2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia oraz nieruchomości, przeciwdziałanie zagrożeniom i obsługa elektronicznych systemów zabezpieczeń budynków przez koncesjonowanego Wykonawcę w oparciu o przepisy ustawy z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia, realizowane zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę wraz z Zamawiającym planem ochrony Akceleratora biznesowego KSSENON w Żorach
Beschreibung: I.Przedmiotem zamówienia jest usługa całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia oraz nieruchomości, przeciwdziałanie zagrożeniom, przez koncesjonowanego Wykonawcę, a także obsługa elektronicznych systemów zabezpieczeń Budynków przez koncesjonowanego Wykonawcę w oparciu o przepisy ustawy z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. z 2021 r. poz. 1995), realizowane zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę wraz z Zamawiającym planem ochrony Akceleratora biznesowego KSSENON w Żorach. II.Miejscem realizacji zamówienia jest Akcelerator biznesowy KSSENON - Żory (44-240) ul. Rozwojowa 2 wraz z terenem zewnętrznym. Obiekt składa się z 4 budynków (A,B,C,D) oraz terenu zewnętrznego (zwanych dalej łącznie: „Obiekt”). III. W ramach całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia oraz przeciwdziałania zagrożeniom Wykonawca zobowiązany będzie do: 1. Opracowania i przekazania do akceptacji Zamawiającemu Planu Ochrony Akceleratora biznesowego KSSENON - do 14 dni od dnia rozpoczęcia usługi (rozumianej jako dzień podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego). Plan Ochrony będzie zawierać, w szczególności: • plan obchodów (patroli) Obiektu, który: o w godzinach między 18.00 a 6.00 rano następnego dnia kalendarzowego (każdego dnia roku) o w soboty oraz w dni wolne od pracy odbywał się będzie nie rzadziej niż co 3 godziny; • ocenę aktualnego stanu bezpieczeństwa Obiektu; • dane dotyczące zabezpieczeń technicznych istniejących na obiekcie; • zasady organizacji i wykonywania ochrony Obiektu w tym zwłaszcza: − wydawanie, przyjmowanie i przechowywanie kluczy do pomieszczeń wraz z prowadzeniem rejestru osób, które pobierają klucze (w tym wydawanie i przyjmowanie kluczy od osób sprzątających oraz pracowników technicznych), − prowadzenie „Książek pełnienia służby” oraz grafików pełnienia służby; • obowiązujące załączniki do planu ochrony, w przypadku kiedy wymagać będą tego względy bezpieczeństwa, tj. rozmieszczenie posterunków, obowiązujące procedury i regulaminy; • harmonogram okresowych szkoleń dla pracowników ochrony z zakresu Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego Obiektu; • zasady komunikacji i raportowania z Zamawiającym. 2. utrzymywania na terenie Obiektu całodobowo posterunku stałego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (posterunek może być opuszczony wyłącznie w czasie obchodu (patrolu) Obiektu); 3. okresowego tzn. nie rzadziej niż co 3 godziny patrolowania stref wymagających szczególnej ochrony, wewnątrz i na zewnątrz Obiektu; 4. obsługa oraz dozorowanie sygnałów przekazywanych przez system elektronicznej kontroli dostępu, telewizji przemysłowej, systemu ochrony przeciwpożarowej, sygnalizacji alarmowej; 5. Posiadania własnej grupy interwencyjnej 6. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia przyjazdu grupy interwencyjnej: - w czasie do 15 minut od dokonania zgłoszenia przez pracownika ochrony lub przedstawiciela Zamawiającego w godzinach od 6:00 do 20:00, oraz - w czasie do 10 minut, w godzinach od 20:00 do 6:00, licząc od wezwania przez pracowników ochrony lub przedstawiciela Zamawiającego; 7. Kontrola grubości pokrywy śniegu na Obiekcie (nieruchomości, budynkach, parkingu) oraz wokół Obiektu oraz powiadomienie wskazanych osób przez Zamawiającego w określonych przypadkach. IV. Całodobowa ochrona polegać będzie w szczególności na: 1. natychmiastowym reagowaniu na wszelkie (również telefoniczne) zgłoszenia zagrożenia osób, mienia lub Obiektu; 2. zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom, interesantom, gościom i odwiedzającym Obiekt lub Zamawiającego i innym osobom przebywającym na terenie Obiektu; 3. ochronie przed napadem, włamaniem, penetracją Obiektu przez osoby zakłócające porządek, osoby podejrzane lub dokonujące kradzieży, ataków wandalizmu, terroryzmu, itp. (zwane „Osobami Niepożądanymi”); 4. niezwłocznym powiadamianiu upoważnionego pracownika Zamawiającego, Policji, Straży Pożarnej i innych służb w przypadku jakichkolwiek zagrożeń oraz współdziałanie z ww. w celu zapewnienia prawidłowej ochrony; 