2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Czarnocin, powiat piotrkowski, woj. łódzkie
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, całej masy odpadów komunalnych zebranych i wystawionych przez właścicieli tych nieruchomości oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (gromadzonych w pojemnikach i kontenerach), do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czarnocin będą przekazywać odpady komunalne. 2. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości: 1) Bezpośrednio z nieruchomości: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne; b) metale, opakowania z metali. tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe wielomateriałowe - odpady będą zbierane i odbierane łącznie w jednym worku (żółtym z napisem „Metale i tworzywa sztuczne”); c) szkło, opakowania ze szkła - zbierane i odbierane w worku (zielonym z napisem „ Szkło”); d) papier i tektura, opakowania z papieru i tektury - zbierane i odbierane w worku (niebieskim z napisem „Papier”); e) bioodpady - zbierane i odbierane w worku (brązowym z napisem „BIO”). W zabudowie jednorodzinnej dopuszcza się możliwość poddania ich procesowi kompostowania w celu uzyskania kompostu na potrzeby własne właścicieli nieruchomości; f) popiół - odpad zbierany i odbierany w worku ( szarym z napisem „Popiół”); g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; h) meble i inne odpady wielkogabarytowe; i) zużyte opony (odbiór nie dotyczy opon pochodzących z pojazdów innych niż samochody osobowe); j) odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji. 2) Z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: a) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; b) zużyte baterie i akumulatory; c) meble i inne odpady wielkogabarytowe; d) zużyte opony (odbiór nie dotyczy opon pochodzących z pojazdów innych niż samochody osobowe); e) szkło, tworzywa sztuczne i metal, papier; f) świetlówki; g) odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne (pochodzące z remontów i innych robot budowlanych wykonywanych przez właścicieli nieruchomości we własnym zakresie, na wykonywanie, których nie wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie robót budowlanych)bioodpadów, odpadów ulegających biodegradacji; h) chemikalia, odpady niebezpieczne, i) przeterminowane leki i odpady nie kwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; j) odpady tekstyliów i odzieży; k) mobilnego odbioru , transportu i zagospodarowania od właścicieli nieruchomości odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon; l) odbierania z wyznaczonych miejsc, transportu i zagospodarowania, przeterminowanych leków oraz odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; 3. Wykonawca na czas realizacji zamówienia zapewni: 1) worki, (a dla nieruchomości wielorodzinnych worki oraz kontenery) na selektywną zbiórkę odpadów – popiół, 2) pojemniki i kontenery niezbędne do funkcjonowania gminnego PSZOK-u (w tym pojemniki na baterie, akumulatory, świetlówki, przeterminowane leki oraz odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w szczególności igieł i strzykawek); 3) kontrolę przestrzegania selektywnego zbierania odpadów komunalnych; 4. Wykonawca opracuje i po uzgodnieniu z Zamawiającym dostarczy właścicielom nieruchomości harmonogram ( jak i zmiany) odbioru odpadów. 5. Wykonawca zgodnie z kryterium „przeprowadzenie działań edukacyjnych dla mieszkańców o tematyce selektywnego zbierania odpadów” przygotuje i wydrukuje kolorowe dwustronne ulotki informacyjno – edukacyjne A4 (dla każdej nieruchomości) w ilości 3.000 szt. na temat zasad segregacji odpadów obowiązujących na terenie Gminy Czarnocin i minimum jednokrotnie rozprowadzi je wśród mieszkańców zamieszkujących teren gminy Czarnocin. Drugostronnie ulotka może zawierać harmonogram wywozu. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w – Załączniku nr 14 do SWZ (OPZ).
Interne Kennung: RIP.271.11.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, całej masy odpadów komunalnych zebranych i wystawionych przez właścicieli tych nieruchomości oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (gromadzonych w pojemnikach i kontenerach), do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czarnocin będą przekazywać odpady komunalne. 2. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości: 1) Bezpośrednio z nieruchomości: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne; b) metale, opakowania z metali. tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe wielomateriałowe - odpady będą zbierane i odbierane łącznie w jednym worku (żółtym z napisem „Metale i tworzywa sztuczne”); c) szkło, opakowania ze szkła - zbierane i odbierane w worku (zielonym z napisem „ Szkło”); d) papier i tektura, opakowania z papieru i tektury - zbierane i odbierane w worku (niebieskim z napisem „Papier”); e) bioodpady - zbierane i odbierane w worku (brązowym z napisem „BIO”). W zabudowie jednorodzinnej dopuszcza się możliwość poddania ich procesowi kompostowania w celu uzyskania kompostu na potrzeby własne właścicieli nieruchomości; f) popiół - odpad zbierany i odbierany w worku ( szarym z napisem „Popiół”); g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; h) meble i inne odpady wielkogabarytowe; i) zużyte opony (odbiór nie dotyczy opon pochodzących z pojazdów innych niż samochody osobowe); j) odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji. 2) Z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: a) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; b) zużyte baterie i akumulatory; c) meble i inne odpady wielkogabarytowe; d) zużyte opony (odbiór nie dotyczy opon pochodzących z pojazdów innych niż samochody osobowe); e) szkło, tworzywa sztuczne i metal, papier; f) świetlówki; g) odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne (pochodzące z remontów i innych robot budowlanych wykonywanych przez właścicieli nieruchomości we własnym zakresie, na wykonywanie, których nie wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie robót budowlanych)bioodpadów, odpadów ulegających biodegradacji; h) chemikalia, odpady niebezpieczne, i) przeterminowane leki i odpady nie kwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; j) odpady tekstyliów i odzieży; k) mobilnego odbioru , transportu i zagospodarowania od właścicieli nieruchomości odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon; l) odbierania z wyznaczonych miejsc, transportu i zagospodarowania, przeterminowanych leków oraz odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; 3. Wykonawca na czas realizacji zamówienia zapewni: 1) worki, (a dla nieruchomości wielorodzinnych worki oraz kontenery) na selektywną zbiórkę odpadów – popiół, 2) pojemniki i kontenery niezbędne do funkcjonowania gminnego PSZOK-u (w tym pojemniki na baterie, akumulatory, świetlówki, przeterminowane leki oraz odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w szczególności igieł i strzykawek); 3) kontrolę przestrzegania selektywnego zbierania odpadów komunalnych; 4. Wykonawca opracuje i po uzgodnieniu z Zamawiającym dostarczy właścicielom nieruchomości harmonogram ( jak i zmiany) odbioru odpadów. 5. Wykonawca zgodnie z kryterium „przeprowadzenie działań edukacyjnych dla mieszkańców o tematyce selektywnego zbierania odpadów” przygotuje i wydrukuje kolorowe dwustronne ulotki informacyjno – edukacyjne A4 (dla każdej nieruchomości) w ilości 3.000 szt. na temat zasad segregacji odpadów obowiązujących na terenie Gminy Czarnocin i minimum jednokrotnie rozprowadzi je wśród mieszkańców zamieszkujących teren gminy Czarnocin. Drugostronnie ulotka może zawierać harmonogram wywozu. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w – Załączniku nr 14 do SWZ (OPZ).
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen