See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa artykułów żywnościowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów żywnościowych Zad. 1 – Nabiał Zad. 2 – Artykuły sypkie Zad. 3 – Owoce i warzywa mrożone Zad. 4 – Pieczywo i ciasta Zad. 5 – Mięso drobiowe Zad. 6 – Ryby Zad. 7 – Mięso wieprzowe i wołowe Zad. 8 – Wędliny Zad. 9 – Jaja Zad. 10 – Warzywa okopowe Zad. 11 – Warzywa i owoce sezonowe Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Częściami zamówienia są poszczególne zadania określone powyżej, tzn. zadania od 1 do 11. Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę do maksymalnie 11 zadań. (bez ograniczania ilości zadań na jednego Wykonawcę). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2b do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 56582-2026
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Publikacja wstępnego ogłoszenia informacyjnego w zakresie określonym w art. 138 ust. 2 pkt 1 Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15510000 Milch und Rahm, 15500000 Molkereierzeugnisse, 15541000 Tafelkäse, 15542100 Hüttenkäse, 15530000 Butter, 15110000 Fleisch, 15111000 Rind- und Kalbfleisch, 15111100 Rindfleisch, 15112000 Geflügel, 15113000 Schweinefleisch, 03142500 Eier, 15812000 Gebäck und Kuchen, 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte, 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel, 15811000 Brotwaren, 15870000 Würzmittel, 15831000 Zucker, 15331170 Tiefgekühltes Gemüse, 15542000 Frischkäse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zad. 1 – Nabiał
Beschreibung: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) oferowany wyrób musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji, 2) oferowany wyrób musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu; 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 13. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 100 %
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad.1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości zamawianego asortymentu w stosunku do zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych określonych w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, na następujących zasadach: a) Zamawiającemu przysługuje prawo do dokonywania zmian ilości asortymentu w poszczególnych pozycjach w załączniku Nr 1 do Umowy – Formularz cenowy tj. zamówienia asortymentu w ilości większej niż wskazana w załączniku Nr 1 do Umowy w odniesieniu do zamówienia podstawowego, z tym zastrzeżeniem, że: - zmiana w poszczególnych pozycjach Załącznika Nr 1 może nastąpić w związku ze zwiększeniem zapotrzebowania na dany asortyment przez Zamawiającego, - dopuszczalne jest maksymalnie trzykrotne zwiększenie ilości zamawianego asortymentu w poszczególnych pozycjach Załącznika Nr 1 w odniesieniu do zamówienia podstawowego, - łączna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 30% maksymalnej wartości umowy brutto, określonej w § 3 ust. 3 niniejszej umowy (w zakresie zamówienia podstawowego), - zmiana ilości zamawianego asortymentu dokonywana jest z zachowaniem cen jednostkowych danego asortymentu wskazanych w załączniku Nr 1 do Umowy, - asortyment zamawiany w ramach prawa opcji jest tożsamy z asortymentem w zamówieniu podstawowym. b) Zamawiający pisemnie zawiadamia Wykonawcę o korzystaniu z prawa opcji. c) Zamawiający może wielokrotnie korzystać z prawa opcji, z zachowaniem warunków określonych w ust.9 lit. a) tiret trzeci. d) Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub niewykorzystania go w pełnym zakresie. e) Do dostaw realizowanych w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia niniejszej umowy, w szczególności dotyczące składania zamówień, terminów realizacji, reklamacji, okresu przydatności do użycia oraz kar umownych za nieterminową realizację zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Zad. 2 – Artykuły sypkie
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 2
Los: LOT-0003
Titel: Zad. 3 – Owoce i warzywa mrożone
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 3
Los: LOT-0004
Titel: Zad. 4 – Pieczywo i ciasta
Beschreibung: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) oferowany wyrób musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji, 2) oferowany wyrób musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu; 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 13. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 60 % KRYTERIUM JAKOŚĆ waga: 40 % W odniesieniu do zadania nr 4 Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia próbek nie później niż w wyznaczonym terminie (to jest do dnia otwarcia wskazanego w pkt 11.1 SWZ). Próbki przedmiotu zamówienia: - w liczbie po 1 szt każdego produktu w odniesieniu do poz.1-9 Formularza cenowego. Wykonawca jest zobowiązany sporządzić i dołączyć do oferty wykaz próbek zawierający informację o przyporządkowaniu każdej próbki (oznaczonej zgodnie z danymi w wykazie próbek) do odpowiedniej pozycji Formularza cenowego. Próbki muszą odpowiadać produktom, które będą dostarczane w trakcie realizacji umowy i muszą umożliwić Zamawiającemu ocenę spełnienia wymagań, w zakresie opisu przedmiotu zamówienia. W opakowaniu, w którym umieszczone zostaną próbki musi znajdować się wykaz załączonych próbek. Opakowanie należy opisać w sposób umożliwiający identyfikację Wykonawcy. Zamawiający zastrzega, iż próbki z uwagi na charakter zostaną zużyte w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, nie podlegają zwrotowi. Ocena próbek zostanie udokumentowana w postaci dokumentacji fotograficznej. PRÓBKI MAJĄ BYĆ DOSTARCZONE W DNIU SKŁADANIA OFERT DO GODZINY 11:00
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 4
Los: LOT-0005
Titel: Zad. 5 – Mięso drobiowe
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 5
Los: LOT-0006
Titel: Zad. 6 – Ryby
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 6
Los: LOT-0007
Titel: Zad. 7 – Mięso wieprzowe i wołowe
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 7
Los: LOT-0008
Titel: Zad. 8 – Wędliny
Beschreibung: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) oferowany wyrób musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji, 2) oferowany wyrób musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu; 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 13. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 60 % KRYTERIUM JAKOŚĆ waga: 40% W odniesieniu do zadania nr 8 Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia próbek nie później niż w wyznaczonym terminie (to jest do dnia otwarcia wskazanego w pkt 11.1 SWZ). Próbki przedmiotu zamówienia: - w liczbie min.300g każdego produktu (nie pokrojonego) w odniesieniu do poz.1-14 Formularza cenowego. Wykonawca jest zobowiązany sporządzić i dołączyć do oferty wykaz próbek zawierający informację o przyporządkowaniu każdej próbki (oznaczonej zgodnie z danymi w wykazie próbek) do odpowiedniej pozycji Formularza cenowego. Próbki muszą odpowiadać produktom, które będą dostarczane w trakcie realizacji umowy i muszą umożliwić Zamawiającemu ocenę spełnienia wymagań, w zakresie opisu przedmiotu zamówienia. W opakowaniu, w którym umieszczone zostaną próbki musi znajdować się wykaz załączonych próbek. Opakowanie należy opisać w sposób umożliwiający identyfikację Wykonawcy. Zamawiający zastrzega, iż próbki z uwagi na charakter zostaną zużyte w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, nie podlegają zwrotowi. Ocena próbek zostanie udokumentowana w postaci dokumentacji fotograficznej. PRÓBKI MAJĄ BYĆ DOSTARCZONE W DNIU SKŁADANIA OFERT DO GODZINY 11:00
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 8
Los: LOT-0009
Titel: Zad. 9 – Jaja
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 9
Los: LOT-0010
Titel: Zad. 10 – Warzywa okopowe
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 10
Los: LOT-0011
Titel: Zad. 11 – Warzywa i owoce sezonowe
Interne Kennung: DZ.3321.102.2026 zad. 11