See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWY MIĘSA I WĘDLIN
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy mięsa i wędlin do dwóch magazynów żywnościowych Zamawiającego, zlokalizowanych w Areszcie Śledczym w Gdańsku przy ulicy Kurkowej 12 oraz Oddziale Zewnętrznym w Gdańsku – Przeróbce przy ulicy Siennickiej 23. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz standardy jakościowe określone zostały w SWZ. 3. Podane ilości artykułów są wielkościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie w trakcie trwania umowy, z tym że wartość zakupionych artykułów nie przekroczy wartości umowy. Zmiany nie spowodują obniżenia wartości zamówienia o więcej niż 30% zaoferowanej kwoty. Wykonawcy nie będzie przysługiwać prawo do roszczeń z tego tytułu. 4. Produkty powinny być zgodne z deklaracją składu surowcowego podanego przez wykonawcę, świeże, pochodzące z najświeższych dat produkcji, dobrej jakości, o swoistej barwie i zapachu, wolne od wad i zanieczyszczeń, wytworzone zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia zgodnie z ustawą z dnia 16 grudnia 2005r. o produktach pochodzenia zwierzęcego. 5. Wędliny pakowane w osłonki naturalne lub sztuczne, o powierzchni czystej, suchej. Osłonka powinna ściśle przylegać do farszu, dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką. Niedopuszczalna powierzchni oślizgła lub ze śladami pleśni. 6. Osłonki naturalne i sztuczne powinny odpowiadać wymaganiom i być dozwolone do stosowania w przetwórstwie mięsa. Materiały opakowaniowe muszą być dopuszczone do pakowania produktów spożywczych. 7. Surowce mięsno-tłuszczowe i podroby użyte do produkcji wędlin powinny pochodzić z tusz zwierząt rzeźnych uznanych przez Weterynaryjną Inspekcję Sanitarną za zdatne do spożycia bez zastrzeżeń. Surowce uzupełniające i substancje dodatkowe powinny odpowiadać wymaganiom odpowiednich norm oraz powinny być dozwolone do stosowania w przetwórstwie mięsa. 8. Dostarczany towar powinien spełniać Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszące te normy albo Polskie Normy.
Vorherige Bekanntmachung: 98939-2025
Interne Kennung: PN/01/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15114000 Innereien, 15131135 Geflügelwürste, 15112000 Geflügel, 15112300 Geflügelleber, 15113000 Schweinefleisch, 15131134 Blutwürste, 15131310 Pastete
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: MIĘSO I WĘDLINY DROBIOWE
Beschreibung: KURCZAK CAŁY MROŻONY- Tuszka kurczaka cała, patroszona, bez podrobów, mięso mrożone. Waga 1 szt. około 2 kg. Mięso prawidłowo wykrwawione i ocieknięte, skóra bez przebarwień i uszkodzeń mechanicznych oraz bez resztek opierzenia, zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa drobiowego, barwa charakterystyczna, naturalna dla skóry i mięśni drobiowych - 3 200 kg PARÓWKI CIENKIE DROBIOWE Drobno rozdrobnione, parzone, homogenizowane, o zawartości: białka nie mniej niż 9%, tłuszczu nie więcej niż 25%. - 2 600 kg PASZTETOWA DROBIOWA- Konsystencja dość ścisła, dopuszcza się nieliczne pęcherze powietrza pod osłonką. Zawartość: mięso drobiowe nie mniej niż 50%, wątroba drobiowa, sól, przyprawy. Smak charakterystyczny dla wyrobu. Na przekroju surowce równomiernie rozłożone, niedopuszczalne są skupiska jednego ze składników i nadmierne zacieki z tłuszczu. 300 kg SERCA DROBIOWE MROŻONE- Uzyskane z tuszek kurcząt. Prawidłowo wykrwawione i ocieknięte, czyste, bez zanieczyszczeń, zapach swoisty, charakterystyczny dla mięsa świeżego, barwa brązowowiśniowa.- 3 000 kg SERCA DROBIOWE ŚWIEŻE Uzyskane z tuszek kurcząt. Prawidłowo wykrwawione i ocieknięte, czyste, bez zanieczyszczeń, zapach swoisty, charakterystyczny dla mięsa świeżego, barwa brązowowiśniowa – 800 kg SERDELKI DROBIOWE Drobno rozdrobnione, parzone, homogenizowane, o zawartości: białka nie mniej niż 9%, tłuszczu nie więcej niż 25%.100 kg SKRZYDEŁKA Z KURCZAKA MROŻONE- Mięso prawidłowo wykrwawione i ocieknięte, skóra bez przebarwień i uszkodzeń mechanicznych oraz bez resztek opierzenia, zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa drobiowego, barwa charakterystyczna, naturalna dla skóry i mięśni drobiowych.- 1 300 kg WĄTRÓBKA DROBIOWA MROŻONA Uzyskana z tuszek kurcząt, składająca się z czterech płatów, pozbawiona woreczka żółciowego, z odciętą żyłą główną. Powierzchnia gładka, lekko błyszcząca i wilgotna, dopuszcza się zmatowienie powierzchni wątroby spowodowane częściowym obeschnięciem, struktura nieznacznie ziarnista; czysta, bez śladów jakichkolwiek zanieczyszczeń, dokładnie oczyszczona ze skrzepów krwi, barwa brązowowiśniowa, konsystencja jędrna, zapach swoisty, charakterystyczny dla wątroby, bez oznak zaparzenia i rozpoczynającego się psucia- 3 500 kg WĄTRÓBKA DROBIOWA ŚWIEŻA- Uzyskana z tuszek kurcząt, składająca się z czterech płatów, pozbawiona woreczka żółciowego, z odciętą żyłą główną. Powierzchnia gładka, lekko błyszcząca i wilgotna, dopuszcza się zmatowienie powierzchni wątroby spowodowane częściowym obeschnięciem, struktura nieznacznie ziarnista; czysta, bez śladów jakichkolwiek zanieczyszczeń, dokładnie oczyszczona ze skrzepów krwi, barwa brązowowiśniowa, konsystencja jędrna, zapach swoisty, charakterystyczny dla wątroby, bez oznak zaparzenia i rozpoczynającego się psucia.-3 400 kg ŻOŁĄDKI DROBIOWE ŚWIEŻE- Uzyskane z tuszek kurcząt, żołądki całe, właściwie umięśnione, przecięte, oczyszczone z błony wewnętrznej i treści żołądkowej, odcięte na wysokości wpustu i zwieracza żołądka. Prawidłowo wykrwawione i ocieknięte, zapach swoisty, charakterystyczny dla mięsa świeżego, barwa ciemnoróżowa do fioletowej- 800 kg
Interne Kennung: Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131135 Geflügelwürste, 15114000 Innereien, 15112300 Geflügelleber
Los: LOT-0002
Titel: MIĘSO WIEPRZOWE
Beschreibung: MIĘSO WIEPRZOWE DROBNE (GULASZOWE), KLASY II A – 70/30 Na przekrojach nie może występować krew. Mięso średnio tłuste z niewielką zawartością ścięgien i tłuszczu do 30%. Tłuszcz zewnętrzny – warstwa do 8 mm; tłuszcz międzymięśniowy – warstwa do 10 mm; tłuszcz międzytkankowy – dopuszczalny. Niewielka ilość ścięgien. Przekrwienia niedopuszczalne. Węzły chłonne niedopuszczalne. Konsystencja jędrna, elastyczna- 2 200 kg MIĘSO WIEPRZOWE MIELONE Mięso mielone chłodzone, mieszane – produkt otrzymany z chłodzonego mięsa. Produkt otrzymany z mięsa wieprzowego oraz tłuszczu tkankowego mięsa wieprzowego. Wymagane proporcje: mięso – 70%; tłuszcz – 30%. Składniki muszą być rozdrobnione w wilku przez siatkę o średnicy oczek od 2 mm do 5 mm, równomiernie wymieszane, porcjowane, paczkowane, przeznaczone do spożycia po obróbce termicznej.- 4 500 kg SCHAB WIEPRZOWY BEZ KOŚCI Linie cięć muszą odpowiadać części zasadniczej, na przekrojach nie może występować krew; przekrwienia powierzchniowe muszą być ścięte płasko, przy czym łączna powierzchnia ścięć nie może przekraczać 5% ogólnej powierzchni danego elementu- 550 kg WĄTROBA WIEPRZOWA Wątroba złożona z czterech płatów oddzielonych od siebie trzema głębokimi wcięciami; woreczek żółciowy usunięty. Linie cięć muszą odpowiadać wymaganiom norm przedmiotowych; przekrwienia powstałe wskutek obrażeń mechanicznych muszą być usunięte; dopuszcza się cięcia powstałe podczas badania lekarsko-weterynaryjnego- 2 000 kg
Interne Kennung: Część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15114000 Innereien
Los: LOT-0003
Titel: WĘDLINY WIEPRZOWE
