2. Verfahren
Verfahren
Titel: Adaptacja gminy Śrem do zmian klimatu - budowa błękitno-zielonej infrastruktury - zagospodarowanie zieleni na terenie Cmentarza Komunalnego w Śremie działka nr ewid. 55/1, w ramach zadania związanego z rozbudową Cmentarza Komunalnego w Śremie
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nasadzeń, założenie trawników wraz z instalacją automatycznego nawadniania, zgodnie z projektem zieleni. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania następującego zakresu prac: 1) zakupu sadzonek – materiał w pojemnikach, 2) przygotowania podłoża – oczyszczenie terenu z chwastów i innych zanieczyszczeń, 3) wykopania odpowiednich dołów pod każdą roślinę, 4) wypełnienia dołów ziemią urodzajną, 5) montaż kratek pod pnącza, 6) położenie obrzeży betonowych, 7) przygotowanie gruntu kat. III i położenie trawy rolowanej, 8) zakładanie trawnika z siewu ręcznie i maszynowo na gruncie naturalnym kat. III, 9) ściółkowanie korą sosnową, 10) położenie maty szkółkarskiej, 11) rozplantowanie kamienia pod krzewami, 12) położenie maty kokosowej, 13) ustabilizowanie drzewa za pomocą 3 palików (6 cm średnicy i 250 cm długości) z 3 poprzeczkami u góry, jako wiązania należy wykorzystywać szerokie taśmy np. taśmy z tworzyw sztucznych i mocować je na ok 2/3 wysokości pnia w taki sposób aby nie uszkadzały kory drzewa, 14) wykonanie i uformowanie misy o średnicy większej niż sam dół sadzeniowy wokół drzewka i wypełnienia jej korą średnio mieloną drzew iglastych, 15) instalacja systemu automatycznego nawadniania, 16) uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach, 17) wymagania jakościowe sadzonek: - materiał szkółkarski kwalifikowany zgodny z obowiązującymi w tym zakresie normami, wyprodukowany zgodnie z zasadami agrotechniki szkółkarskiej oraz wyrównany pod względem wielkości, - pokrój typowy dla gatunku lub odmiany, prawidłowo uformowany, - bryła korzeniowa proporcjonalnie uformowana w stosunku do części nadziemnej, zwarta, nieprzesuszona i prawidłowo zapakowana, bądź korzenie wykształcone proporcjonalnie do pojemników, - brak uszkodzeń mechanicznych i oznak chorobowych części nadziemnych i podziemnych. Wykonawca udziela 12-miesięcznej gwarancji na żywotność nasadzonych roślin. W przypadku utraty żywotności, o której mowa Wykonawca jest zobowiązany do bezpłatnej wymiany nasadzeń w ramach uprawnień wynikających z gwarancji. Przedstawiciel Zamawiającego będzie dokonywał sprawdzenia stanu żywotności. W przypadku stwierdzenia braku żywotności, obumarcia sadzonek, drzew, Zamawiający poinformuje o powyższym Wykonawcę, który zobowiązany będzie do dokonania nowego nasadzenia. Bieg terminów żywotności oraz okresu adaptacyjnego biegnie od nowa. 2. Zastosowane nazwy producentów i produktów służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia, a zamówienie należy zrealizować z materiałów wskazanych w dokumentacji lub równoważnych. W przypadku złożenia oferty równoważnej wymaga się, aby produkt równoważny posiadał identyczne lub lepsze właściwości, parametry użytkowe, skład chemiczny jak produkty wskazane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Wskazanie przez Zamawiającego marki lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny produkt lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Model wzorcowy stanowi przykładowy produkt spełniający wymogi Zamawiającego. 3. W przypadku gdy w dokumentacji zamówienia wskazane zostały normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne rozwiązaniom opisywanym w dokumentacji zamówienia Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11 do SWZ – Dokumentacja projektowa
Interne Kennung: BP.271.23.2025.BS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001