2. Verfahren
Verfahren
Titel: REALIZACJA PRAC OGRODNICZYCH ZWIĄZANYCH Z UTRZYMANIEM ZIELENI NA TERENACH ZARZĄDZANYCH I ADMINISTROWANYCH PRZEZ ZARZĄD INFRASTRUKTURY MIEJSKIEJ W SŁUPSKU.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac ogrodniczych polegających na utrzymaniu zieleni istniejącej oraz wprowadzaniu nowych założeń/kompozycji na terenach zarządzanych i administrowanych przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku w zależności od bieżących potrzeb. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ wraz z załącznikami. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Interne Kennung: ZP.261.14.2026.ZP2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) obsadzanie kwietników miejskich, waz i donic miejskich (w tym również wiszących) z wykorzystaniem sezonowych roślin ozdobnych wraz z pielęgnacją roślin przez cały sezon wegetacyjny poprzez podlewanie, nawożenie, odchwaszczanie, usuwanie przekwitniętych kwiatostanów, przycinanie roślin w zależności od potrzeb i ich likwidację po uzgodnieniu z Zamawiającym, 2) montowanie worków do podlewania drzew wraz z napełnieniem ich wodą oraz podlewanie roślin zgodnie ze sztuką ogrodniczą w przypadku występowania długotrwałej suszy, 3) nawożenie roślin, 4) stosowanie w przypadku konieczności środków ochrony roślin przeciwko chorobom i szkodnikom, 5) wymianę uszkodzonych palików i wiązań elastycznych lub ich usuwanie, 6) zabezpieczanie roślin przed zimą oraz skutkami oddziaływania soli drogowej, 7) przesadzanie drzew, krzewów, bylin i innych roślin ozdobnych, 8) usuwanie pojedynczych krzewów lub skupin krzewów o powierzchni do 25m2, 9) sadzenie drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych i innych roślin wraz z podlewaniem roślin w pierwszym roku po posadzeniu w zależności od potrzeb, 10) zakładanie trawników metodą z siewu lub rolki, renowację trawników, koszenie trawników na terenach wyłączonych z bieżącego utrzymania zgodnie ze sztuką ogrodniczą, 11) usuwanie gniazd owadów osowatych, stwarzających realne zagrożenie dla zdrowia i życia, 12) wyposażanie terenów zieleni miejskiej (parków, skwerów, pasów drogowych) w elementy małej architektury tj. wazy, donice miejskie lub inne konstrukcje kwiatowe, budki lęgowe, domki dla owadów, niskie płotki czy ogrodzenia stanowiące ochronę przed wydeptywaniem roślin w zależności od potrzeb, 13) cięcia formujące krzewy na terenach nie objętych bieżącym utrzymaniem, 14) wywóz nieczystości powstałych na skutek prac, 15) inne prace ogrodnicze związane z pielęgnacją i utrzymaniem roślin, konieczne do wykonania ze względu na stan biologiczny roślin lub zagrożenie zdrowia mieszkańców na terenach zarządzanych i administrowanych przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku w zależności od potrzeb. 2. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywała się na podstawie zleceń udzielanych przez Zamawiającego i uzależniona będzie od bieżących potrzeb, stanu zdrowotnego zieleni. Zamawiający każdorazowo określi pisemnie szczegółowy zakres rzeczowy zlecanych prac. 3. Przedmiotem zamówienia objęte są tereny zarządzane i administrowane przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku tj.: pasy drogowe dróg publicznych, parki, skwery miejskie i cmentarze komunalne. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ wraz z załącznikami, w szczególności nr 12 - projekt umowy i nr 13 - określenie wielkości zamówienia na podstawie wykonanych prac w poprzednim zamówieniu.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen