2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aanstellen van een ontwerper voor de jeugd- en vrijetijdscampus
Beschreibung: Ambitie en ontwerpvisie De gemeente beoogt met deze opdracht de realisatie van een hedendaagse, duurzame en inspirerende jeugd- en vrijetijdscampus die een sterke meerwaarde vormt voor de lokale gemeenschap. Het project moet uitgroeien tot een open en uitnodigende plek waar ontmoeting, samenwerking en veelzijdig gebruik centraal staan. De gemeente hecht groot belang aan architecturale kwaliteit en verwacht een ontwerp dat niet alleen functioneel en haalbaar is, maar ook een duidelijke ruimtelijke identiteit en meerwaarde biedt voor de omgeving. Duurzaamheid wordt daarbij integraal benaderd, met aandacht voor toekomstgericht ruimtegebruik, energie-efficiëntie, materiaalkeuze en flexibiliteit in de tijd. Hoewel reeds een programma van eisen en haalbaarheidsstudie werden opgemaakt, krijgt de ontwerper de ruimte om deze kritisch te benaderen en waar zinvol te optimaliseren of te herinterpreteren. De opdrachtgever staat open voor doordachte en innovatieve voorstellen die de ambities van het project versterken. De gemeente wenst dit traject te realiseren in een open en constructieve samenwerking met de ontwerper, waarbij dialoog, wederzijds vertrouwen en betrokkenheid van stakeholders centraal staan doorheen het volledige proces.[VV2.1] De aanbestedende overheid ziet er op toe dat deze opdracht wordt uitgevoerd met inachtname van de anti-discriminatiewetgeving.Korte samenvatting: • Budget: € 4.100.000 (bouwkost, incl. erelonen en studiewerk) • Realisatie jeugd- en vrijetijdscampus • Haalbaarheidsstudie en programma van eisen reeds participatief opgemaakt • Aanstelling ontwerper: o Selectie op basis van referenties o Gunning op basis van conceptontwerp (schetsniveau) en aanpak – ontwerpvergoeding € 3.500 BTW • Strakke vervolg timing: voorlopige oplevering realisatie: 2030 De aanbestedende overheid ziet er op toe dat deze opdracht wordt uitgevoerd met inachtname van de anti-discriminatiewetgeving. Toelichting bij de inhoud: De gemeente Langemark-Poelkapelle is eigenaar van hetgeen lokaal gekend is als “de oude AVEVE-site in Langemark”. Dit betreft de gebouwen met als adres Boezingestraat 37 (33014H0531/02R000) en achterliggende percelen (532Y2 – 532X2 – 533W) Het is de bedoeling om op deze locatie een jeugd- en vrije tijdscampus op te trekken. Dit houdt in dat een aantal vereniging er hun vaste uitvalsbasis van zullen maken en hun huidige locaties zullen verlaten. Vooraleer er beslist werd om tot dit ontwerp over te gaan, werd reeds een traject afgelegd. In eerste instantie werd de openheid voor een eventuele verhuis bij de verschillende verenigingen afgetoetst. En later werd er reeds dieper in dialoog gegaan met alle stakeholders in functie van de haalbaarheidsstudie die de WVI over deze site maakte. Sinds deze haalbaarheidsstudie werd er ook niet stilgezeten. Verderbouwend op de inzichten van de haalbaarheidsstudie werd een programma van eisen opgemaakt. Hierin werden maximaal alle verwachtingen van de verschillende stakeholders gecapteerd en vertaald naar functionele en technische eisen. Zowel de haalbaarheidsstudie als het programma van eisen worden als bijlage bij deze selectieleidraad toegevoegd.
Interne Kennung: PPP02U-1361/6039/20261361
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 20261361 1_1