279297-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług pn.: „Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą, obejmująca następujące zadania częściowe: 1.1. Zadanie 1 - „Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą” na warunkach określonych w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami. 1.2. Zadanie 2 – Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej „PSZOK”) na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą na warunkach określonych w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: ZP.271.15.2025.EK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 - „Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą”
Beschreibung: Zakres usług obejmuje: 1.1.1. Odbieranie, transport i przekazanie do zagospodarowania (zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą) następujących rodzajów odpadów komunalnych: a) niesegregowanych (zmieszanych), b) papieru i tektury, c) szkła, w tym szkła bezbarwnego oraz szkła kolorowego, d) tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych, e) ulegających biodegradacji (kuchennych) i opakowań ulegających biodegradacji, f) mebli i wielkogabarytowych, g) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, h) zużytych opon, i) wystawionych po świętach Bożego Narodzenia obok pojemników lub wiat na pojemniki choinek, j) wszelkich innych, poza gruzem budowlanym, odpadów komunalnych zalegających obok pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, k) lekarstw zbieranych w pojemnikach umieszczonych w następujących punktach l) na terenie Kostrzyna nad Odrą: aptece „ESKULAP - ul. Jagiellońska 16/2, aptece „NOWA”- ul. Wodna 6, aptece „CENTRUM” - ul. Sikorskiego 35, aptece „CORAX” - ul. Sikorskiego 12, aptece „CORAX” - ul. M. Konopnickiej 1, holu Urzędu Miasta - ul. Graniczna 2. Wymienione w ust.1 rodzaje odpadów będą odbierane: od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zgodnie z wykazem adresów właścicieli wskazanych w załączniku nr 4 do SWZ (wykaz właścicieli nieruchomości) i od właścicieli nieruchomości, które zostaną zamieszkałe w trakcie obowiązywania niniejszej umowy. 1.1.2. Wyposażenie przez Wykonawcę wszystkich nieruchomości zamieszkałych w pojemniki o parametrach spełniających zapisy Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą i w worki do zbierania odpadów komunalnych na następujących zasadach określonych w SWZ. 1.1.3. Dostarczanie, przy okazji odbioru odpadów, do nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej lub szeregowej przygotowanych przez Zamawiającego ulotek, broszur, itp.
Interne Kennung: Zadanie 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej „PSZOK”)
Beschreibung: Zakres usług obejmuje: Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej „PSZOK”) na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą na warunkach określonych w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami. 1.2.1. Organizacja i wyposażenie. 1) Organizacja i przygotowanie PSZOK należy do obowiązków Wykonawcy. Wykonawca musi posiadać tytuł prawny do nieruchomości na której będzie zorganizowany PSZOK co najmniej na okres wykonywania przedmiotu zamówienia. 2) PSZOK musi być zlokalizowany na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą w miejscu gdzie nie będzie sprawiał uciążliwości i do którego będzie możliwy dojazd. Teren PSZOKu ma być ogrodzony i zabezpieczony w sposób uniemożliwiający dostęp do niego osobom niepowołanym. 3) Wykonawca oznakuje PSZOK w sposób widoczny dla mieszkańców, poprzez umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej zawierającej napis: „Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla Mieszkańców Miasta Kostrzyn nad Odrą”, terminy i godziny przyjmowania odpadów oraz nazwę i dane teleadresowe Wykonawcy. 4) PSZOK winien być usytuowany na utwardzonym podłożu i wyposażony w niezbędne media, w zależności od pory roku i godzin otwarcia również oświetlony. 