278351-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – SZP/243-118/2026 Wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - 4 Zadania.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP/243-118/2026 Wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - 4 Zadania.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w n/w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne. Zamawiający określił przedmiot zamówienia w Zadaniach: 1) Zadanie nr 1 - Mikrotom półautomatyczny z łaźnią wodną i modułem chłodzącym - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.1 SWZ – OPZ 2) Zadanie nr 2 - Kriostat półautomatyczny - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.2 SWZ – OPZ 3) Zadanie nr 3 - Zatapiarka dwumodułowa, składająca się z modułu grzewczego/głównego i modułu chłodzącego - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.3 SWZ – OPZ 4) Zadanie nr 4 - Automatyczny procesor tkankowy typu karuzelowego z podwójnym uchwytem na koszyki - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.4 SWZ – OPZ 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 SWZ – OPZ – odpowiednio Załącznik 3.1-3.4 do SWZ. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak ze względu na zasady finansowania projektu nie później niż do 30.06.2026r. 7.Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9.Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 28.06.2026r (52 dni). 6.Oferta musi składać się z: 6.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia; 6.2.oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia. Do Oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanym dalej JEDZ, stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu; 6.3.oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 6.4.(jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 6.5.(jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przeds. 6.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 19 SWZ; 6.7.(jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 6.8.PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy: opisu oferowanego przedmiotu zamówienia - specyfikacji technicznej oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców – pozwalającego stwierdzić zgodność oferowanego urządzenia/zestawu z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – wypełniony Załącznik nr 3 – odpowiednio Załącznik 3.1-3.4 do SWZ – dotyczy zadania na które jest składana oferta. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3 do SWZ OPZ kol. Oferowane parametry – potwierdzenie spełnienia wymogów poprzez oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania m.in. „Nazwa, typ, model, producent” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady tej nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, tj. uzupełnieniu/złożeniu na podstawie art. 107 ust.3 uPzp nie podlega wskazanie przez Wykonawcę informacji ocenianych w kryteriach oceny ofert lub pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Interne KennungSZP/243-118/2026 Wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - 4 Zadania.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Zadanie nr 1 - Mikrotom półautomatyczny z łaźnią wodną i modułem chłodzącym - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Mikrotom półautomatyczny przeznaczony do precyzyjnego krojenia bloczków parafinowych na cienkie skrawki histologiczne. Zestaw zawiera łaźnię wodną do rozprostowywania skrawków oraz moduł chłodzący do stabilizacji bloczków parafinowych przed cięciem. Umożliwia bezpieczną i ergonomiczną pracę z materiałem histopatologicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.1 SWZ – OPZ 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.1 SWZ – OPZ. 3.Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 5.Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak ze względu na zasady finansowania projektu nie później niż do 30.06.2026r. 6. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”.Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne
Interne KennungLotA - Zadanie nr 1
LosLOT-0002
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w n/w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - Zadanie nr 2 Zadanie nr 2 - Kriostat półautomatyczny - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Kriostat półautomatyczny przeznaczony do wykonywania skrawków mrożonych podczas badań śródoperacyjnych. Umożliwia szybkie przygotowanie preparatów histopatologicznych poprzez zamrażanie, krojenie i nanoszenie tkanek na szkiełka mikroskopowe. Urządzenie zapewnia stabilną temperaturę komory, precyzyjny mechanizm cięcia oraz bezpieczne warunki pracy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.2 SWZ – OPZ 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.2 SWZ – OPZ. 3.Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 5.Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak ze względu na zasady finansowania projektu nie później niż do 30.06.2026r. 5. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne
Interne KennungLotA - Zadanie nr 2
LosLOT-0003
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w n/w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - Zadanie nr 3 Zamawiający określił przedmiot zamówienia w Zadaniach: Zadanie nr 3 - Zatapiarka dwumodułowa, składająca się z modułu grzewczego/głównego i modułu chłodzącego - 1 szt. Krótki opis urządzenia: : Urządzenie pozwalające na zatapianie w parafinie materiału cytologicznego i histologicznego. Formowanie bloczków parafinowych do dalszej obróbki mikrotomowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.3 SWZ – OPZ 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.3 SWZ – OPZ. 3.Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 5. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak ze względu na zasady finansowania projektu nie później niż do 30.06.2026r. 6. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”.Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne
Interne KennungLotA - Zadanie nr 3
LosLOT-0004
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Pracowni Histologii i Embriologii Wydziału Medycznego PWr w n/w aparaturę do wykonywania preparatów mikroskopowych na potrzeby dydaktyczne - Zadanie nr 4 Zamawiający określił przedmiot zamówienia w Zadaniach: Zadanie nr 4 - Automatyczny procesor tkankowy typu karuzelowego z podwójnym uchwytem na koszyki - 1 szt. Krótki opis urządzenia: Automat przygotowujący próbki tkankowe do dalszej analizy histologicznej i mikroskopowej. Zapewnia bezpieczną i precyzyjną obróbkę próbek, odwadnianie, odtłuszczanie i infiltracja parafiną. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.4 SWZ – OPZ 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 007, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław. 3. Kod CPV: 38000000-5 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.4 SWZ – OPZ. 3.Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 5. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak ze względu na zasady finansowania projektu nie później niż do 30.06.2026r. 6. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne.
Interne KennungLotA - Zadanie nr 4