Beschreibung: KASZANKA -Struktura i konsystencja dość ścisła, plaster o grubości 10 mm nie powinien rozpadać się; niedopuszczalne skupiska niewymieszanych składników- 4 400 kg SALCESON BIAŁY - Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, lekko wilgotna. Struktura i konsystencja ścisła, plaster o grubości 5 mm nie powinien rozpadać się; niedopuszczalne skupiska niewymieszanych składników- 1 500 kg SALCESON CZARNY Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, lekko wilgotna. Struktura i konsystencja ścisła, plaster o grubości 5 mm nie powinien rozpadać się; niedopuszczalne skupiska niewymieszanych składników- 3 300 kg PASZTETOWA Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; kształt uzależniony od użytej osłonki lub formy; powierzchnia czysta, lekko wilgotna. Struktura i konsystencja smarowna, jędrna; dopuszcza się pod osłonką niewielkie ilości wytopionego tłuszczu. Powierzchnia – jasnokremowa z szarym odcieniem lub zastosowanej osłonki sztucznej; na przekroju – szara, szarokremowa do różowej- 4 800 kg KIEŁBASA ZWYCZAJNA Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; równomiernie pomarszczona dla kiełbas suszonych i podsuszanych, a dla pozostałych asortymentów gładka; dopuszcza się na pojedynczych batonach nieliczne zawędzone wytryski farszu. Batony muszą być pozostawione w zwojach. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki tłuszczu i galarety; konsystencja charakterystyczna dla danego asortymentu- 3 500 kg KIEŁBASA BIAŁA PARZONA - Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; równomiernie pomarszczona dla kiełbas suszonych i podsuszanych, a dla pozostałych asortymentów gładka; dopuszcza się na pojedynczych batonach nieliczne zawędzone wytryski farszu. Batony muszą być pozostawione w zwojach. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki tłuszczu i galarety; konsystencja charakterystyczna dla danego asortymentu.- 300 kg KIEŁBASA LUNCHEON – MEAT- Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta- 2 700 kg KIEŁBASA BOCZEK WĘDZONY MIELONY- Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta.- 1 000 kg KIEŁBASA METKA Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta- 3 400 kg KIEŁBASA MORTADELA Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta- 7 500 kg KIEŁBASA PARÓWKOWA Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Batony muszą być pozostawione w zwojach. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta- 4 700 kg PARÓWKA CIENKA - Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Batony muszą być pozostawione w zwojach. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta- 9 000 kg PARÓWKA Z CIELĘCINĄ- Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; dopuszcza się nieznaczne wycieki tłuszczu i galarety pod osłonką w końcach pojedynczych batonów. Batony muszą być pozostawione w zwojach. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; dopuszcza się pojedyncze otwory powietrza o średnicy do 2 mm; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki galarety; konsystencja soczysta- 550 kg KIEŁBASA GOLONKOWA Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej; powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu; równomiernie pomarszczona dla kiełbas suszonych i podsuszanych, a dla pozostałych asortymentów gładka; dopuszcza się na pojedynczych batonach nieliczne zawędzone wytryski farszu. Na przekroju – surowce równomiernie rozłożone; niedopuszczalne skupiska jednego ze składników i zacieki tłuszczu i galarety- 800 kg KIEŁBASA ZIELONOGÓRSKA -Wyrób w osłonce naturalnej lub sztucznej, powierzchnia czysta, sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu- 300 kg
Interne Kennung: Część nr 3
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0004
Titel: KONSERWY MIĘSNE DROBIOWE
Beschreibung: PASZTET DROBIOWY- Konserwa ze zrywanym wieczkiem – puszka samootwieralna, o wadze jednostkowej 100 – 140 g netto. - 1650 kg
Interne Kennung: Część nr 4
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete