27811-2026 - Ergebnis
Polen – Transport zu Wasser und zugehörige Dienste – Zawarcie umowy ramowej na usługę przewozu ładunków transportem morskim w ruchu międzynarodowym na potrzeby Sił Zbrojnych w latach 2025-2032
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZawarcie umowy ramowej na usługę przewozu ładunków transportem morskim w ruchu międzynarodowym na potrzeby Sił Zbrojnych w latach 2025-2032
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na okres 7 lat celem świadczenia kompleksowej usługi przewozu ładunków transportem morskim w ruchu międzynarodowym na potrzeby Sił Zbrojnych, z podziałem na 2 części (zadania). ZADANIE NR 1 - TRANSPORT W OBSZARZE CELNYM UE ZADANIE NR 2- TRANSPORT POZA OBSZAREM CELNYM UE 2.Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 3. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu przewiduje zlecenie usługi dodatkowej do realizacji przez wykonawcę. Na etapie zaproszenia do złożenia oferty do umowy realizacyjnej zamawiający wskaże rodzaje usług dodatkowych podlegających wycenie. Usługi dodatkowe mogą być zlecone przez Zamawiającego w toku realizacji zamówienia. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z możliwymi zleceniami usługi dodatkowej wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 3.5 do umowy realizacyjnej, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 4. Umowa ramowa zostanie zawarta na okres 7 lat od dnia jej zawarcia. 5. 7. Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy – art. 95 PZP Nie wymaga się zatrudnienia przez Wykonawcę osób na podstawie umowy o pracę. Zamawiający nie ma możliwości wyspecyfikowania wszystkich czynności, jakie muszą być faktycznie wykonane przy realizacji usług, gdyż są to usługi specjalistyczne, które wymagają wiedzy technicznej z zakresu organizacji i realizacji strategicznych transportów morskich.
Vorherige Bekanntmachung531185-2025
Interne KennungW/126/2025
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: 1.1. warunek określony w części 2.1.6 niniejszego ogłoszenia (podstawy wykluczenia), winien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie; 1.2. warunek określony w części 5.1.9. (kryteria kwalifikacji "Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego"), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane (art. 117 ust. 2 PZP); 1.3. warunek określony w części 5.1.9. (kryteria kwalifikacji "Certyfikaty wydane przez instytuty kontroli jakości"), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełnia wymagania dotyczące posiadania zdolności technicznej lub zawodowej (art. 117 ust. 3 PZP); 1.4. W przypadku o którym mowa w pkt. 1.2 i 1.3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączą do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (art. 117 ust. 4 PZP); 1.5. warunek określony w części 5.1.9. (kryteria kwalifikacji "Referencje dotyczące określonych usług" oraz "Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe" zostanie spełniony, jeżeli spełniają go łącznie Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 1 do wniosku), oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2 i 3 do wniosku) oraz oświadczenie dotyczące art. 13 RODO (załącznik nr 4 do wniosku) oraz oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do wniosku) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3.Oświadczenia te mają potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany w taki sposób, by prawnie zobowiązywał wszystkich wykonawców występujących wspólnie. 5. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 6. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; do wniosku/oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez uprawnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców, upoważniające jednego z Wykonawców do reprezentowania pozostałych (oryginał). 7. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3). 8. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt. 7., potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia realizuje dostawy, których wskazane zdolności dotyczą. 9. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 11. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełnienie warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 12. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów podmiotowych środków dowodowych wskazanych w sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60600000 Transport zu Wasser und zugehörige Dienste
5. Los
LosLOT-0002
TitelZawarcie umowy ramowej na usługę przewozu ładunków transportem morskim w ruchu międzynarodowym na potrzeby Sił Zbrojnych w latach 2025-2032 - zadanie nr 2
BeschreibungZawarcie umowy ramowej na usługę przewozu ładunków transportem morskim w ruchu międzynarodowym na potrzeby Sił Zbrojnych w latach 2025-2032 - zadanie nr 1 - TRANSPORT POZA OBSZARZEM CELNYM UE. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne KennungW/126/2025 - zadanie nr 2
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji w umowach realizacyjnych. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.