275344-2026 - Wettbewerb
Polen – Tätigkeitsspezifische Umweltaudits – Przeprowadzenie audytu wznawiającego certyfikat gospodarki leśnej systemu PEFC dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz audytów nadzoru nad certyfikatami FSC i PEFC i nadzoru nad tymi certyfikatami w okresie ich obowiązywania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzeprowadzenie audytu wznawiającego certyfikat gospodarki leśnej systemu PEFC dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz audytów nadzoru nad certyfikatami FSC i PEFC i nadzoru nad tymi certyfikatami w okresie ich obowiązywania
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu wznawiającego certyfikat gospodarki leśnej systemu PEFC dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz audytów nadzoru nad certyfikatami FSC i PEFC i nadzoru nad tymi certyfikatami w okresie ich obowiązywania. FSC - ang. Forest Stewardship Council // PEFC - ang. Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia ("SWZ"). -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Postępowanie podzielone na 2 części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub większą ilość części. Oferta złożona na daną część musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tej części. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zamawiający nie zastrzega obowiązku samodzielnego wykonania kluczowych elementów (części) przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 PZP, ponieważ charakter czynności, jakie w ramach zamówienia mają być wykonywane przez osoby skierowane do jego realizacji, nie wymaga ich wykonywania w ramach stosunku zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- We wszystkich miejscach SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Z uwagi na powyższe przyjmować należy, iż Zamawiający w każdym przypadku, o którym mowa powyżej określonym w SWZ oznacza takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne KennungZS.270.2.4.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSpecyfikacja Warunków Zamówienia ("SWZ") stanowi Dokumenty Zamówienia ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Wartość szacunkowa, wskazana w pkt. 2.1.3 ogłoszenia o zamówieniu jest sumą wartości dwóch części (1-2), tj.: zamówienia w zł netto. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szczegółowy wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zawarty jest w SWZ. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający informuje, że szczegółowe informacje zawarte są w SWZ. Dotyczy to: szczegółów procedury, warunków udziału w postępowaniu, podstaw wykluczenia z postępowania, podmiotowych środków dowodowych składanych przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego, komunikacji poprzez Platformę e-Zamówienia, sposobu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90714400 Tätigkeitsspezifische Umweltaudits
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
5. Los
LosLOT-0001
Titel(„Certyfikat FSC”) - Przeprowadzenie trzech audytów nadzoru nad certyfikatem gospodarki leśnej systemu FSC wg zapisów Przejściowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC dla Polski (FSC-STD-POL- 02-2024) oraz nadzór nad tym certyfikatem w czasie obowiązywania umowy.
BeschreibungCzęść nr 1 – („Certyfikat FSC”) - Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie trzech audytów nadzoru nad certyfikatem gospodarki leśnej systemu FSC wg zapisów Przejściowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC dla Polski (FSC-STD-POL- 02-2024) oraz nadzór nad tym certyfikatem w czasie obowiązywania umowy. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Procesowi audytu nadzoru nad certyfikatem gospodarki leśnej według standardów FSC („Certyfikat FSC”) podlegają tereny znajdujące się w zarządzie Zamawiającego o powierzchni ogólnej 692 885,66 ha, z czego powierzchnia leśna objęta certyfikacją stanowi 662 109,71 ha. Tereny, o których mowa w zdaniu poprzednim położone są w granicach 35 nadleśnictw nadzorowanych przez Zamawiającego. Aktualny certyfikat gospodarki leśnej systemu FSC dla RDLP w Szczecinie (SGSCH-FM/COC-012050), został wydany na okres od 16 października 2024 roku do 15 kwietnia roku 2029. Szczegółowe informacje dot. posiadanego certyfikatu FSC: https://www.szczecin.lasy.gov.pl/fsc.
Interne KennungCzęść nr 1 - Certyfikat FSC
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje Prawa Opcji
LosLOT-0002
Titel(Certyfikat PEFC”) - Przeprowadzenie procesu wznowienia certyfikatu gospodarki leśnej dla RDLP w Szczecinie według standardu PEFC oraz 3 letni nadzór nad certyfikatem w czasie obowiązywania umowy.
Beschreibung(„Certyfikat PEFC”) - Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie procesu wznowienia certyfikatu gospodarki leśnej dla RDLP w Szczecinie według standardu PEFC oraz 3 letni nadzór nad certyfikatem w czasie obowiązywania umowy. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Procesowi wznowienia certyfikatu gospodarki leśnej według standardów PEFC („Certyfikat PEFC”) podlegają tereny znajdujące się w zarządzie Zamawiającego o powierzchni ogólnej 692 885,66 ha, z czego powierzchnia leśna objęta certyfikacją stanowi 662 375,21 ha. Tereny, o których mowa w zdaniu poprzednim położone są w granicach 35 nadleśnictw nadzorowanych przez Zamawiającego. Certyfikat dobrej gospodarki leśnej wg systemu PEFC o numerze: PL17/0618 ważny jest do 13 listopada 2026 r. Szczegółowe informacje dot. posiadanego certyfikat PEFC: https://www.szczecin.lasy.gov.pl/pefc.
Interne KennungCzęść nr 2 - Certyfikat PEFC