275422-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Interwencyjne sprzątanie terenów stanowiących własność miasta Opola, nieposiadających zarządcy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelInterwencyjne sprzątanie terenów stanowiących własność miasta Opola, nieposiadających zarządcy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest interwencyjne porządkowanie terenów zieleni sprzątanie terenu, usuwanie i transport odpadów i nieczystości, koszenie traw, pielęgnacja i wycinanie drzew i krzewów wraz z frezowaniem pni, usuwanie oblodzeń, odśnieżanie). Zamówienie ma charakter interwencyjny i będzie realizowane sukcesywnie, na podstawie pisemnych zleceń wystawianych przez Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia dokumentacja stanowiąca część III SWZ oraz zapisy wzoru umowy.
Interne KennungNP.260.17.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 77211500 Baumpflege, 77211400 Fällen von Bäumen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest interwencyjne porządkowanie terenów zieleni sprzątanie terenu, usuwanie i transport odpadów i nieczystości, koszenie traw, pielęgnacja i wycinanie drzew i krzewów wraz z frezowaniem pni, usuwanie oblodzeń, odśnieżanie). Zamówienie ma charakter interwencyjny i będzie realizowane sukcesywnie, na podstawie pisemnych zleceń wystawianych przez Zamawiającego. Zakres zamówienia: 1) koszenie terenu (traw i chwastów) wraz ze zgrabieniem i wywozem skoszonej trawy i chwastów na kompostownię w Regionalnej Instalacji Przetwarzania odpadów Komunalnych (RIPOK) w Opolu przy ul. Podmiejskiej 69 w Opolu lub do innej instalacji przetwarzania odpadów, zwanej dalej „RIPOK” (z uwzględnieniem kosztów przyjęcia odpadów); 2) usuwanie nagromadzonych zmieszanych odpadów komunalnych wraz z ich załadunkiem i wywozem na do RIPOK lub do innej instalacji przetwarzania odpadów (wraz z kosztami przetwarzania odpadów); 3) załadunek i transport zmieszanych odpadów komunalnych zebranych i zapakowanych przez inne podmioty (np. osadzonych wykonujących prace porządkowe dla miasta, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie) w worki lub załadowanie przez inne podmioty do kontenera i wywozem do RIPOK lub do innej instalacji przetwarzania odpadów; 4) usuwanie nagromadzonych odpadów innych niż komunalne (np. gruzu budowlanego, odpadów wielkogabarytowych) wraz z ich załadunkiem i wywozem do RIPOK lub do innej instalacji przetwarzania odpadów (wraz z kosztami przetwarzania odpadów); 5) usuwanie nagromadzonych odpadów niebezpiecznych wraz z ich załadunkiem, wywozem i odpowiednim zagospodarowaniem - odzysk lub unieszkodliwienie (wraz z kosztami przetwarzania); 6) mechaniczne ścinanie drzew w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego, drzewa o obwodzie od 12 cm do 50 cm; 7) mechaniczne ścinanie drzew w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego, drzewa o obwodzie 51 cm do 100 cm; 8) mechaniczne ścinanie drzew w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego, drzewa o obwodzie od 101 cm do 180 cm; 9) mechaniczne ścinanie drzew w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego, drzewa o obwodzie powyżej 181 cm; 10) frezowanie pni drzew bez względu na twardość drewna na głębokość do 35 cm z zasypywaniem dołu przy obwodzie pnia w miejscu ścięcia od 25 cm do 80 cm wraz z przygotowaniem i oznakowaniem stanowiska roboczego; 11) frezowanie pni drzew bez względu na twardość drewna na głębokość do 35 cm z zasypywaniem dołu przy obwodzie pnia w miejscu ścięcia od 81 cm do 130 cm wraz przygotowaniem i oznakowaniem stanowiska roboczego, 12) frezowanie pni drzew bez względu na twardość drewna na głębokość do 35 cm z zasypywaniem dołu przy obwodzie pnia w miejscu ścięcia od 131 cm do 220 cm z przygotowaniem i oznakowaniem stanowiska roboczego, 13) frezowanie pni drzew bez względu na twardość drewna na głębokość do 35 cm z zasypywaniem dołu przy obwodzie pnia w miejscu ścięcia powyżej 251 cm wraz z przygotowaniem i oznakowaniem stanowiska roboczego, 14) cięcia pielęgnacyjne drzew bez względu na ich lokalizację i twardość drewna, drzewa o obwodzie do 100 cm zgodnie z zapisami ustawy o ochronie przyrody (w przypadku bezpieczeństwa życia lub mienia); 15) cięcia pielęgnacyjne drzew bez względu na ich lokalizację i twardość drewna, drzewa o obwodzie od 101 cm do 180 cm; 16) cięcia pielęgnacyjne drzew bez względu na ich lokalizację i twardość drewna, drzewa o obwodzie powyżej 181 cm; 17) usuwanie wiatrołomów (złomów i wywrotów). W zakres robót wchodzi przygotowanie i oznakowanie stanowiska roboczego, obcięcie pozostałości pnia, obcięcie gałęzi i ułożenie w stosy oraz likwidacja oznakowania i stanowiska roboczego i wywozem pozostałości po wycince; 18) usuwanie odrostów przy drzewach, zgodnie z zapisami ustawy o ochronie przyrody; 19) usuwanie samosiewów drzew, o średnicy pnia od 3 cm do 12 cm; 20) usuwanie suchych krzewów i żywopłotów, zgodnie z zapisami ustawy o ochronie przyrody; 21) cięcia pielęgnacyjne krzewów i żywopłotów, zgodnie z zapisami ustawy o ochronie przyrody; 22) usuwanie zakrzaczeń; 23) grabienie liści wraz z wywozem do RIPOK lub do innej instalacji przetwarzania odpadów (z uwzględnieniem kosztów kompostowania); 24) zamiatanie terenu wraz z załadunkiem odpadów i transportem do RIPOK lub do innej instalacji przetwarzania odpadów (z uwzględnieniem kosztów przetwarzania/składowania); 25) gracowanie alejek wraz z wywozem odpadów do RIPOK lub do innej instalacji przetwarzania odpadów (z uwzględnieniem kosztów składowania); 26) odśnieżanie – zgarnianie śniegu, odkuwanie lodu; 27) usuwanie śliskości – posypywanie piaskiem (z uwzględnieniem kosztu piasku), 28) interwencyjne uprzątnięcie „dzikiego wysypiska” – przez „dzikie wysypisko” rozumie się miejsce nieprzeznaczone do składowania odpadów, na którym zostały zdeponowane w sposób nielegalny, tj. z naruszeniem przepisów prawa, w szczególności poza miejscami do tego wyznaczonymi, przy czym odpady te występują w ilości lub formie wskazującej na ich celowe nagromadzenie w jednym miejscu i mogą obejmować różne frakcje odpadów, w tym w szczególności zmieszane odpady komunalne, odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia dokumentacja stanowiąca część III SWZ oraz zapisy wzoru umowy.