279470-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Schlösser – (Genudbud) Nøglefrit låsesystem til borgere i eget hjem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel(Genudbud) Nøglefrit låsesystem til borgere i eget hjem
BeschreibungVarde Kommune udbyder levering af nøglefrit låsesystem til plejen, til borgere i eget hjem. Udbuddet indbefatter levering af elektroniske låseenheder, samt IT-administrationssystem med tilhørende app. Der vil indledningsvis ske en total udskiftning af de eksisterende låse inklusiv tilhørende system, og herefter tilkøb af låse og reservedele/tilbehør.
Interne Kennung706192
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensProceduren gennemføres som et offentligt udbud, hvor alle har mulighed for at byde.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44521100 Schlösser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42961100 Zugangskontrollsystem
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenEfter kontraktens første 8 år, har ordregiver option på at forlænge aftalen med 2x12 måneder.