See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale på NO-DIG for Silkeborg Spildevand A/S
Beschreibung: Silkeborg Spildevand gennemfører løbende kloakfornyelse af offentlige kloakledninger. Arbejderne planlægges og prioriteres løbende i selskabernes planer for kloakfornyelse. De stipulerede tjenesteydelser i forbindelse med opgaven er følgende: Spuling TV-inspektion Rodskæring og cutterarbejde Til gennemførelse af disse arbejder, ønsker bygherre at benytte sig af én Entreprenør i et konstruktivt og effektivt samarbejde. Derfor udbydes rammeaftalen som partneringaftale, idet bygherre ønsker at åbne op for et tættere samarbejde med Entreprenøren med henblik på udvikling og forbedring af løsningerne. Rammeaftalen løber fra 1. januar 2025 til 31. december 2027 med en option på forlængelse af rammeaftalen på samme vilkår i 2 x 12 måneder. Ordregiver har mulighed for at udvide rammen med op til 50%.
Vorherige Bekanntmachung: 142947-2025
Interne Kennung: 440713
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2 x 12 måneder