5) PSZOK powinien być wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych pochodzących z terenu punktu, zgodnie z wymaganiami określonymi przepisami prawa, m.in. ustawy z 20 lipca 2017r. Prawo wodne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1087 tj.), 6) zapewnienie niezbędnego terenu oraz dostawa niezbędnych do funkcjonowania PSZOK mediów leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający przewiduje, że minimalna powierzchnia PSZOK powinna wynosić co najmniej 700 m2. Koszty organizacji, wyposażenia, eksploatacji, obsługi PSZOK mogą jedynie uwzględniać elementy niezbędne do odbierania odpadów od mieszkańców Miasta Kostrzyn nad Odrą. 7) PSZOK powinien spełniać wymagania obowiązujących przepisów prawa w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2024r. poz. 725 tj.) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2024r. poz. 54 tj..), Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003 r. Nr 169 poz.1650 ze zm.) oraz ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz.U. z 2025 r. poz. 188 t.j.) 8) PSZOK będzie bezpłatnie przyjmował od mieszkańców Kostrzyna nad Odrą pochodzące z gospodarstw domowych odpady: a) bioodpady– w tym zielone z pielęgnacji zieleńców i ogrodów przydomowych, b) niebezpieczne, c) zużyte oleje, d) meble i odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, e) tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, f) papier i tekturę, g) szkło, h) bioodpady (kuchenne), i) odpady budowlane i remontowo-rozbiórkowe w ilości do 100 kg na 1 mieszkańca miasta Kostrzyn nad Odrą rocznie, j) odzież i tekstylia, k) przeterminowane leki i chemikalia, l) niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, ł) zużyte baterie i akumulatory, m) inne wysegregowane odpady komunalne. 9) wyposażenie i obsługa PSZOK jest obowiązkiem Wykonawcy, 10) Wykonawca wyposaża PSZOK w kontenery i pojemniki do czasowego gromadzenia wszystkich przewidzianych do odbioru w nim odpadów, oraz przygotowuje miejsce do czasowego gromadzenia odpadów, które mogą być składowane poza kontenerami lub pojemnikami, zgodnie z ilościami wskazanymi w SWZ, 11) Wykonawca ma obowiązek wydania na życzenie osób zdających wysegregowane odpady komunalne do PSZOK worków: 12) PSZOK będzie zapewniał odbiór odpadów w każdy wtorek, czwartek, (oraz w inne dni wskazane w formularzu ofertowym za co przyznana będzie większa ilość punktów przy ocenie oferty) w godz. 10.00 – 18.00 oraz w sobotę 10.00 – 15.00 (jeżeli wtorek, czwartek, inny dzień wskazany w ofercie lub sobota będzie dniem wolnym od pracy, to w bezpośrednio następujący po niej dzień roboczy); 13) Wykonawca przyjmując odpady do PSZOK będzie zobowiązany do ich zważenia i wystawienia przekazującemu poświadczenia odbioru odpadów z podaniem ich rodzaju, masy i adresu nieruchomości, z której one pochodzą. Zamawiający ma prawo żądać od Wykonawcy przedstawienia zestawienia wydanych poświadczeń odbioru odpadów; 14) Zestawienie odebranych w PSZOK odpadów i przekazanych do zagospodarowania do ZUOK w Długoszynie będą przekazywane Zamawiającemu wraz z fakturą za miesiąc poprzedni; 3. W przypadku awarii niezbędnego do realizacji zamówienia wyposażenia Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego zapewnienia na swój koszt wyposażenia zastępczego. 4. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego utrzymania czystości i porządku na terenie PSZOK. 5. Odebrane od mieszkańców odpady komunalne powinny być przekazywane do zagospodarowania lub utylizacji z częstotliwością zapobiegającą przepełnieniu placów, pomieszczeń, pojemników i urządzeń przeznaczonych do ich czasowego składowania. 1.2.2. Zagospodarowanie odebranych odpadów Przekazanie do zagospodarowania odebranych w PSZOK odpadów należy do obowiązków Wykonawcy. Wykonawca jest obowiązany do przekazywania poszczególnych frakcji odebranych w PSZOK odpadów do prowadzonej przez Celowy Związek Gmin CZG-12 Instalacji Komunalnej ZUOK w Długoszynie.
Interne Kennung: Zadanie 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen