279340-2025 - Ergebnis
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Wybór Pośrednika Finansowego w celu wdrożenia i zarządzania Instrumentem Finansowym w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego na terenie Gminy Damnica
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Pośrednika Finansowego w celu wdrożenia i zarządzania Instrumentem Finansowym w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego na terenie Gminy Damnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług, polegających na wdrożeniu i zarządzaniu przez wybranego w niniejszym postępowaniu wykonawcę (zwanego również „Pośrednikiem Finansowym” lub „PF”) Instrumentem Finansowym, z którego udzielane będą Jednostkowe Pożyczki dla Odbiorców Wsparcia, na zasadach i warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej również: „Umowa”), które stanowią załącznik nr 4 do SWZ. Szczegóły w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 138011-2025
Interne Kennung: PFR.OK.271.1.4.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług, polegających na wdrożeniu i zarządzaniu przez wybranego w niniejszym postępowaniu wykonawcę (zwanego również „Pośrednikiem Finansowym” lub „PF”) Instrumentem Finansowym, z którego udzielane będą Jednostkowe Pożyczki dla Odbiorców Wsparcia, na zasadach i warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej również: „Umowa”), które stanowią załącznik nr 4 do SWZ. 2. Parametry Jednostkowych Pożyczek udzielanych przez wykonawcę zostały określone w Metryce Produktu Finansowego „Pożyczka Antysmogowa” dla Gminy Damnica stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy (dalej jako „Metryka Produktu Finansowego”). 3. Zadanie będące przedmiotem niniejszego zamówienia może być świadczone wyłącznie w odniesieniu do Inwestycji określonych w „Metryce Produktu Finansowego”, realizowanych na terenie Gminy Damnica przez Odbiorców Wsparcia spełniających wymogi określone w „Metryce Produktu Finansowego”.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: PFR przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach określonych w Umowie. Prawo Opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem PFR, przy czym: 1) Wysokość środków udostępnianych wykonawcy w ramach Prawa Opcji wynosi do 50% wysokości podstawowego zamówienia. Jednostkowe Pożyczki udzielane przez wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce Produktu Finansowego, stosowane do podstawowej części zamówienia. 2) PFR ma prawo do skorzystania z Prawa Opcji w terminie do 25 miesięcy od dnia zawarcia Umowy w przypadku, gdy spełnione zostaną przesłanki wskazane szczegółowo w § 14 Umowy. 3) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, niezależnie od kwoty Dodatkowego Wkładu PFR, Okres Budowy Portfela dla Dodatkowego Wkładu PFR rozpoczyna się w dniu wypłaty przez PFR Transzy Dodatkowego Wkładu PFR do Instrumentu Finansowego i trwa 12 miesięcy. 4) Wynagrodzenie wykonawcy z tytułu realizacji Umowy w części dotyczącej Prawa Opcji, naliczone zostanie według stawki procentowej określonej przez wykonawcę w Ofercie. 5) W przypadku skorzystania przez PFR z Prawa Opcji, jeżeli nie zaznaczono tego inaczej, wszystkie postanowienia Umowy uznaje się za wiążące również w stosunku do Dodatkowego Wkładu PFR wnoszonego do Instrumentu Finansowego. 6) Skorzystanie z Prawa Opcji w części albo w całości jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji PFR, przy czym PFR przy jej podejmowaniu weźmie pod uwagę opinię wykonawcy oraz wolę i możliwości Gminy w zakresie zapewnienia dodatkowych środków na realizację Zamówienia w rozszerzonym zakresie. Nieskorzystanie przez PFR z Prawa Opcji nie rodzi po stronie wykonawcy jakichkolwiek roszczeń, w szczególności odszkodowawczych.