2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, z obiektów użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Brześć Kujawski oraz PSZOK
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje: a) Część 1: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz ze stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Brześciu; b) Część 2: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych z obiektów użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Brześć Kujawski, z lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego;
Interne Kennung: BI.II.271.14.2026.NŻ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz ze stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Brześciu;
Beschreibung: Dostarczenie właścicielom nieruchomości pojemników, worków i kontenerów przeznaczonych do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów i świadczenie usług związanych z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; Prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych wraz z wyposażeniem ogólnodostępnych miejsc w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów z podziałem na szkło, metal i tworzywo sztuczne oraz papier. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, obejmujące bezpośrednie, fizyczne świadczenie usług. 2. Odpady objęte przedmiotem zamówienia przeznaczone do odbioru zostały sklasyfikowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 02 stycznia 2020 r. w sprawie katalo-gu odpadów (Dz.U. z 2020 r., poz. 10): a) bioodpadów, w tym odpadów kuchennych i odpadów zielonych – kod 200108, 200201; b) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – kod 200301; c) selektywnie zbierane odpady opakowaniowe: kod 150101 (opakowania z papieru i tektury), 150102 (opakowania z metali, tworzyw sztucznych i wielomateriałowe), 150107 (opakowania ze szkła); d) popiół – kod 200399. Odpady wymienione w pkt a) i b) zbierane będą w sposób selektywny do dwóch oddzielnych pojemników (bioodpady i niesegregowane). Odpady wymienione w pkt c) będą zbierane w oddzielnych workach oraz pojemnikach zbiorczych ustawionych przy zabudowie wielolokalowej i obiektach użyteczności publicznej Gminy Brześć Kujawski. Odpady wymienione w pkt d) będą zbierane w workach. 3. Ogólna charakterystyka Gminy Brześć Kujawski w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów: Szacowana liczba mieszkańców – ok. 10 000 osób. Liczba gospodarstw domowych w budynkach jednorodzinnych – ok. 2 968, w tym: · do 4 mieszkańców włącznie – 2 614 szt., · 5 i więcej mieszkańców – 354 szt. Liczba budynków wielolokalowych – 65 szt. Wykaz miejscowości: Brześć Kujawski, Aleksandrowo, Brzezie, Dubielewo, Falborek, Falborz, Falborz-Kolonia, Gustorzyn, Guźlin, Jaranówek, Jądrowice, Kąkowa Wola, Kąkowa Wola-Parcele, Kąty, Klementynowo, Kuczyna, Lipiny, Lipiny/B, Machnacz, Marianki, Mazury, Miechowice, Miechowice Duże, Nowe Miechowice, Pikutkowo, Polówka, Redecz Krukowy, Rzadka Wola, Rzadka Wola-Parcele, Słone, Sokołowo, Sokołowo-Parcele, Starobrzeska Kolonia, Stary Brześć, Wieniec, Wieniec-Zalesie, Wieniec Zdrój, Witoldowo, Wolica.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych z obiektów użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Brześć Kujawski, z lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego;
