274614-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Beratung im Bereich Entwicklung – Udbud vedrørende udvikling af undervisningsmateriale til videreuddannelse af tegnsprogs- og skrivetolke
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud vedrørende udvikling af undervisningsmateriale til videreuddannelse af tegnsprogs- og skrivetolke
BeschreibungSocial- og Boligstyrelsen udbyder opgaven med at udvikle undervisningsmateriale til videreuddannelse af tegnsprogs- og skrivetolke. Opgaven består overordnet af tre faser: 1. Afdækning og beskrivelse af videreuddannelse for tegnsprogs- og skrivetolke 2. Udvikling og afprøvning af undervisningsmoduler og -materiale 3. Udvikling af forankringsstrategi og gennemførsel af afsluttende evaluering. Opgaven skal gennemføres i perioden 2026-2030.
Interne Kennung2025-2669
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73220000 Beratung im Bereich Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
LosLOT-0000