5. weryfikacji uprawnień do wejścia do „stref ograniczonego dostępu” takich jak rozdzielnie, serwerownie, Centrum Kompetencji (oraz inne wskazane przez Zamawiającego); 6. wydawaniu, przyjmowaniu i przechowywaniu kluczy do pomieszczeń, wraz z prowadzeniem rejestru osób pobierających klucze (w tym wydawanie i przyjmowanie kluczy od osób sprzątających oraz pracowników technicznych); 7. w okresie pomiędzy zamknięciem i otwarciem budynków - właściwym zabezpieczeniu kluczy wejściowych przed kradzieżą, zgubieniem lub kopiowaniem 8. prowadzeniu ewidencji osób przebywających na terenie obiektów w godzinach od 22.00 – 6.00 9. powiadomieniu kierownictwa Zamawiającego lub osób wskazanych przez Zamawiającego oraz odpowiednich służb o zauważonych awariach instalacji wodociągowej, c.o., kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, itp., 10. zatrzymywaniu do kontroli osób wynoszących bez upoważnienia urządzenia lub przedmioty stanowiące własność Zamawiającego, 11. sprawdzaniu korytarzy i pomieszczeń / powierzchni ogólnodostępnych pod kątem pozostawienia przedmiotów budzących podejrzenie spowodowania wybuchu lub wywołania pożaru albo innej awarii, 12. sprawdzaniu prawidłowości zamknięć i zabezpieczeń budynków wraz z oknami oraz zazbrajaniu alarmu poza godzinami funkcjonowania Obiektu 13. gaszeniu świateł oraz wyłączaniu klimatyzatorów 14. wywieszanie oraz zdejmowaniu flag w zależności od warunków pogodowych 15. prowadzenie rejestru oraz zgłaszaniu zauważonych uszkodzeń na obiekcie 16. obsłudze systemu parkingowego oraz przestrzeganiu regulaminu parkingowego przez użytkowników parkingu. Ze względu na ograniczoną ilość znaków formularza ogłoszenia o zamówieniu, powyższe informacje nie są pełne. Szczegółowy opis zamówienia dostępny jest w SWZ na stronie postępowania: https://platformazakupowa.pl/pn/ksse.
Vorherige Bekanntmachung: 434384-2024
Interne Kennung: PN 1/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji, zgodnie z art. 441 ustawy PZP, przez które rozumie się możliwość jednokrotnego lub dwukrotnego zlecenia Wykonawcy świadczenia tożsamych usług i czynności, za tożsame ceny przez okres kolejnych 12 miesięcy [następujących po zakończeniu zamówienia podstawowego] (pierwsza opcja) oraz następnych 12 miesięcy [następujących po zakończeniu pierwszej opcji] (druga opcja). 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji, w przypadku należytej realizacji przez Wykonawcę zamówienia podstawowego. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z drugiej opcji w przypadku należytej realizacji przez Wykonawcę pierwszej opcji. 3. W okresie realizacji opcji stosuje się wszystkie warunki i zasady realizacji zamówienia, jak w przypadku zamówienia podstawowego, a wynagrodzenie Wykonawcy ustalane jest w sposób tożsamy jak w przypadku zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający zamierzający skorzystać z pierwszej opcji uruchomi ją poprzez przekazanie Wykonawcy jednostronnego oświadczenia Zamawiającego w formie pisemnej nie później niż na 30 dni przed zakończeniem zamówienia podstawowego o zleceniu Wykonawcy pierwszej opcji. Zamawiający zamierzający skorzystać z drugiej opcji uruchomi ją poprzez przekazanie Wykonawcy jednostronnego oświadczenia Zamawiającego w formie pisemnej nie później niż na 30 dni przed zakończeniem pierwszej opcji o zleceniu Wykonawcy drugiej opcji. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji i jej uruchomienia, Wykonawca zobowiązany jest realizować opcję na takich samych zasadach, na jakich realizowane było zamówienie podstawowe, a nieprzystąpienie lub nierealizowanie przez Wykonawcę opcji pociąga te same konsekwencje, co nieprzystąpienie lub nierealizowanie przez Wykonawcy zamówienia podstawowego (umowy). W takim przypadku Wykonawca przedłuży ważność zabezpieczenia należytego wykonania umowy na okres opcji i przedłoży Zamawiającemu nowe lub wydłużone zabezpieczenie należytego wykonania umowy nie później niż na 14 dni od momentu uruchomienia opcji (przekazania oświadczenia Zamawiającego). 6. Wykonawca oświadcza i deklaruje, że rozumie na czym polega prawo opcji i że stanowi ono uprawnienie ale nie obowiązek Zamawiającego, a zatem że Zamawiający może (ale nie musi) polecić Wykonawcy realizację jednej lub dwóch opcji w ramach prawa opcji, a nie zlecenie przez Zamawiającego Wykonawcy opcji do realizacji nie stanowi po stronie Wykonawcy uprawnienia do kierowania żadnych roszczeń wobec Zamawiającego, zaś zlecenie przez Zamawiającego opcji (tj. skorzystanie z prawa opcji) zobowiązuje Wykonawcę do realizacji tej opcji.