2. Verfahren
Verfahren
Titel: KØB AF MINITRAKTORER TIL VINTERBEREDSKAB
Beschreibung: Udbuddet omhandler køb vedrørende minitraktorer til vinterberedskabet 2026/2027. I forbindelse med vintersæsonen 2026/2027 skal afdelingen Drift og Vedligehold i Holbæk Kommune til vinterberedskabet indkøbe 12 nye minitraktorer fordelt på 2 størrelser. Minitraktorerne skal anvendes til at rydde sne og salte på fortovs- og stiruter i kommunes egen drift.
Interne Kennung: Holbæk Kommune
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Beskrivelse af proceduren (dansk)Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, lov nr. 10 af06/01/2023, hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
5. Los
Los: LOT-0000