278448-2025 - Auftragsänderung
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na rynku krajowym w wysokości maksymalnej do 10 000 000 PLN z przeznaczeniem na finansowanie planowanego w 2024 roku deficytu budżetu Gminy Tczew
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na rynku krajowym w wysokości maksymalnej do 10 000 000 PLN z przeznaczeniem na finansowanie planowanego w 2024 roku deficytu budżetu Gminy Tczew
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi kredytu długoterminowego do kwoty 10.000.000 PLN z przeznaczeniem na finansowanie planowanego w 2024 roku deficytu budżetu Gminy Tczew. 1.1. Charakterystyka kredytu: 1) Wykonawca udzieli Zamawiającemu w 2024 roku kredytu w walucie polskiej w kwocie do 10.000.000 PLN (słownie: dziesięć milionów złotych) na warunkach określonych w SWZ. 2) Zamawiający przeznaczy środki z kredytu na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy Tczew na rok 2024. 3) Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Zamawiającego od pierwszego dnia roboczego następującego po dniu podpisania umowy do dnia 31.12.2024 r. 4) Kredyt będzie przekazany jednorazowo na żądanie Zamawiającego na jego rachunek prowadzony w banku wybranym do obsługi budżetu Gminy, w terminie maksymalnie ___ dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji przez Zamawiającego/wniosku o wypłatę (wg wskazania przez Wykonawcę w interaktywnym Formularzu oferty – kryterium oceny ofert). Zamawiający akceptuje wzory dyspozycji obowiązujące u Wykonawcy. 5) Karencja w spłacie kapitału do dnia 30.09.2025 roku. 6) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do 30.09.2034 r. 7) Termin rozpoczęcia spłaty rat kapitału kredytu po upływie okresu karencji (pierwszy termin płatności raty kapitałowej winien wypaść na 30.09.2025 roku). 8) Spłata kapitału będzie dokonywana w 20 równych ratach po 500.000 PLN każda, z czego: a) w roku 2025 płatne na ostatni dzień III kwartału, b) w latach 2026 – 2033 płatne na ostatni dzień II i III kwartału, c) w roku 2034 płatne na ostatni dzień I, II i III kwartału. W przypadku, gdy termin spłaty kredytu czy odsetek przypadnie na dzień wolny od pracy, Zamawiający dokona wymaganej spłaty raty kredytu czy odsetek w pierwszym dniu roboczym poprzedzającym wyznaczoną datę spłaty. 9) Odsetki płatne w okresach kwartalnych – pierwsza rata płatna po zakończeniu kwartału, w którym zostanie uruchomiona pierwsza transza kredytu. 10) Odsetki od zaciągniętego kredytu nie będą kapitalizowane. 11) Wykonawca będzie naliczał odsetki od faktycznie wykorzystanych kwot kredytu. 12) Stopa oprocentowania kredytu ustalona jest w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 3M i powiększona w całym okresie obowiązywania umowy, o stałą marżę zaproponowaną przez Wykonawcę/Bank (do dwóch miejsc po przecinku), przy czym oprocentowanie nie może być niższe niż 0%. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w rozdziale IV SWZ oraz Załączniku nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: WKI.271.1.23.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001