279580-2026 - Wettbewerb
Polen – Medienspeicher- und -lesegeräte – ZP/43/2026 - Dostawa macierzy wraz z 12 dyskami dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZP/43/2026 - Dostawa macierzy wraz z 12 dyskami dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa macierzy dyskowej wraz z 12 dyskami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - parametry jakościowe stanowi załączniki nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym: Załącznik nr 4 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPodstawą prawną w oparciu, o którą zamawiający ma możliwość skrócenia terminu składania ofert jest przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 t.j. z dnia 2024.08.30 — dopuszczający skrócenie terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym do co najmniej 15 dni w przypadku pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Zamawiający wskazuje, że konieczność skrócenia terminu składania ofert wynika z zaistnienia wyjątkowych, obiektywnych i niezależnych od Zamawiającego okoliczności faktycznych. Należy podkreślić, że dochował on należytej staranności wymaganej od jednostki sektora finansów publicznych, w szczególności prowadził regularny monitoring potrzeb zakupowych oraz sporządzał roczny plan zamówień publicznych. Zdarzenie, które dało podstawę do wszczęcia niniejszego postępowania, nastąpiło jednak z przyczyn obiektywnych, niemożliwych do przewidzenia w planowym horyzoncie czasowym. Wszczynane postępowanie dotyczy dostawy macierzy oraz 12 dysków, które będą wykorzystywane w nowobudowanym Centrum Egzaminów Standaryzowanych (CES) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, mieszczącego się w budynku A1 na poziomie 13 przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi Zapotrzebowanie na zwiększone zasobów dyskowych wynika z faktu, że pojęta została decyzja o zwiększeniu liczby studentów, którzy będą egzaminowani w CES. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami egzaminom poddawani mieli być wyłącznie studenci kierunku lekarskiego. Nowe założenia zakładają, przeprowadzanie egzaminów dla wszystkich kierunków medycznych na UMED. Znaczne zwiększenie ilość egzaminowanych osób, będzie miało bezpośrednie przełożenie na ilość przetwarzanych danych informatycznych oraz wydłużenie czasu przechowywania tych danych na nośnikach elektronicznych. W chwili obecnej Centrum Egzaminów Standaryzowanych wykorzystuje przestrzeń dyskową udostępnioną na serwerach będących własnością innej jednostki administracyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (CSM). Pilny zakup macierzy wraz z dyskami pozwoli na płynne przeprowadzenie egzaminów uwzględniających znacznie zwiększoną liczbę przetwarzanych danych. Dodatkowo należy wspomnieć, że kupowana macierz wraz z dyskami będzie miejscem przetwarzania danych wpływających i zapisywanych w oprogramowaniu do przeprowadzania egzaminów OSCE, na które zamawiający prowadzi postępowanie równolegle do niniejszego. Oprogramowanie to będzie obsługiwało 12 nowopowstałych sal egzaminacyjnych. Brak niezwłocznej realizacji przedmiotowego zamówienia, będzie skutkować ograniczeniem dostępności systemów informatycznych, zakłóceniem procesu egzaminowania oraz ryzykiem dla prawidłowego realizowania egzaminów w standardach określonych m.in. w załączniku do Uchwały Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położonych Nr 23/VI/2025 z dnia 27 marca 2025 r. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia – dostawa macierzy dyskowej – ma charakter standardowy i powszechnie dostępny na rynku, a dokumentacja postępowania zostanie udostępniona wykonawcom w sposób nieograniczony od dnia publikacji ogłoszenia, co zapewnia zachowanie zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców pomimo skrócenia terminu składania ofert. Skrócony termin składania ofert umożliwi w/w zakup, który będzie finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach realizacji zadania 1.1.4 KPO-CES. Zakup ten musi zostać w całości zrealizowany i rozliczony w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.06.2026 r. co bez skrócenia terminu składania ofert jest poważnie zagrożone a wręcz staje się niemożliwe do realizacji. Powyższy zakup w późniejszym terminie (po 30.06.2026 r.) może nie dojść do skutku z powodu braku środków finansowych na jego realizację.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od wezwania, aktualnych na dzień złożenia poniższych podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia: 1) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP wystawionej nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne tytułem środka karnego - wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; d) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ; e) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ; 2. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów podmiotowych środków dowodowych wymienionych w ust. 6.1 pkt 2 lit. a)-d) SWZ. 3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zamawiający żąda od każdego z tych wykonawców podmiotowych środków dowodowych wymienionych w ust. 6.1 pkt 2 lit. a)-e) SWZ. W celu potwierdzenia spełniania przez oferowane dostawy wymagań zamawiający żąda od wykonawcy wraz z ofertą: 1) podpisany i uzupełniony Przedmiot zamówienia dla danego pakietu: załącznik nr 2 do SWZ- dla pakietów, na które wykonawca składa ofertę. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady składania podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych, oświadczeń i dokumentów oraz wyboru oferty 1. Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez zamawiającego. Oświadczenie składa się, na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. 2. Jednolity dokument stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe Do oferty wykonawca dołącza również Oświadczenie wykonawcy – załącznik nr 3 do SWZ – potwierdzający brak podstaw do wykluczenia, o których mowa w punktach 5.13 i 5.14 SWZ 3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z jednolitym dokumentem, o którym mowa wyżej, także jednolity dokument podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzający brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby oraz Oświadczenie wykonawcy – załącznik nr 3a) do SWZ potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu, w związku z agresją na Ukrainę. Wszelkie informacje zamawiający zawarł w SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.