S11, S12 + S14 a S17) s četností 2x ročně. S2 a S3 nejsou předmět dalšího monitoringu. Detailněji viz zadávací dokumentace. Hydrogeologické vrty Pro sledování hladiny podzemní vody bylo zvoleno 20 vystrojených hydrogeologických vrtů provedených v rámci IG a HG průzkumu (17 vrtů) a 3 straší hydrogeologické vrty (viz tabulka 1). V uvedených vrtech bude prováděno manuální měření hladiny podzemní vody s frekvencí 1x za dva měsíce. Detailněji viz zadávací dokumentace. Nově vybudované měřické pilíře: V této etapě průzkumných a monitorovacích prací budou v 6 bodech nově vybudovány měřické pilíře. Každý ze sledovaných bodů bude mít pevný odrazný cíl. Použité metody měření (protínání zpět, polární metoda) zůstanou beze změny. Pevnými měřičskými pilíři docílíme menší nejistoty nahodilých i systematických chyb. Tyto body budou navrženy tak, aby sloužily pro měření budoucího vodního díla Kryry. Zároveň je požadavkem k výše uvedenému vytvořit projekt monitoringu, který bude předložen ke schválení a následně poté bude vyřízeno příslušné povolení pro zřízení vztažných bodů/pilířů. 3. Dále se za předmět díla považuje: a) zdokumentování stavu (fotodokumentace) pracoviště před zahájením prací, pro pozdější porovnání stavu po dokončení díla (u nově zřízených bodů) b) likvidace veškerého vzniklého odpadu odpovídajícím zákonným způsobem, zajištění skládek a deponií, vč. vedení evidence o vzniklých odpadech a předání dokladů o jejich likvidaci objednateli při předání a převzetí díla, jako součást dokladové části zakázky, c) projektová dokumentace na měřické pilíře bude předložena k odsouhlasení objednatelem, d) zajištění potřebných přístupů, e) jednou za 2 roky svolání jednání s objednatelem a prezentaci stavu monitoringu, v posledním termínu plnění bude odevzdáno shrnutí za období celého monitoringu f) zpracování identifikace a vyhodnocení rizik vztahujících se k bezpečnosti a ochraně zdraví osob na pracovišti vyplývajících z prací a technologických postupů prováděných zhotovitelem i všemi podzhotoviteli, v souladu s § 101 odst. 3 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, g) zajištění pracoviště dle platných právních předpisů vztahujících se k bezpečnosti a ochraně zdraví osob (§ 3 zákona č. 309/2006 Sb., nařízení vlády č. 591/2006 Sb., o bližších minimálních požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích, ve znění pozdějších předpisů. Detailněji viz zadávací dokumentace (ZD), včetně příloh.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: VZ 02 - 25