See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ubezpieczenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej i komunikacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Sp. z o.o. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej. Część II: Ubezpieczenie komunikacyjne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki do SWZ (objęte poufnością, udostępniane na wniosek wykonawcy): 1) Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający warunki i postanowienia obligatoryjne i fakultatywne, dotyczące części I i II zamówienia; 2) Załącznik nr 2A – Informacje do oceny ryzyka, dotyczące części I i II zamówienia; 3) Załącznik nr 2B – Rejestr mienia, dotyczący części I zamówienia; 4) Załącznik nr 2C – Rejestr pojazdów, dotyczący części II zamówienia. 3. Na podstawie art. 133 ust. 3 ustawy Pzp, z powodu ochrony poufnego charakteru informacji zawartych w SWZ, została ona podzielona na część zawierającą informacje jawne i część zawierającą informacje poufne. Klauzulą poufności objęte są Załączniki stanowiące opis przedmiotu zamówienia, szczegółowo wymienione w pkt 2. Część SWZ nieobjęta poufnością jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Część SWZ objęta poufnością, zostanie udostępniona wyłącznie wykonawcom (w rozumieniu art. 7 pkt 30 ustawy Pzp) zainteresowanym postępowaniem, po złożeniu przez nich Wniosku o udostępnienie części SWZ, zawierającej informacje o charakterze poufnym, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W treści wniosku wnioskodawca jest zobowiązany wskazać swoje dane identyfikacyjne oraz numer referencyjny i nazwę postępowania, którego wniosek dotyczy. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy treści udostępnionych mu informacji i dokumentów, służących przygotowaniu oferty ubezpieczenia oraz do dołożenia właściwych starań w celu zabezpieczenia informacji przed ich utratą, zniekształceniem, dostępem nieupoważnionych osób trzecich, a także do niewykorzystywania informacji zawartych w udostępnionych dokumentach, w celach innych niż przygotowanie oferty. 4. Wykonawca musi posiadać ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia (zwane dalej OWU) wszystkich ubezpieczeń określonych w przedmiocie zamówienia. Przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego, wybrany wykonawca jest zobowiązany przekazać zamawiającemu ustandaryzowany dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym, o którym mowa w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń (Dz. U. z 2024 r. poz. 1214 z późn. zm.) dla poszczególnych ubezpieczeń stanowiących przedmiot zamówienia, wraz z OWU. 5. W przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia uczestniczy broker ubezpieczeniowy – Supra Brokers S.A., Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław, NIP: 8943041146, REGON: 021916234. Po rozstrzygnięciu postępowania i zawarciu umowy w sprawie zamówienia, broker będzie nadzorował jej realizację. Wybrany w każdej części zamówienia wykonawca zapłaci brokerowi ubezpieczeniowemu kurtaż w wysokości zwyczajowo stosowanej. 6. Rozwiązania równoważne: Wszędzie tam, gdzie w przedmiocie zamówienia wskazano znak towarowy, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, lub jeżeli przedmiot zamówienia opisano przez odniesienie do konkretnej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznej i systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organy normalizacyjne, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 ustawy, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, oznaczając takie wskazania lub odniesienia wyrażeniem „lub równoważny/e”. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdy wyrażenie „lub równoważny/e” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Przez „równoważność” zamawiający rozumie możliwość zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych właściwościach i jakości, parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych, itp. Szczegółowy opis rozwiązań równoważnych zawiera Rozdział 4 pkt 5. SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone przez zamawiającego. Wszelkie koszty wynikające z tych różnic ponosi wykonawca. Wykonawca załącza również do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. Wzór formularza ofertowego został opracowany przy założeniu, iż wykonawca nie będzie powoływał się na rozwiązania równoważne. W przypadku, gdy wykonawca będzie powoływał się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest odpowiednio zmodyfikować treść formularza lub dołączyć do formularza oferty „Oświadczenie dotyczące zastosowania urządzeń/materiałów równoważnych do wykazanych w dokumentach zamówienia”. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór przez wykonawcę elementów opisanych w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 766894-2025
Interne Kennung: PT.2330.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla Części I jest ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Sp. z o.o., obejmujące: 1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia, 2) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w systemie wszystkich ryzyk, 4) ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego od wszystkich ryzyk (CPM). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części I zawierają następujące załączniki do SWZ (objęte poufnością, udostępniane na wniosek wykonawcy): 1) Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający warunki i postanowienia obligatoryjne i fakultatywne dla Części I zamówienia; 2) Załącznik nr 2A – Informacje do oceny ryzyka dla Części I zamówienia; 3) Załącznik nr 2B – Rejestr mienia dotyczący części I zamówienia. 3. Na podstawie art. 133 ust. 3 ustawy Pzp, z powodu ochrony poufnego charakteru informacji zawartych w SWZ, została ona podzielona na część zawierającą informacje jawne i część zawierającą informacje poufne. Klauzulą poufności objęte są Załączniki stanowiące opis przedmiotu zamówienia, szczegółowo wymienione w pkt 2. Część SWZ nieobjęta poufnością jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Część SWZ objęta poufnością, zostanie udostępniona wyłącznie wykonawcom (w rozumieniu art. 7 pkt 30 ustawy Pzp) zainteresowanym postępowaniem, po złożeniu przez nich Wniosku o udostępnienie części SWZ, zawierającej informacje o charakterze poufnym, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W treści wniosku wnioskodawca jest zobowiązany wskazać swoje dane identyfikacyjne oraz numer referencyjny i nazwę postępowania, którego wniosek dotyczy. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy treści udostępnionych mu informacji i dokumentów, służących przygotowaniu oferty ubezpieczenia oraz do dołożenia właściwych starań w celu zabezpieczenia informacji przed ich utratą, zniekształceniem, dostępem nieupoważnionych osób trzecich, a także do niewykorzystywania informacji zawartych w udostępnionych dokumentach, w celach innych niż przygotowanie oferty. 4. Wykonawca musi posiadać ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia (zwane dalej OWU) wszystkich ubezpieczeń określonych w przedmiocie zamówienia. Przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego, wybrany wykonawca jest zobowiązany przekazać zamawiającemu ustandaryzowany dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym, o którym mowa w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń (Dz. U. z 2024 r. poz. 1214 z późn. zm.) dla poszczególnych ubezpieczeń stanowiących przedmiot zamówienia, wraz z OWU. 5. W przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia uczestniczy broker ubezpieczeniowy – Supra Brokers S.A., Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław, NIP: 8943041146, REGON: 021916234. Po rozstrzygnięciu postępowania i zawarciu umowy w sprawie zamówienia, broker będzie nadzorował jej realizację. Wybrany w każdej części zamówienia wykonawca zapłaci brokerowi ubezpieczeniowemu kurtaż w wysokości zwyczajowo stosowanej. 6. Termin wykonania zamówienia: 6.1. Ubezpieczenie ma obejmować okres od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2028 r., tj. 36 miesięcy z rocznym okresem polisowania. 6.2. Polisy zostaną wystawione odrębnie dla każdego rodzaju ubezpieczenia, określonego dla części I zamówienia w Rozdziale 4 pkt 1. ppkt 1) – 4) SWZ, na trzy roczne okresy rozliczeniowe.
Interne Kennung: PT.2330.2.2025.1
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Ubezpieczenie komunikacyjne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla Części II jest ubezpieczenie komunikacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Sp. z o.o., obejmujące: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie auto casco, 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 4) ubezpieczenie assistance – wersja podstawowa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części II zawierają następujące załączniki do SWZ (objęte poufnością, udostępniane na wniosek wykonawcy): 1) Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający warunki i postanowienia obligatoryjne i fakultatywne dla Części II zamówienia; 2) Załącznik nr 2A – Informacje do oceny ryzyka dla Części II zamówienia; 3) Załącznik nr 2C – Rejestr pojazdów, dotyczący części II zamówienia. 3. Na podstawie art. 133 ust. 3 ustawy Pzp, z powodu ochrony poufnego charakteru informacji zawartych w SWZ, została ona podzielona na część zawierającą informacje jawne i część zawierającą informacje poufne. Klauzulą poufności objęte są Załączniki stanowiące opis przedmiotu zamówienia, szczegółowo wymienione w pkt 2. Część SWZ nieobjęta poufnością jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Część SWZ objęta poufnością, zostanie udostępniona wyłącznie wykonawcom (w rozumieniu art. 7 pkt 30 ustawy Pzp) zainteresowanym postępowaniem, po złożeniu przez nich Wniosku o udostępnienie części SWZ, zawierającej informacje o charakterze poufnym, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W treści wniosku wnioskodawca jest zobowiązany wskazać swoje dane identyfikacyjne oraz numer referencyjny i nazwę postępowania, którego wniosek dotyczy. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy treści udostępnionych mu informacji i dokumentów, służących przygotowaniu oferty ubezpieczenia oraz do dołożenia właściwych starań w celu zabezpieczenia informacji przed ich utratą, zniekształceniem, dostępem nieupoważnionych osób trzecich, a także do niewykorzystywania informacji zawartych w udostępnionych dokumentach, w celach innych niż przygotowanie oferty. 4. Wykonawca musi posiadać ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia (zwane dalej OWU) wszystkich ubezpieczeń określonych w przedmiocie zamówienia. Przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego, wybrany wykonawca jest zobowiązany przekazać zamawiającemu ustandaryzowany dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym, o którym mowa w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń (Dz. U. z 2024 r. poz. 1214 z późn. zm.) dla poszczególnych ubezpieczeń stanowiących przedmiot zamówienia, wraz z OWU. 5. W przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia uczestniczy broker ubezpieczeniowy – Supra Brokers S.A., Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław, NIP: 8943041146, REGON: 021916234. Po rozstrzygnięciu postępowania i zawarciu umowy w sprawie zamówienia, broker będzie nadzorował jej realizację. Wybrany w każdej części zamówienia wykonawca zapłaci brokerowi ubezpieczeniowemu kurtaż w wysokości zwyczajowo stosowanej. 6. Termin wykonania zamówienia: 6.1. Ubezpieczenie ma obejmować pojazdy, dla których początek ochrony ubezpieczeniowej rozpoczyna się w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. i kończy się z dniem 31 grudnia 2028 r., a czas trwania ochrony ubezpieczeniowej wynosi 36 miesięcy; ubezpieczenie obejmuje również pojazdy nabyte przez zamawiającego w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej, przy czym czas trwania ubezpieczenia rozpoczyna się z dniem nabycia pojazdu, a kończy z dniem 31 grudnia 2026 r. – dla pierwszego okresu ubezpieczeniowego, z dniem 31 grudnia 2027 r. – dla drugiego okresu ubezpieczeniowego i z dniem 31 grudnia 2028 r. – dla trzeciego okresu ubezpieczeniowego. 6.2. Polisy zostaną wystawione odrębnie dla każdego rodzaju ubezpieczenia, określonego dla części II zamówienia w Rozdziale 4 pkt 1. ppkt 1) – 4) SWZ, na trzy roczne okresy rozliczeniowe, określone indywidualnie dla każdego pojazdu. 6.3. Doubezpieczenia realizowane będą zawsze od daty nabycia (pod warunkiem jego zgłoszenia do ubezpieczyciela w tym samym dniu) do końca rocznego okresu ubezpieczenia, tj. do dnia 31 grudnia 2026 r. – dla pierwszego okresu ubezpieczenia, do dnia 31 grudnia 2027 r. – dla drugiego okresu ubezpieczenia i do dnia 31 grudnia 2028 r. – dla trzeciego okresu ubezpieczenia. 6.4. dokumenty ubezpieczeniowe potwierdzające obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC), auto casco (AC), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i assistance (Ass) będą wystawiane na roczne okresy rozliczeniowe.
Interne Kennung: PT.2330.2.2025.2