275165-2025 - Wettbewerb
Polen – Chemische Erzeugnisse – Imitator skażeń FOST oraz Imitator skażeń RT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelImitator skażeń FOST oraz Imitator skażeń RT
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa w latach 2026-2030 Imitatorów skażeń FOST (lub równoważnych) w ilości 1630 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1204 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 426 szt.) oraz Imitatorów skażeń RT (lub równoważnych) w ilości 2500 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1817 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 683 szt.). Imitatory skażeń FOST są to wyroby specjalnie zaprojektowane jako środki chemiczne przeznaczone do ćwiczebnego skażenia powierzchni (imitacji skażeń). Pod względem wyglądu zewnętrznego, właściwości fizykochemicznych, charakteru zachowania się na skażonej powierzchni, przyjmując postać kropel i par środków trujących, symulując obecność fosforoorganicznych bojowych środków trujących typu: sarin, soman, oraz wywołując charakterystyczne reakcje barwne w rurkach wskaźnikowych (RW 44a) dedykowanych m.in. do przyrządu chemicznego rozpoznania (PCHR-54M). Wykorzystywane są w procesie szkolenia żołnierzy, a wytworzone za pomocą ww. imitatorów skażenie urealnia warunki szkoleniowe w zakresie obecności skażenia chemicznego, możliwego do wystąpienia w czasie działań wojennych oraz w sytuacjach kryzysowych. Imitatory skażeń RT są to wyroby specjalnie zaprojektowane jako środki chemiczne przeznaczone do ćwiczebnego skażenia powierzchni (imitacji skażeń). Pod względem wyglądu zewnętrznego, właściwości fizykochemicznych, charakteru zachowania się na skażonej powierzchni, przyjmując postać kropel i par środków trujących, symulując obecność iperytu siarkowego oraz wywołując charakterystyczne reakcje barwne w rurkach wskaźnikowych (RW 36) dedykowanych m.in. do przyrządu chemicznego rozpoznania (PCHR-54M). Wykorzystywane są w procesie szkolenia żołnierzy, a wytworzone za pomocą ww. imitatorów skażenie urealnia warunki szkoleniowe w zakresie obecności skażenia chemicznego, możliwego do wystąpienia w czasie działań wojennych oraz w sytuacjach kryzysowych. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia, kryteriów oceny oraz warunki równoważności zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne KennungAU/52/X/2025
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa w latach 2026-2030 Imitatorów skażeń FOST (lub równoważnych) w ilości 1630 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1204 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 426 szt.) oraz Imitatorów skażeń RT (lub równoważnych) w ilości 2500 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1817 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 683 szt.).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie opcjonalne stanowi dostawa Imitatorów skażeń FOST (lub równoważnych) w ilości nie więcej niż 426 szt. oraz Imitatorów skażeń RT (lub równoważnych) w ilości nie więcej niż 683 szt. Szczegóły dotyczące realizacji zamówień opcjonalnych zostaną określone w SWZ.