Beschreibung: Liczba obiektów użyteczności publicznej objętych postępowaniem – 31 szt. Ilość punktów może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. Wykaz obiektów użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie Gminy Brześć Kujawski objętych postępowaniem: 1) Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim pl. Władysława Łokietka 1, 87-880 Brześć Kujawski 2) Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim wraz z Klubem Seniora „Seniorita” ul. Krakowska 14 B, 87-880 Brześć Kujawski 3) Świetlica Wieniec wraz z filią Biblioteki Publicznej w Wieńcu Wieniec ul. Klonowa 2, 87-880 Brześć Kujawski 4) Brzeskie Centrum Kultury i Historii „WAHADŁO” ul. Kolejowa 44, 87-880 Brześć Kujawski 5) Brzeski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Królewska 5, 87-880 Brześć Kujawski 6) Zakład Usług Komunalnych Al. Władysława Łokietka 1, 87-880 Brześć Kujawski 7) Centrum Usług Wspólnych w Brześciu Kujawskim Al. Władysława Łokietka 1A, 87-880 Brześć Kujawski 8) ORLIK przy Szkole Podstawowej Nr 1 ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski 9) Zespół Szkół Nr 2 ul. Konarskiego 63, 87-880 Brześć Kujawski 10) Szkoła Podstawowa w Wieńcu Wieniec ul. Szkolna 1, 87-880 Brześć Kujawski 11) Zespół Boisk przy Szkole Podstawowej w Wieńcu Wieniec ul. Szkolna 1, 87-880 Brześć Kujawski 12) Szkoła Podstawowa w Brzeziu Brzezie 63, 87-880 Brześć Kujawski 13) Szkoła Podstawowa nr 1 i Przedszkole Nr 1 „Kraina Bajek” ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski 14) Oddział Przedszkolny „Kubuś Puchatek” Guźlin 78, 87-880 Brześć Kujawski 15) Żłobek „Wieniecka Kraina Malucha” w Wieńcu Wieniec ul. Szkolna 1, 87-880 Brześć Kujawski 16) Żłobek „Brzeskie Skrzaty” w Brześciu Kujawskim ul. Królewska 5, 87-880 Brześć Kujawski 17) Stadion Miejski w Brześciu Kujawskim ul. Traugutta 29, 87-880 Brześć Kujawski 18) Zespół boisk wraz z placem zabaw i siłownia zewnętrzną w Brześciu Kujawskim ul. Radziejowska 5, 87-880 Brześć Kujawski 19) Klub Seniora Wieniec ul. Jodłowa 3/8, 87-880 Brześć Kujawski 20) Świetlica Brzezie przy Szkole Podstawowej Brzezie 63, 87-880 Brześć Kujawski 21) Brzeska Strefa Aktywności – Klub Pracy ul. Kolejowa 3, 87-880 Brześć Kujawski 22) Kujawskie Centrum Szkoleniowe Kół Gospodyń Wiejskich Guźlin 72, 87-880 Brześć Kujawski 23) Targowisko Miejskie w Brześciu Kujawskim Aleja Władysława Łokietka 1 B-E, 87-880 Brześć Kujawski 24) Amfiteatr w Wieńcu Zdroju Wieniec Zdrój ul. Wieniecka 6, 87-880 Brześć Kujawski 25) Świetlica wiejska Rzadka Wola Rzadka Wola 32,87-880 Brześć Kujawski 26) Świetlica wiejska Kąkowa Wola Kąkowa Wola 23, 87-880 Brześć Kujawski 27) Świetlica wiejska Machnacz Machnacz 15, 87-880 Brześć Kujawski 28) Świetlica wiejska Sokołowo Sokołowo 23 A, 87-853 Kruszyn 29) Świetlica Dobra Wola Aleksandrowo 23, 87-880 Brześć Kujawski 30) Świetlica wiejska Redecz Krukowy Redecz Krukowy 20, 87-880 Brześć Kujawski 31) Świetlica wiejska Witoldowo Witoldowo 15, 87-880 Brześć Kujawski Szacowana do odbioru łączna ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia wynosi 4 087,717 ton/rok, na którą składają się odpady z: a) nieruchomości zamieszkałych oraz PSZOK w ilości 3 848,681 ton/rok, w tym: - bioodpady, w tym kuchenne i zielone (bio) – 1 269,960 t/rok; - odpady niesegregowane (zmieszane) – 1 495,480 t/rok; - odpady zbierane selektywnie – 519,580 t/rok, z czego: opakowania z papieru i tektury – 117,200 t/rok, opakowania z metali, tworzyw sztucznych i wielomateriałowe – 241,940 t/rok, opakowania ze szkła – 160,440 t/rok; - popiół – 233,540 t/rok; - PSZOK – 330,121 t/rok. b) obiektów użyteczności publicznej w ilości 239,036 ton/rok, w tym: - bioodpady – 51,200 t/rok; - odpady niesegregowane (zmieszane) – 142,650 t/rok - odpady zbierane selektywnie – 45,186 t/rok, z czego: opakowania z papieru i tektury – 14,340 t/rok, opakowania z metali, tworzyw sztucznych i wielomateriałowe – 6,336 t/rok, opakowania ze szkła – 24,510 t/rok.