See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: ex 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 - frakcja powyżej 80 mm powstała ze zmielonych odpadów wielkogabarytowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ,,Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: ex 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 - frakcja powyżej 80 mm powstała ze zmielonych odpadów wielkogabarytowych poprzez poddanie ich odzyskowi w procesie R1 i/lub R12, bądź unieszkodliwianiu w procesie D10 w drodze przekształcenia termicznego w okresie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.” • Odpady przeznaczone do dalszego zagospodarowania powstają z odpadów wielkogabarytowych poprzez częściowe odebranie z nich elementów drewnianych i rozdrobnienie w rozdrabniaczu odpadów bez jednoczesnego odseparowana elementów metalowych. Skład odpadów może ulec zmianie w zależności od składu odpadów wielkogabarytowych dowożonych do ZUOK RUDNO S p. z.o.o. • Ilość odpadów o kodzie: ex 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 - frakcja powyżej 80 mm powstała ze zmielonych odpadów wielkogabarytowych - przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi 1200 Mg. • Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia wytwarzanych odpadów o kodzie ex 19 12 12, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia. W przypadku zwiększenia wytwarzania strumienia odpadów, Zamawiający dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP, polegającej na zwiększeniu ilości odpadów o kodzie: ex 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 - frakcja powyżej 80 mm powstała ze zmielonych odpadów wielkogabarytowych przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o ilość 2000 Mg. • Odbiór odpadów odbywać się będzie partiami bezpośrednio po wykonaniu przez Zamawiającego rozdrobnienia odpadów wielkogabarytowych. Przewidywana, szacunkowa partia odpadów wielkogabarytowych przeznaczana do jednorazowego rozdrobnienia będzie wynosić około 200-300 Mg – po rozdrobnieniu każdej partii Zamawiający zgłaszał będzie Wykonawcy na wskazany przez niego adres e-mail gotowość do odbioru odpadów. Rozpoczęcie odbiorów przez Wykonawcę nastąpi najpóźniej 3 dni robocze od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. Zamawiający wymaga odbioru partii odpadów w ilości min. 40-60 Mg dziennie (minimum trzy transporty) aż do czasu całkowitego odbioru danej partii rozdrobnionego odpadu. • Sposób zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. • Wykonawca powinien posiadać aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (rejestr BDO) stanowiący integralną część Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14grudnia 2012 r. o opadach w zakresie przetwarzania i transportu odpadów o kodzie: ex 19 12 12 . • Transport odpadów do miejsca zagospodarowania odpadów po stronie Wykonawcy. • Przekazywane odpady będą odbierane luzem (nieprasowane). • Odpady ważone będą na zalegalizowanej wadze Zamawiającego – waga ta będzie uwzględniana do rozliczeń pomiędzy Stronami (na podstawie wygenerowanych dowodów ważeń) • Załadunek odpadów po stronie Zamawiającego. • Wykonawca oświadcza, że dysponuje samochodami ciężarowymi z naczepą typu „ruchoma podłoga” z możliwością załadunku minimum 20 ton. • Naczepy będą ładowane do pełna. Zamawiający nie gwarantuje minimalnej wagi załadunku odpadów dla standardowych naczep. • Odbiór odpadów będzie się odbywał tylko w dni robocze w godzinach 6-15. Miejsce odbioru Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o. , Rudno 17, gmina Ostróda. • Wykonawca jest zobowiązany przed odbiorem każdej partii transportowej odpadu przekazać Zamawiającemu na adresy e-mail: waga@zuokrudno.pl, c.tyszkowska@zuokrudno.pl, j.rapala@zuokrudno.pl informacje określone w załączniku nr 1 do OPZ. W przypadku braku takich informacji lub niepełnych informacji odpad nie zostanie załadowany na środek transportu Wykonawcy. • Wszystkie koszty (oprócz załadunku odpadów) związane z realizacją zamówienia po stronie Wykonawcy. • Ustala się jednomiesięczny okres rozliczeniowy za częściową realizację zamówienia. • Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń do Zamawiającego z tytułu ilości odpadów w okresie rozliczeniowym. • Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego w terminie 3 dni roboczych od wezwania udzieli wszelkich niezbędnych informacji dotyczących ostatecznego sposobu zagospodarowania odebranych odpadów wraz ze wskazaniem Instalacji, do której ostatecznie odpady trafiły oraz innych niezbędnych informacji, które będą potrzebne Zamawiającemu w innych niezbędnych celach (w tym danych do składanych przez Zamawiającego sprawozdań wynikających z przepisów prawa). • Skalkulowana przez Wykonawcę cena jednostkowa za 1 Mg będzie podstawą do określenia należności za faktycznie odebraną ilość odpadów w danym miesiącu. • Cena jednostkowa będzie zawierała w sobie wszelkie koszty, w tym m.in. koszty transportu i zagospodarowania odpadów. • Wykonawca w każdym okresie rozliczeniowym zobligowany jest do przedłożenia Zamawiającemu szczegółowego wykazu odbieranych odpadów (potwierdzonego przez Zamawiającego), dokumentu potwierdzającego zagospodarowanie odpadów oraz dokumentu potwierdzającego wykonanie zagospodarowania odpadów (załącznik nr 2 do OPZ). • Termin obowiązywania umowy: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy przy czym Zamawiający może złożyć oświadczenie o jego przedłużeniu, nie stanowiące zmiany umowy i nie wymagające aneksu. Oświadczenie może zostać złożone wielokrotnie i wskazywać różne okresy przedłużenia, które łącznie nie mogą przekroczyć dodatkowych 3 miesięcy. W związku z tym maksymalny termin realizacji zamówienia może wynieść
Interne Kennung: DZP1/zp/2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wym. w 191211 frakcja powyżej 80 mm
Interne Kennung: DZP1/ZP/2/2026