277066-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – SZP/243-119/2026 Wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - DOSTAWA BARWIAREK I PROCESORA LCB.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP/243-119/2026 Wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - DOSTAWA BARWIAREK I PROCESORA LCB.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w n/w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne: 1) Barwiarka z zaklejarką - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Automatyczna barwiarka przeznaczona do wykonywania barwień rutynowych i specjalnych na preparatach histopatologicznych, wraz z w pełni zintegrowaną zaklejarką umożliwiającą automatyczne zabezpieczanie preparatów nakrywkami. Urządzenie zapewnia wysoką powtarzalność, bezpieczeństwo pracy oraz pełną automatyzację procesu. 2) Barwiarka IHC I ISH – 1 szt. Krótki opis urządzenia: Zintegrowane urządzenie do automatycznego barwienia i nakrywanie szkiełek mikroskopowych. 3) Procesor do cytologii na podłożu płynnym (LBC) - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Automatyczny procesor do cytologii cienkowarstwowej (LBC) przeznaczony do przygotowania wysokiej jakości preparatów cytologicznych z próbek płynnych. Urządzenie wykonuje proces filtracji i nanoszenia komórek na powierzchnię szkiełka, zapewniając jednorodną i cienką warstwę komórek do dalszej diagnostyki mikroskopowej. Urządzenia te muszą być ze sobą kompatybilne technologicznie oraz organizacyjnie, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesu przygotowania materiału biologicznego, tj. od etapu przygotowania próbki, przez barwienie, aż do finalnego opracowania preparatu. 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 2. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak ze względu na zasady finansowania projektu nie później niż do 30.06.2026r. 3.Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5.Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 28.06.2026r (55 dni). 6.Oferta musi składać się z: 6.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia; 6.2.oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia. Do Oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanym dalej JEDZ, stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu; 6.3.oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 6.4.(jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 6.5.(jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przeds. 6.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 19 SWZ; 6.7.(jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 6.8.PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy: opisu oferowanego przedmiotu zamówienia - specyfikacji technicznej oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców – pozwalającego stwierdzić zgodność oferowanego urządzenia/zestawu z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – wypełniony Załącznik nr 3 do SWZ. cd. niżej
Interne KennungSZP/243-119/2026 Wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - DOSTAWA BARWIAREK I PROCESORA LCB.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibungcd. 8.2. zamiast dokumentu/-ów, o których mowa w pkt 7.3 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 8.3. dokument o którym mowa w pkt 8.1 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem, dokument, o którym mowa w pkt 8.2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. 9. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 8, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków o których mowa w art. 108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Zapisy pkt 8.3 stosuje się odpowiednio. .................................................................................................................................................................... 1.Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w n/w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne: 1) Barwiarka z zaklejarką - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Automatyczna barwiarka przeznaczona do wykonywania barwień rutynowych i specjalnych na preparatach histopatologicznych, wraz z w pełni zintegrowaną zaklejarką umożliwiającą automatyczne zabezpieczanie preparatów nakrywkami. Urządzenie zapewnia wysoką powtarzalność, bezpieczeństwo pracy oraz pełną automatyzację procesu. 2) Barwiarka IHC I ISH – 1 szt. Krótki opis urządzenia: Zintegrowane urządzenie do automatycznego barwienia i nakrywanie szkiełek mikroskopowych. 3) Procesor do cytologii na podłożu płynnym (LBC) - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Automatyczny procesor do cytologii cienkowarstwowej (LBC) przeznaczony do przygotowania wysokiej jakości preparatów cytologicznych z próbek płynnych. Urządzenie wykonuje proces filtracji i nanoszenia komórek na powierzchnię szkiełka, zapewniając jednorodną i cienką warstwę komórek do dalszej diagnostyki mikroskopowej. Urządzenia te muszą być ze sobą kompatybilne technologicznie oraz organizacyjnie, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesu przygotowania materiału biologicznego, tj. od etapu przygotowania próbki, przez barwienie, aż do finalnego opracowania preparatu. 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 SWZ – OPZ. 3.Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 5. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne.
Interne KennungLotA