2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i odzysk odpadów o kodzie 19 12 12, tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i odzysk odpadów o kodzie 19 12 12, tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o. o. 2. Odpady objęte zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach Wykonawcy, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.). 3. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. 4. Ilość odpadów o kodzie 19 12 12 wynosi do 8000 Mg w okresie obowiązywania umowy, przy czym ilość ta nie będzie niższa niż 5000 Mg. Jest to ilość szacunkowa, służąca pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 8000 Mg to maksymalna ilość do odbioru i odzysku, której Zamawiający nie musi zrealizować w pełnym wymiarze (minimum 5000 Mg). Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 5. W ZZO Sierzno Sp. z o.o. do produkcji komponentu do paliwa alternatywnego (RDF) wykorzystywane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01), odpady opakowaniowe (z grupy 15), makulatura, tworzywa sztuczne pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych oraz PCV, zmielone odpady pochodzące z odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07) oraz ze zmieszanych odpadów z budowy, remontów i demontażu innych niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 (kod 17 09 04). 6. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia zostały zawarte w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: ZP.261.1.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i odzysk odpadów o kodzie 19 12 12, tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o. o. 2. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach Wykonawcy, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.). 3. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. 4. Ilość odpadów o kodzie 19 12 12 wynosi do 8000 Mg w okresie obowiązywania umowy, przy czym ilość ta nie będzie niższa niż 5000 Mg. Jest to ilość szacunkowa, służąca pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 8000 Mg to maksymalna ilość do odbioru i odzysku, której Zamawiający nie musi zrealizować w pełnym wymiarze (minimum 5000 Mg). Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 5. W ZZO Sierzno Sp. z o.o. do produkcji komponentu do paliwa alternatywnego (RDF) wykorzystywane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01), odpady opakowaniowe (z grupy 15), makulatura, tworzywa sztuczne pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych oraz PCV, zmielone odpady pochodzące z odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07) oraz ze zmieszanych odpadów z budowy, remontów i demontażu innych niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 (kod 17 09 04). 6. Komponenty do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci sprasowanej, wiązane drutem stalowym, a w przypadkach uzasadnionych technologicznie: w stanie luźnym. Wymiary beli sprasowanych odpadów wynoszą ok.: 120-130 x 115 x 80 cm. Średnia waga jednej beli odpadów wynosi ok. 400-700 kg. 7. Pochodzenie odpadów o kodzie 19 12 12 w: 1) odpady powstałe ze zmieszanych odpadów komunalnych, 2) odpady powstałe z odpadów wielkogabarytowych. 3) odpady powstałe z selektywnie zebranych odpadów komunalnych, 3) odpady powstałe ze zmieszanych odpadów z budowy, remontów i demontażu innych niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03. 8. Parametry jakościowe odpadów o kodzie 19 12 12 w zależności od ich pochodzenia zostały podane w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ). 9. Szacunkowy tonaż odpadów wytworzonych z poszczególnych źródeł: - ok. 3 800 Mg z sortowania niesegregowanych odpadów komunalnych (kod 20 03 01) - ok. 3 000 Mg z sortowania odpadów opakowaniowych (z grupy 15) - ok. 900 Mg z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07) - ok. 300 Mg z rozdrabniania odpadów budowlanych (kod 17 09 04). 10. Usługę należy zrealizować w systemie sukcesywnego odbioru odpadów, za pomocą środków transportowych Wykonawcy w dni robocze w godzinach 7.00-14.00. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się odbiór odpadów również w dni wolne od pracy – w soboty. Miejsce odbioru odpadów to teren Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Sierzno w gminie Bytów. 11. Odbiór następować będzie na podstawie zamówień jednostkowych Zamawiającego. 12. Załadunek będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego, umożliwiającym sprawne wypełnienie środków transportu Wykonawcy np. kontenerów, naczep, naczep z ruchomą podłogą itp. 13. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów odbywać się będzie na zalegalizowanej wadze Zamawiającego, znajdującej się na terenie ZZO Sierzno. Waga Zamawiającego posiada dokładność ważenia do +/- 20 kg. Ważenie potwierdzane będzie każdorazowo kwitem wagowym udostępnianym dla Wykonawcy na jego życzenie. Wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą będzie prawidłowo potwierdzona przez wszystkie strony Karta Przekazania Odpadów w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami zgodnie z art. 67 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.). Zamawiający będzie generować zestawienia przekazanych odpadów w danym miesiącu na podstawie bilansu ważeń pochodzącego z programu komputerowego obsługującego system wagowy w ZZO Sierzno. 14. Na podstawie prawidłowo potwierdzonych Kart Przekazania Odpadów w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami przez wszystkie strony i poprawnie wystawionej faktury w nawiązaniu do przekazanych przez Zamawiającego zestawień, Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą. Skalkulowana przez Wykonawcę cena jednostkowa za 1 Mg będzie podstawą do określenia należności za faktycznie odebraną ilość odpadów w danym miesiącu. Cena jednostkowa będzie zawierała w sobie wszelkie koszty, w tym m.in. koszty transportu i zagospodarowania odpadów. 15. Wykonawca wykaże, że posiada wpis do Rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO) prowadzonym przez Marszałka Województwa, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm).